Editörler : ayşegül bgm

Kapalı
03 Ekim 2011 14:57

Bölge Hizmet Grupları Ne Zaman Değişir ?

arkadaşlar yanlış bilmiyorsam hizmet grupları belirli periyotlarla değişiyor. acaba ne zaman değişecek şimdiki durum bilen var mı?

[email protected]
Aday Memur
03 Ekim 2011 15:44

bu ayın 6-7 gibi

voyager
Şube Müdürü
03 Ekim 2011 15:51

Bölge hizmet gurupları her 3 ayda bir yenilenmektedir.Ekim ayı içerisinde yeni bölge hizmet gruplarının açıklanmasını bekliyoruz

vapi27
Kapalı
03 Ekim 2011 15:59

teşekkür ederim arkadaşlar. sizce grupların değişimi ile ilgili çok fazla değişiklik olur mu yoksa hemen hemen aynı mı kalır

pece
Memur
03 Ekim 2011 16:21

peki bolge gurupları degistiği zaman bellı bır zamanı var mı alt bolgeye tayın ıstemek ıcın?

voyager
Şube Müdürü
03 Ekim 2011 16:45

Şu an için alt bölge tayinleri dönem şartı aranmaksızın alınmakta.Alt bölge tayinleri ile ilgili konumuzu incelerseniz hangi grupların alt bölge oldugunu daha detaylı görebilirsiniz.

Bölge hizmet guruplarındaki degişmeler personelin yerdegiştirmesi ile alakalı..Hangi bölgede ne kadarlık bir degişme oldu ise bu bölge hizmet guruplarına yansıyacaktır.

mertenes
Aday Memur
03 Ekim 2011 17:43

sayın editör , hizmet grupları 3 ayda bir değişiyor acaba hizmet bölgesi iller değişiyor mu? Ya da ne zaman değişir.

voyager
Şube Müdürü
03 Ekim 2011 17:46

Personel dağılım cetveli, ülke düzeyinde mevcut personelin objektif ilkelere göre adil ve dengeli dağılımın sağlanması, sağlık hizmetlerinin gerekli ve yeterli personelce yürütülmesi, istihdamda azami verimin sağlanması amacı ile Bakanlık insan gücü kaynaklarının unvan ve branşlara göre illere ve il içinde birimlere dağılımını gösteren planlama çalışmasıdır.

Personel dağılım cetveli doluluk oranına göre iller, her unvan ve branşta en yüksekten en düşüğe doğru A, B, C, ve D olarak dört hizmet grubuna ayrılır. Doluluk oranı en yüksek ilk 20 il A, ikinci 20 il B, üçüncü 20 il C ve geri kalan iller D hizmet grubu olarak belirlenir. İllerin doluluk oranlarının eşit olması halinde Devlet Planlama Teşkilatının illerin sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyi yüksek olan il, doluluk oranı daha yüksek olan il olarak kabul edilir. Ancak istihdam edilen personel sayısı 200den az olan veya ülke genelinde tüm illerde personel dağılım cetveli veya standart öngörülmeyen unvan ve branşlar için her üç ayda bir, Ek: 6 da düzenlenen Personel Dağılım Cetveli İlkelerinin 14 üncü ilkesi doğrultusunda İstihdam Planlama Komisyonunca hizmet grupları belirlenir ve ilan edilir

Kaynak:Sağlık Bakanlığı Atama Ve Nakil Yönetmeliği....

mertenes
Aday Memur
03 Ekim 2011 18:22

sayın editör , cevabınız için tşk ederim.Asıl sormak istediğim şu; ben Aydın ilinde görev yapıyorum.Becayiş yapacağım arkadaş İzmir ilinde.Bu iki ilde B hizmet grubunda . İzmir 1.Bölge Aydın 2.Bölge il. Acaba becayiş için başvursak sonuç ne olur. Sonuçta ikiside aynı hizmet grubunda ( B ). Buna da yanıt alırsam çok memnun olurum.

voyager
Şube Müdürü
03 Ekim 2011 18:29

Atama Ve Nakil Yönetmeligine göre şartlarınız uyuyorsa başvurunuzu yapınız....

Karşılıklı Yer Değiştirme

MADDE 29- (Değişik:RG-14/09/2004?25583)

Bakanlık kadrolarına ilk defa sınav sonunda veya Yönetmelikteki düzenlemelere göre kur?a ile aynı unvan ve branşta kadrolara atanan personel, sınav ve kur?a sonuçlarının ilanından itibaren 5 gün içinde Bakanlığa şahsen veya il müdürlükleri vasıtası ile müracaatları halinde karşılıklı olarak yer değiştirebilirler.

Aynı hizmet bölgesi illerde aynı unvan ve branşta görev yapan personel, il müdürlükleri vasıtası ile müracaatları ve Bakanlığın uygun görmesi halinde karşılıklı olarak yer değiştirebilirler.

Atama Ve Nakil Yönetmeliginde bu şekilde açıklanmış..Bundan sonrasında başvurunuzu yapıp gelicek cevabı beklemekten başka birşey yok şu an malesef..

mertenes
Aday Memur
03 Ekim 2011 18:43

sayın editör, son bir sorum olacak.Sıkmadıysam buna da cevap vermenizi çok isterim.29.md.nin ek fıkrasında Ancak , bu yönetmeliğin 19 ve 20 md.ile 21.md.sinin 2,3,4 ve 5.fıkaraları hariç , diğer fıkaralarına göre atanan personele bu mad.hükümleri uygulanmaz demiştir.19.20 ve 21.md.ler özür durumu ile atananlar içindir.Öyleyse diğer fıkaralara göre atanan personele hangi hükümler uygulanır? Ya da aunı hizmet bölge farkı bu md.lerde göre atananlar için mi yanlızca geçerlidir.Bir anlam kargaşalığı var gibi ya da bir kelime oyunu.cevap içim şimdiden tşk.

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
03 Ekim 2011 18:48

mertenes

görev yaptığı yerde 1 yıl çalışma şartı aranıyor.

mertenes
Aday Memur
03 Ekim 2011 19:23

sayın editörler, 1.Bölge illerde sadece 8 il bulunmaktadır.Diğer bölge illerde ise 16-17-18 il bulunmaktadır.Ancak her grupta 20 il bulunmaktaır.Öyleyse becayiş yapacak olan personel için 1.bölgede bulunanların sadece 7 ile becayiş yapma şansı var iken diğer gruplarda yer alan personelin 16-17 ile becayiş yapma şansı bulunmaktarır.Sizlerce bu adil midir? Bakanlık hizmet bölge gruplarına göre becayişi belirleseydi eğer her personelin yaklaşık 20 ile becayiş yapma şansı olacaktı.Kaldı ki bu gruplar her 3 ayda bir belirlendiği için personelin 3 aylık dönemler halinde becayiş yapma şansı artacaktı.Yorumlarınızı bekliyorum.

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
03 Ekim 2011 19:28

kişisel yorumum, bölge farkı olmasını normal karşılıyorum.

4/b sözleşmeli personel'de becayişte bölge sınırı yoktu. bu sebeple bir çok kişi işi ticarete dökmüştü. mağdur olan arkadaşlarımız mecbur kalıp para ile becayiş yapmak zorunda kaldırlar.

şimdi kadroluda bölge farkı olmadığını düşünürsek;

15.000 hizmet puanlı izmirde çalışan bir arkadaşımız para ile urfadaki çalışanla becayiş yapar. 1 yıl sonrada hizmet puanı ile tekrar batıya gelir.bu durumda hiç adil olmaz

wuawwer
Aday Memur
03 Ekim 2011 19:43

başlıkla alakalı konu değişti ama o başlığa benim bildiğim bölge hizmet grupları her yıl ocak ve temmuz aylarında güncellenir. sayın editör 6-7 ekim de güncellenecek demiş ama bilemiyorum.

voyager
Şube Müdürü
03 Ekim 2011 20:13

Sanırım yanlış anlamışsınız.Benim 6-7 ekim şeklinde bir tarih belirtmem söz konusu degil.

Bölge hizmet gurupları 3 ayda bir güncellenmektedir...Kaynak olarakta atama ve nakil yönetmeligini inceleyebilirsiniz....

Personel dağılım cetveli çalışmaları sonucu unvan ve branşlara göre personelin illere dağılım sayısını gösteren il dağılım cetveli ve bu personelin il içi birimlere dağılım sayısını gösteren il içi dağılım cetveli ...Bakanlık İnternet sitesinde duyurulur. Unvan ve branşlara göre il dağılım cetvelinde belirlenen sayı ile illerde istihdam edilen personel sayısının karşılaştırılması sonucu bulunan doluluk oranı cetvelleri ile buna göre belirlenen hizmet grupları ise her üç ayda bir yenilenerek Bakanlık İnternet sitesinde duyurulur

leon50
Memur
03 Ekim 2011 21:44

mertenes kardeş becayiş için iki ilinde aynı bölgede olması gerekir yani izmir 1 bölge aydın 2. nci bölgeyse yapamazsın gruplarla karıştırma ikisininde b grubunda olması yetmez aynı bölge olması şart

vapi27
Kapalı
04 Ekim 2011 09:53

şuanki hizmet gruplarına göre tayin olmam neredeyse imkansız o yüzden inşallah uygun şekilde bölge gruplarında değişiklik olur

mertenes
Aday Memur
04 Ekim 2011 10:19

sağol leon kardeş onu biliyorum bir çıkış yolu arıyorum.mağduriyetimiz büyük tüm hayatımızı etkiliyor malesef.o yüzden birbirimize destek olup bu sorunu aşmalıyız.Editör haklı bu işi parayla yapanlar yüzünden böyle.Ama bizim ne günahımız var?????O zaman 1 kez becayiş hakkı verilsin.Becayiş yapana nakil hakkı 2.kez verilmesin.Ya da yılın belli dönemlerinde bölge farkı kalksın mesela yılda 1 ay süreyle.

levent(anestezi)
Şube Müdürü
04 Ekim 2011 15:34

bölgeler şehrin sosyoekonomik gelişmişliğine göre gruplarsa doluluk oranına göre belirleniyor bu yüzden bölgelerde değişiklik olmaz ancak pdc ye göre gruplar değişir benim fikrim böyle

vapi27
Kapalı
04 Ekim 2011 15:51

inşallah güzel bir değişiklik olur yoksa tayin olmam imkansız

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi