Editörler : oto-danisman-expert
14 Eylül 2017 12:39

Askerlik tecili hakkında yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar Merhaba

Bu ay sonunda tecil hakkım bitiyor, hatta tecil kağıdımda sevk işlemleri için eylül ayında şubeye başvurunuz gibi bir ifade yer alıyor,

Biliyorunuz ki önümüzde pomem alımı var ve lisans mezunu olarak başvurucam,

askeriye sınav ve mülakat için izin veriyor fakat pomem kazanırsam eğer terhis etmiyormuş,

bu ay içinde sevk işlemleri yaparsam eğer kasımın ilk haftası askere alınacağımı düşünüyorum ve muhtemelen pomemi acem birliğinde iken kazanabilicem,

askere gitmeden önce kazanırsam muaf olabiliyorum,

Aklımda bir soru var, sevk işlemlerini yaptırmayıp asker kaçağı gibi görünüp pomem sınavlarına mulakatlarına girip kazanıbilirsem pomem e katılabilirmiyim?

Biraz karışık olmuş olabilir, yardımcı olursanız sevinirim nasıl bir yol izlemeliyim.

dumi
Memur
14 Eylül 2017 13:08

Katılamazsın askerlikle ilişiğinin olmaması gerekiyor bakayadaysan veya askerdeysen olmaz ya tecilli muaf yada bitirmiş olman lazım

alfredomas
Aday Memur
14 Eylül 2017 13:56

Benim de böyle bir sıkıntım var ama asıl merak ettiğim şey bu ay içinde askerlik işlemlerini halledersek kesin Kasım ayında mı askere gideriz Yoksa daha geç bir tarihte gitme durumumuz var mı

Eyna06
Aday Memur
14 Eylül 2017 16:18

Aynen kardeş bide o var, bu ayda işlemleri mi halletmezsem bakaya kalıcam, bu içinde halletiğimde kasımda mı asker oluruz ?

alfredomas, 7 yıl önce

Benim de böyle bir sıkıntım var ama asıl merak ettiğim şey bu ay içinde askerlik işlemlerini halledersek kesin Kasım ayında mı askere gideriz Yoksa daha geç bir tarihte gitme durumumuz var mı

alfredomas
Aday Memur
14 Eylül 2017 16:29

Ben subaylık için başvuru yaptım, onda askerlik şartı aranmıyor ama subaylığı kazanamazsam bakaya kalacam Kesin bir şey olmadığı için sıkıntıya giriyor insam

Eyna06, 7 yıl önce

Aynen kardeş bide o var, bu ayda işlemleri mi halletmezsem bakaya kalıcam, bu içinde halletiğimde kasımda mı asker oluruz ?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi