Editörler : supporters.
18 Mart 2011 16:08

Hesap İşletim Ücretimi Nasıl Geri Alabilirim? Banka Memuru O kadar insanın içinde beni azarladı.

Arkadaşlar sürekli başıma geliyordu ve sineye çekiyordum.

Ama bus efer durum farklı başka birinin borcu olan para bernim hesabıma yattı.

Yattığı anda leventte kuleleleriyle ünlü malum banka cart diye kesti.

Yani çekmeye kalmadan parayı 33tl kesmiş.

Üstelik bankadaki Müşterilerin içinde beni rencide edip azarlaması da cabası.

Rezil ettiler beni..

Lanet olsun yok mu hakkımızı arayacağımız bir yer anlamıyorum ya!

Hem suçlu hem güçlü.Yahu memura ne oluyors abnkayı koruya senin cebinden mi kesiliyor bu para niye bana dikleniyorsun.

Ne YAPMAMI TAVSİYE EDERSİNİZ?

bİ AKIL VERİN YOL GÖSTERİN?

bİR DAHA BANKAYA GİDİP O MEMURUN SURATINI GÖRMEK İSTEMİYORUM.

BAŞKA BİR YOLU YOK MU ALMANIN?

18 Mart 2011 16:13

Para senin değil ise parayı hesabına kim yatırdı ise yatırdığı bankaya iadeli taahhütlü dilekçe vererek başvuracak

yani sen başvurmayacaksın senin hesabına kim yatırdı ise o bankaya şikayet edecek.

Ayrıca siz bu para benim değildir dediğiniz zaman para tekrar geri gidecek

18 Mart 2011 16:17

hayır bir saniye yanlış anlaşılma var..

para benim fakat başkasının bir işi vardı ben ona borç verdim.

param eksildi. bir karışıklık olmasın.

parayı o kişi yatırdı borcunu bana yani para artık benim hesabıma yatmış oldu.bende çektim.

sonra birde ne göreyim meğersem banka benden sürekli ne paralar kesmiş 2009 yılından bu yana kesilenlerin dökümünü vadesiz hesap cüzdanıma işledi memur..

ayrıca bir belge veremeyiz dedi. kızgın canavar gibi bakarak ADETA beni yüzlerce insanın içinde rezil rüsva etti. bangır bangır bu parayı biz kesmek zorundayız diye açıklama yapıyor.

18 Mart 2011 16:21

parayı yatıran kişi başka şehirde üstelik bu işlerle uğraşmaz. ayıp olur yani desem git. para için akrabalarımla yüz göz olmak istemem.

sonuçta para benim hesabıma yattıktan sonra benim değil mi?

anlamadım ki yani parayı yatıran kişiyle ne alakası var.

6 ayda bir kesilecek diyor bağırıyor, geri iade edin paramı dediğimde ise bir küfür etmediği kaldı bana.

ağız dolusu hakaret dinledim. beleşçiymişşiz de bilmem ne bilmem ne .. çok sinirlerim bozuldu ya..yok mu bunun bir hal çaresi çıkış yolu yok mu?

18 Mart 2011 16:31

Banka ile "imzalı" sözleşmeniz var mı?

18 Mart 2011 16:33

hiç hatırlamıyorum kendimi bildim bileli bu banka hesabını para yatırma çekem için kullanırım başka d abir işlem yapmam.

bugüne kadar sineye çektik aman boşver dedik.

ama yetti.

sözleşme varsa geri alamazmıyız.

18 Mart 2011 16:35

Sözleşme varsa Bankalar Kanunun 144 maddesine göre bankalar bu parayı alırlar

sözleşmeden emim olursanız iyi olur.

18 Mart 2011 16:46

hesap açtırırken kitap gibi kalın bir şey imzaladığımı hatırlıyorum ama hiçbir şey yapılamaz mı yani?

itiraz edip boşuna zaman harcamıyım o zaman..

iyi oldu bunu söylediniz bir de aptal durumuna düşmemek lazım.

ben buna benzer durumlarda bazı kişilerin geri aldığını duymuştum.

nasıl bir yol izlemeliyim.

18 Mart 2011 21:00

kimse neden yrdımcı olmuyor. hiç bu konuda bilgi sahibi olanınız yok mu?

neden bu kadar duyarsız olduk toplum olarak.

ne yapmalıyım. bir çözümü yok mu bu işin?

teks22
Şef
18 Mart 2011 21:48

arkadaşım bankanın kanuni hakkı o parayı alır.

bir çok dava açıldı bu konuda ama 2008 den beri benim bildiğim kazanan yok. yani yapacak bir şey yok resmen bankalar insanları soyuyor.

yalnız fatura ödemesi verirsen veya maaşını o bankadan alırsan kesmiyorlar.

nusret1907
Yasaklı
19 Mart 2011 12:12

iki tane işleme otomatik ödeme verirsen kesilmez

kredi kartı gibi kullanma ama otomatik ödemeli yap

20 Mart 2011 14:22

otomatik ödeme talimatı veremem.

çünkü hesabımda sürekli duran bir para yok.

kırk yılda bir iş icabı para yatırılıyor. o kadar yani.

faturam da yok zaten.

hem neden bunu dayatıyorlar sanki anlamıyorum. zaten hesabımda yığılı para olsa bunla uğraşmam.. sorunda bu!

fatura ödeyecek bir para yok hesabımda.

B0NİB0N
Kapalı
20 Mart 2011 19:34

tüketici hakem heyetine şikayet dilekçesi verin

fsme80
Memur
28 Mart 2011 19:58

o hesabı kapat o bankanın önünden dahi geçme;

Bizim arabanınn camını kırıp çantayı çalmışlar aradım bankayı kredi kartını iptal ettirrecem geçmiş olsun demiyor yeni kartı nereye yollayayım diyor... gönderme iptaal et dedim ve ...

nertimo
Şef
29 Mart 2011 21:06

Dostum senı en ıyı anlyanalardan bırı olarak ve senın gıbı magdur duruma dusen ınsanlara bu durumu anlatan bı bankacıyımda aslında

durumu sole ızah edeyım bankalarda hesap acılırken ızmaladıgınız sozlesmelerde bunlar yazılıdır.yani hukukı surec pek ısınıze yaramaz.

ama bankalar dıger urunlerını satabılmek ıcın 1-2 otomatık odeme talımatı verın ve hsap ısletım ucretı almayalım dıyorlar.boyle yapabılırsın.

onun dısında bankalr fakırı garıbanı yer hep zengının bı kurusuna dokunamaz.bızım bankada ne garıbanların hesaplarından 30 40 cektılerde garıplerın sesı cıkmıodu hesap ısletım ucretı deyınce ımzaladıgınız sozlesmde war deyınce.fakat bıde bı kactane 300 400 bın tl sı olan musterıye denk gelıodu onlar daha demeden ıslem ucretı alınmıs ıptal ettıırelım dıyoduk demedıklerımız farkettıgı anda cıkarın para yı cekcem gıtcem deyınce o parayı nasıl gerverıolar vsvsvsvsv..

fakat bıı banka gorevlısı asla sana bu sekılde hakaret edemez bagıramaz cagıramaz her zaman anlayıslı bır sekılde uslubunu asla bozmadan senın ılgılenmelıdr yok belescıymıs falan fılen demeye basladımı hemen agzına gelenı sole sende hatta bununla yetınme bıde mudurlerıne cık sızın gısecınız bana bole dedıdı sızın musterı memnunıyetınız bumu de vs vs o gısecı hıc olmadı uyarı hatta kvulmaya kadadr gıdebılır.

velhasıl gısecılerede zulmetmeyınız arkadaslar bır gısecı olarak konusuyorum kı en kulturlu ınsandan en kultursuzune gun ıcınde 1000 kısı gelıo kafamızı utuluo ne dedıgını anlamazsın bı daha sole dedıgınde sana bagırır cagırırı vsvs azcık ınsan olan zaten bunu yapmazda ben ınsan olmayanlar soluyorum nolur bıraz daha kasın ınsan olmak ıcın

ve bır cozum yolu daha yannıs anlama asla kuveytturkde calısmıyorum..

duyduguma gore vadesız hesaplardan hesap ısletım ucretı almıyormus bır ınternete gır ıncele ıstersen her banka aynı dostum ıslamı olanıda faızlı olanıda hepsı sana ıstedıgın hızmetı verecektır bu sozumu unutma

29 Mart 2011 21:39

evet inceledim sadece ve sadece kuveyt turk almıyor hesap işletim ücreti.

İyi de bankamatik bulmayı bir kenara bırak zaten istanbuldayım o sorun olmaz.para yatırmak çok büyük bir problem..

her yerde şubesi hatta istanbul genelinde bile yok.

otomatik ödeme talimatı demeyin bana.

herkes papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyor.

zaten hesabımda para olsa ne diye uğraşıyım bankayla başka işim mi yok.

hesabımda para olsa da kaldı ki böyle bir mecburiyetim yok.

heralde banka hesabını kapatıp en yakın pttye gitme vakti geldi geçti bile.

rebelwend
Genel Müdür
08 Nisan 2011 10:39

genelde böyle müşteriyi azarlar tavırda banka memurları devlet bankalarında olurdu ama özel bir bankanın personelinin sizi azarlaması ilginç..

sanırım o arkadas o bankada son günlerini calısıyor du yada istifa etmeyi düşündüğü bir anda sana patlamış..

sen ne tepki koydun bilmiyorum ama sanırım ben olsaydım yaka paca birbirimize girer yakasından da tutar şub. müdürünün önüne atardım..birde şub müdürüyle kapısırdım..

ne güzel hem paramızı gaspetsinler birde üstüne dayılık yapsınlar..hoş personelin sucu yok ama...

-Festival-
Kapalı
11 Nisan 2011 14:50

başlık sahıbı arkadasım, nasıl olurda o gişeci size bağırır ve siz sessiz kalırsınız...üstelık o kadar kişi içinde sabrınıza hayran kaldım öncelıkle... ilk olarak o şahsın adını soyadını tam olarak görevını öğrenır öncelıkle banka içinde bulunan şube müdürüne şikayet ederdim. sonrada genel müdürlüğüne faks cekerdım (genelde yaptığım bu şekıldedır.) zaten genel müd. ismi gidince o kişi en cok göze batan olurdu. böylece insanlara hayvan muamelesı yapmamayı öğrenır bıraz olsun ınsanlık dersı alırdı.

sonra hesap işletim ücreti içinde yıne hem sube hem genel müd faks cekerdım.bunu daha öncesınde yapmıstım, hesap ısletım ucretı hesılıyor kesılenın ıade edılmesını ve bundan sonrakı kullanımlarımda kesılmemesını talep ediyorum, eğerki cvbınız olumsuz ise mevcut bulunan kartlarımın ıptalını rica ediyorum seklınde yaz.banka ısmını versen daha kolay yorum yapardık.neyse gecmıs olsun size...

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi