Editörler : swat3410

Kapalı
22 Şubat 2012 08:38

Manisa şehri çalışmaya değer bir yermidir

manisada çalışan arkadaslar anlatırmı. manisa şehri nasıl bir yer

policemannn06
Aday Memur
22 Şubat 2012 12:15

manısalı birisi olarak manisa hakkında kısaca bıraz bılgı verebılırım. Öncelıkle Manisa artık eskı manısa değil çünkü inanılmaz derecede doğudan göç aldı bu da sanayinin gelişmesi sebebiyle oldu. Onun için de manisa merkezdeki bir kaç mahallesi çok sıkıntılı. Bunlar horozköy ve nurlupınar. buranın ekıplerı ve karakolları bıraz sıkıntılıdır. diğer olumlu yönlerıne gelecek olursak:

1. Manisada sebze meyve çarşı pazar gayet uygundur ucuzdur(Rizeye göre 3'te 1 oranında ucuz)

2. Kiralar ailenın oturabileceği bir şekilde 400-450 den başlar doğalgazlı daireler 650 ye kadar değişir.)

3. Eğitim ve hastane olanakları gelişmiştir.

4. Küçük bir şehir olmasına rağmen çok yakınında anında herşeye ulaşabileceğin bir şehir İzmir vardır. A.V.M lerden tut denız kenarında kordonda oturup bişeyler içebileceğin yerler, foça çeşme dikili gibi turistlık yerlere en fazla 1 bucuk saatte ulasabilirsin.

5. Kışın fazla soğuk olmaz. Yazın iyi ısınır.

Bunlara rağmen bazı ilçelerinde gerçekten ımkansızlıklar vardır. merkeze ızmıre çok uzaktır. Yani merkezde kalmak biraz torpil işi diye bılıyorum.

sinemaki
Kapalı
22 Şubat 2012 13:21

teşekkurler kardes.. zaten bu adam kayırmacılık yüzünden ben bu ülke vatandaşlığından çıkasım geliyor.

arif450
Memur
22 Şubat 2012 13:24

Manisalı biri olarak ve istanbulda görev yapan bir Polis olarak Manisa kadar rahat bir il bulunmaz.Horozköy Nurlupınar diyo arkadaş inan olsun sıkıntılı dediği mahalle bile bu istanbulun en sakin mahallesinden iyidir.Ben kendim Horozköyde oturuyorum ayrıca memlekette ailem orada.Manisa temiz sakin nezih bir ildir.Kafa dinlersin ayrıca izmire yakındır yarım saatte izmirdesin.buna ek olarak piknik mesire alanı boldur.yeşilliği boldur temiz hava alacağın yer boldur.Kiralar ucuzdur doğalgaz kombili en kral sıfır yada bikaç yıllık daireyi 400 liraya kiralarsın.Kafa dinlemekte istiyosan yeni yeni gelişen ve sıfır dairelerin bol olduğu yeni mahalle veya uncubozköyden ev tut ama şunu bil ki hiç ama hiç pişman olmazsın.

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
22 Şubat 2012 13:25

sayın sinemaki

başlığınız hiç iyi olmamış.

çalışmaya değer olup olmadığı nasıl anlaşılacak, veya manisada çalışan arkadaşlar değersiz arkadaşlarmı.

sinemaki
Kapalı
22 Şubat 2012 15:19

arkadaslar neden öyle söylüyorsunuz ben çalışma şartları acısından diyorum. napalım. umarım merkez de kalırım şansım olurda orda yaşarım doğudan bıktım artık..... teşekkurler yazan arkadaslara

sinemaki
Kapalı
22 Şubat 2012 15:58

x

Nergin
Aday Memur
22 Şubat 2012 15:59

Manisa'nın ilçeleri genel anlamda il kadar gelişmiştir salihli turgutlu, ahmetli, kula izmir ankara yolu üzerindedir soma, salihli, turgutlu, akhisar, alaşehir, kırkağacın merkez nüfusu 50.000'in üzerindedir

bequest
Aday Memur
23 Şubat 2012 01:17

manisa nın havasından kimse bahsetmemiş merkezde kışın hava kirliliğinden halı sahada ki maçımızı yarıda bıraktığımızı bilirim.en son geçen kış izimirden akhisara gitmiştim merkezinde akhisarında havası kötüydü belliki doğalgas sistemi oturmamış

solof
Şef
23 Şubat 2012 21:18

Manisa' nın ilçeleri büyük ve gelişkindir. İllerin çoğundan daha yoğun nüfus ve gelişkin hatta. İzmir iline ve tatil beldelerine yakınlığı, ucuz ve bol bulunan sebze ve süt ürünleri ile memurlar için yaşanacak bir şehirdir. Doğalgaz yaygındır ancak kışın sert geçmemesi nedeniyle henüz tercih etmeyen insanların sayısı kullananlardan fazladır. Yazları sıcaktır, mesire alanları, parkları, yeşillikleri ile hoş bir şehirdir.

Emekli olunca yerleşmeyi düşünebilirsiniz, hatta polis arkadaşlar yerleşen o kadar çoğu var ki...

Selamlar...

sinemaki
Kapalı
24 Şubat 2012 14:42

manisa merkez e atamam olmaz ise hangi iller daha güzel çalışmak acısından

sinemaki
Kapalı
26 Şubat 2012 14:06

,

sinemaki
Kapalı
27 Şubat 2012 13:11

en kötü ilçeleri hangileri arkadaslar

tarsuslu3333
Aday Memur
28 Şubat 2012 11:45

Elbette.

koraypol06
Memur
09 Mart 2013 00:39

GÜNCEL

MANİSA10
Aday Memur
09 Mart 2013 03:33

kardeş herşeyden önce tayin dönemi kiralık ev bulamazsın bulsanda adam gibi ev 700-800dür. yazın oldukça bunaltan sıcak kışın yağış ve soğuk. olaylı bir yer.en iyi yer bence turgutlu ve salihlide kalabilrsen evlerde uygun.yaşamda sakin.pazar ucuz.

paramedic26
Kapalı
18 Haziran 2016 17:09

manisa nın ilçeleri dağınık mı merkeze yakınlığı nasıl

Efy45
Aday Memur
18 Haziran 2016 17:19

manisa kadrosunda calisan biri olarak soyluyorum manisaya atanman zor olmaz personel ihtiyaci var ilin. balikesir buyuk sehir olduktan sonra balikesirlk olanlarin cogu egitim vs. sebeblerle kendi memeleketlerine gittikleri icin personel ihtiyaci mevcut hali hazirda. ilceler bazinda calisma olarak kirkagac iyidir. gelismislik olarak ise turgutlu akhisar ba?i cekmektedir.

paramedic26
Kapalı
18 Haziran 2016 17:21

peki ilçeler merkeze yakın mı ve kiralar nasıl ekonomik açıdan uygun bi il olur mu

paramedic26
Kapalı
18 Haziran 2016 17:46

ilçeleri büyük diyorlar yani ilçede çalışarsam eğer merkezde otursam yol sorun olur mu

partal84
Şef
18 Haziran 2016 18:01

manisa iyidir ama merkez torpil yeridir.cok sorunlu ilceleri mevcuttur.kula demirci saruhanli gibi... manisa merkez olabilirse büyük torpilin var demektir.akhisar.salihli.soma ilçeleri de büyüktür oradada da malum ilçe ?artlar?ndan çok calisirsinz
Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi