Editörler : F16 Gökçen
07 Temmuz 2008 11:32

YAŞ KÜÇÜLTME DİLEKÇE ÖRNEĞİ

yaŞ KÜÇÜLTME dilekçe örneği lazım bunu bana gönderebilecek bir arkadaş bulabilirsem mutlu olurum ve kendisine minnettar kalırım

juriste
Müsteşar
07 Temmuz 2008 11:39

Yaş küçültme olayı çok zordur, büyütme olsa neyse çok kolayda.

Bir hukukcu olarak söyleyim sana burdan lacagın dilekçeyle olmaz sen bir avukata git görüş yoksa tek basına halledemezsin, kaldıki avukata gitsende garantisi yok, büyültme deseydin çok kolaydı sana burdan yazardım ama küçültmek imkansız değil ama çooook zorr.

yeşim61
Şef
07 Temmuz 2008 11:41

bende isterim :)

sidri
Yasaklı
07 Temmuz 2008 11:49

dılekceler.com

bura gır

bulabılın

eylülipek
Genel Müdür
07 Temmuz 2008 11:53

.... NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ?NE

Davacı :

Adres :

Davalı : Nufus Müdürlüğü

Dava : Yaş Tashihi Davası

Talep Konusu : Aşağıda arzedilen sebeplerle kayden 01.01.1982 olan yaşımın, gerçek yaşım olan 08.07.1986 olarak tashihine karar verilmesi talebinden ibarettir.

Açıklamalar :

1-Gerçek doğum tarihim .... olmasına rağmen ailem tarafından yanlışlıkla nufusa ... olarak kaydedilmiştir.

2-Evde doğmuş olmam sebebi ile elimde herhangi bir belge bulunmamaktadır.

3-Gerek dış görünüşüm gerekse de kemik yapım bu iddiamı açıkça doğrulayacaktır.Ayrıca mahkemenin tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldıracağı raporla da bu gerçek ortaya çıkacaktır.

4-Yukarıda arz ve izah edilen sebepletle yaşımın gerçekte olduğu gibi .... olarak düzeltilmesini isteme zaruretim hasıl oldu.kayden yanlış olan nüfus kaydının hem gerçek nüfus kaydını saptanması ve hukuki durumun sağlanması açısından değiştirilmesinde ve tashihinde hukuksal ve şahsi yararım bulunmaktadır.

Hukuki Sebepler:MK.Nüfüs Kanunu HUMK ve ilgili mevzuat

Hukuki Deliller : Nufus Aile Tablosu,tanıklar ve her tür kanıt.

Sonuç Ve İstek : Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerle ve Sayın Mahkeme tarafından resen taktir edilecek sebeplerle; Nüfus kaydındaki 01.01.1982 olan kaydın gerçek yaş olan 09.07.1986 olarak tashihine ve nüfusa tesciline,karar verilmesi saygıyla arz ve talep olunur.

Nufus Kaydı :

İstanbul ili ilçesi xxx Mh.

072 cilt

011 aile sıra no

27 sıra no

juriste
Müsteşar
07 Temmuz 2008 11:57

ARKADASLARRRR BAKIN TEKRAR YAZIYORUM.

Yaş büyütmek çok kolay ama yaş KÜÇÜLTMEK ÇOK ZORDUR, Böyle basit bir dilekceyle dava acarsanız DAVANIZ REDDOLUR. EN ÖNEMLİ ŞEY NUFUSA TESCİL TARİHİNİNİZDİR, nufusa 13/03/77 de tescil edildiniz diyelim bunun öncesine gecmek için bir kac yol var AMA buda uzun ve sıkıntılı hakimler bunu yemez, illa isityorsan bir avukat arkadasla görüş burdan alacagın dilekceyi kopyla yapıştırla olmazzzzzzz.

yas büyültme olsa tamma hemen olur derdim. AMA KÜÇÜLTMEK ÇOK ZOR.

Davanın reddedilmesini istemiyorsan tavsiyeme kulak ver yinede sen bilirsin tercih senin

eylülipek
Genel Müdür
07 Temmuz 2008 12:01

Kaç yıllık avukatım şimdiye kadar yukarıda yazdığım dilekçenin benzeriyle 6 tane küçütlmeyi başardım.

juriste
Müsteşar
07 Temmuz 2008 12:04

eylül ben yas küçülmez demiyorum vatandas bunu kendi direkt zor yapar o yuzden gidin bir avukatla görüşün diyorum , yoksa detay yazmaya kalksam mezar actırmaktan tutunda diğer bir iki yolu yazardım:):):)

sidri
Yasaklı
07 Temmuz 2008 12:04

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ?NE

.......

DAVACI: ?????.. velayeten velisi ???.

DAVALI: ...... İlçe Nüfus Müdürlüğü

TALEP KONUSU: Oğlumun doğum tarihinin ??? olarak düzeltilerek nüfus kayıtlarına

geçirilmesine karar verilmesi hakkında

A Ç I K L A M A L A R

1. Oğlumun nüfus kaydındaki doğum tarihi gerçek doğum tarihini göstermemektedir. Oğlum ???. yanlışlıkla ??.. tarihinde nüfus kayıtlarına geçirilmiştir.

2. Oğlumun gerçek doğum tarihi ??? dir. Oğlumun görünüşü gerçeği yansıttığı gibi , sağlık kurulu raporuda iddiamızı doğrulayacaktır.

3. Maddi imkansızlıklarımız oğlumuzun çalışmasını zorunlu kılmaktadır.

Gerçek yaşının kayıtlara yansıması ile birlikte iş bulma imkanı olacağından işbu davayı açma zarureti doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER: TMK , Nüfus Yasası , HUMK , ilgili sair yasalar

DELİLLER: Nüfus Kaydı , tanıklar ve sair deliller

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda arz olunan nedenlerle oğlumun doğum tarihinin ????.. olarak hüküm verilmesi ile bu tarihin nüfus kaydına geçirilmesine karar verilmesine saygıyla arz ve talep ederim.

07 Temmuz 2008 19:49

ben doğum tarihimi 1992 yaptırsam olur mu?:)

cinkız
Aday Memur
07 Temmuz 2008 19:50

yaw ben büyütmek istiyom daha önce emekli olabilirim o zaman

shajkal
Müsteşar
07 Temmuz 2008 19:51

yaşmı küçülüyo kim küçültüyo nerde bizde o şans:))

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi