Editörler : "eskiyara"Pangaea
12 Şubat 2017 12:51

Zorunlu hizmet Affına hayır kul hakkı 2 kere yendi daha fazla yenmesin

Herkes gitsin paşa paşa yapsın . Üniversitede okurken doğuya gideceğini herkes biliyordu. Ailelerimizden ayrı kaldık diyenler zaten eş durumu yapabiliyor. Zorunlu hizmet affı kesinlikle gelmemeli. Ya toptan kaldırılsın ya da tam uygulansın kul hakkı yenmesin. 2010 da atanan kişiye af 2011 de atanan git doğuda yıllarca çalış . Bunu vicdanına sığdıran hatta savunan kişilere şaşırıyorum....

dejaved
Kapalı
13 Şubat 2017 00:32

http://ogretmenevi.xyz/ogretmenlere-zorunlu-hizmet-affina-evet-change-org-kampanyasi/

dejaved
Kapalı
13 Şubat 2017 00:34

ZORUNLU HİZMET AFFI İÇİN 30 bin grubumuzla beraber EVET EVET EVET

enqnn
Memur
13 Şubat 2017 00:43

2010 öncesine gidip tek tek iletin. Zorunlu hizmet affı mağduriyetleri giderecektir sözleşmeli öğretmenlik ile 2010 2016 yılları arasında Aftan faydalanamayan öğretmenlere bu hak verilmeli aileler bölünmemeli..

xo.7
Aday Memur
13 Şubat 2017 09:32

Kendiniz söylemişsiniz hocam 2010'dakine af 2011'dekine git doğuda çalış. Biz de bu haksızlık ortadan kalksın diyoruz.Ben de 2010'da atandım bize de haksızlık o zaman? Ayrıca benim yararıma değilse olmasın mantığı mı hak? Birbirimize böyle mi sahip çıkıyoruz? Zorunlu hizmet affına EVET.

mesut_shcek
Aday Memur
13 Şubat 2017 18:29

zorunlu hizmete kesinlikle af gelmeli, şimdi tam zamanı. yönetmelikte tek bir madde değişikliğiyle bu iş hallolur. "değişikliğin resmi gazetede yayımlandığı gün itibariyle m.e.b. da 657 sayılı kanuna tabii çalışan tüm öğretmenler zorunlu hizmet yükümlülüğünden muaf tutulur." denilmesi yeterli, bu kadar basit. Sayın bakanım ve sayın müsteşarım öğretmenler sizden müjde bekliyor.

ayopnet
Kapalı
13 Şubat 2017 18:37

Askerimiz, polisimiz canı pahasına 2 defa zorunlu görev yapıyorsa öğretmenlerde yapmalı paşa paşa.

mesut_shcek
Aday Memur
13 Şubat 2017 19:12

askere, polise can feda ama onların operasyon bölgesi tazminatı var hocam,bazı durumlarda senin maaşına yakın bölge tazminatı var.ayrıca lojmanı,servisi,v.s. cabası. meb de versin tazminatı en başta sen al doğuda kal razı mısın? ayrıca bizim her ilde z.h. okulu var, milletin derdi illa doğudan kaçmak değil,ben şahsen tekirdağdayım, branşım özel eğitim, tekirdağ merkezde oturuyorum her gün 50 km yol gidip geliyorum. evimin önünde eğitim uygulama okulu var.20 normun yarısı ücretli öğretmen, şimdi z.h af gelse ben evimin yanındaki okulda çalışsam, o çocuklara faydalı olmaz mı?benm durumumda 1 kişiye ve hazineye zerre zararım var mı Allah için söyle?

isa1606
Aday Memur
13 Şubat 2017 20:25

ZORUNLU HİZMET AFFI GEREKLİDİR. SARTTIR. ZORUNLU HİZMET GÖREVİNİN ARTIK BİR ÖNEMİ KALMAMIŞTIR. BÜTÜN ÖĞRETMENLER BU AFTAN YARARLANMALIDIR...

Nurullah4335
Daire Başkanı
13 Şubat 2017 20:45

Kimse kimseyi kandırmasın sizler batıya yeni atanmış öğretmenlersiniz. Tek derdiniz doğuya gitmemek. Sözleşmeli geldi zorunlu hizmet anlamını yitirdi diyorsunuz e o zaman toptan kaldırılsın ben buna karşı değilim. 2010 mağdurları için gelsin diyorsunuz 7 sene geçmiş onları mı düşünüyorsunuz sanki yapan zaten yaptı doğu hizmetini. Bu tarz belli aralıklarda belli kesimlere yönelik uygulamalar illaki bir adaletsizliği beraberinde getirir. Toptan kaldırılsın sıkıntı yok . Kendinizi 2010 da af ile batıda kalanların olduğu ama o aftan bir-iki ayla faydalanamayıp doğuda senelerce çalışmak zorunda kalan insanların yerine koyun yapmayın Allah aşkına ne ara bu kadar bencil oldunuz kendinizi düşünür oldunuz. Toptan kalksın değil sadece ben aftan yararlanayım da gerisini boşver mantığından başka bir şey değil bu kendinizi kandırmayın. İki çift laf da sözleşmeli 6 yıl doğuda çalışmak zorunda olan meslektaşlarımız için söyleyebilseniz ama nerdeeeee.....

fatko
Kapalı
13 Şubat 2017 21:20

Ben yaptım o da yapsın nedir Allah aşkına? İnsanlar en çok ailesinden çocuklarından ayrılmamak için bu affı istiyor, bunu anlamak bu kadar zor mu arkadaş? Ben iki yıl doğu görevi yaptım, şimdi eş durumundan beş senedir başka bir yerdeyim, şimdi bana tekrar alıştığın hayatı, okulunu, öğrencilerini bırak gel doğu hizmetini yap diyorlar. Bu çok mu mantıklı şimdi? İnsanlar bu affı istiyorsa doğu görevinden çekindikleri için istemiyorlar, herkesin bir düzeni alıştığı hayatı var, ailesi çocukları var. Bunlar basit şeyler değil.

Bu af çıkmaması için şu an hiçbir sebep yok, çıkması için çok sebep var. Elbette altı yıl çakılı kalacak sözleşmeli öğretmenlerin bir çoğu zor şartlar altında çalışacaktır. Sanki sözleşmeli öğretmenleri altı yıl çalışmak durumunda bırakanlar bu affı isteyenlermiş gibi gereksiz bir telaş içerisine girmenin alemi yok. Onları bu şekilde çalıştırmaya iten her kimse onlara yapın itirazınızı.

Nurullah4335
Daire Başkanı
13 Şubat 2017 21:30

Bir senin ailen yok . Doğuya 6 yıl atanan sözleşmeli öğretmenler 6 yıl ailelerinin yanına gelemeyecek aile kuramayacak hatta onlar aile değil ama ...

justlike
Müsteşar Yardımcısı
14 Şubat 2017 09:59

Zorunlu hizmet affı her zaman iyidir. Ben çektim sen de çek düşüncesi bencillikten başka bir şey değildir. Bu af ile kaç bin kişinin yüzü gülecek biliyor musunuz insanları mutlu etmek ne zamandan beri kul hakkı oluyor. İnsanoğlu böyle işte menfaatine ters düşen bir şey oldu mu hemen kul hakkı.

Neyse ben de zorunlu hizmet affından faydalandım. Çok güzel şeyler yaşadım inşallah tüm meslektaşlarım da bundan faydalanır. Zorunlu hizmet yapılsın insanlar mutlu olsun.

Nurullah4335
Daire Başkanı
14 Şubat 2017 11:54

Sen güzel şeyler yaşadın ama birçok kişi de çok kötü şeyler yaşadı. Tayin isteyemedi. Bazıları batıda kaldı bazıları yıllarca doğuda. Sana af geldiği için laf etmem senin elinde değil ama bu uygumayla kul hakkının yenmediğine kimse beni inandıramaz. Sen çalışmadın ama senin yerine birileri elbet doğudaki o gitmediğin okullarda yıllarca çalıştı maalesef.

mesut_shcek
Aday Memur
14 Şubat 2017 15:55

memurlara 1 derece verilmesi için önceki dönemlerde verildi bize de verilmeli, hakkımız yendi diyodunuz, 1 dereceyi alınca istemem hak etmedim diyen oldu mu? işte aynı şey önceden af yapıldı bizde devlet babaya evlatlarına eşit davran, bize de af yap diyoruz, sizin daha önce bir talepte bulunmamış olmanız ya da talebinize yanıt alamamış olmanız bugün af isteyenlerin suçu değil.

ogrtmn87
Aday Memur
14 Şubat 2017 16:18

doğuda güneydoğuda öğretmenlik yapanların hakkına girilmiş olur onun için af gelmemelidir!

justlike
Müsteşar Yardımcısı
14 Şubat 2017 17:38

Ne hakkı yahu ne hakkı.

Biz batıya rüşvet vererek atanmadik yahut torpil yaparak atanmadik kimseden yardım istemedik. Dolu bir yeri zorla boşaltıp yerine gitmedik. Hizmet puanımızla atandik.

Ayrıca zorunlu hizmete tabii iseniz illa doğuda çalışacaksin diye bir kural yok. İzmir'de bile Antalya'da bile zorunlu hizmete tabii olan okullar var istanbul desen her tarafı zorunlu hizmet. Ankara'da zorunlu hizmete tabii okullar var. Benim arkadaşım doğu yüzü görmeden zorunlu hizmetini tamamladı. Demekki illa doğu olması gerekmiyormuş

ogrtmn87, 7 yıl önce

doğuda güneydoğuda öğretmenlik yapanların hakkına girilmiş olur onun için af gelmemelidir!

ogrtmn87
Aday Memur
14 Şubat 2017 17:50

her yerin zorunlu hizmet süresi aynı değil onun için öğretmen zorunlu hizmetini kısa sürede bitirmek için doğu veya güneydoğu seçiyor onun suçu ne o zaman?

justlike, 7 yıl önce

Ne hakkı yahu ne hakkı.

Biz batıya rüşvet vererek atanmadik yahut torpil yaparak atanmadik kimseden yardım istemedik. Dolu bir yeri zorla boşaltıp yerine gitmedik. Hizmet puanımızla atandik.

Ayrıca zorunlu hizmete tabii iseniz illa doğuda çalışacaksin diye bir kural yok. İzmir'de bile Antalya'da bile zorunlu hizmete tabii olan okullar var istanbul desen her tarafı zorunlu hizmet. Ankara'da zorunlu hizmete tabii okullar var. Benim arkadaşım doğu yüzü görmeden zorunlu hizmetini tamamladı. Demekki illa doğu olması gerekmiyormuş

justlike
Müsteşar Yardımcısı
21 Şubat 2017 22:19

Ben olsam 3 yıl Şırnak Hakkari ye gidip zorunlu hizmeti yapacağıma Antalya'nın bir köyüne gider 6 senede zorunlu hizmetimi tamamlarım daha iyi. Kaldı ki 3 yılda bitirsen bile 3 yıldan sonra batıya atanamazsin yine en az 6 yılın gider. Bu bir tercih meselesi. Madem doğuyu istedin o zaman göze alacaksın bazı şeyleri. Sana kimse doğuda zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra batıya atama garantisi vermedi. Mecbur da değil zaten.

ogrtmn87, 7 yıl önce

her yerin zorunlu hizmet süresi aynı değil onun için öğretmen zorunlu hizmetini kısa sürede bitirmek için doğu veya güneydoğu seçiyor onun suçu ne o zaman?

ogrtmn87
Aday Memur
21 Şubat 2017 23:27

söylediğin mantıksız. niye millet zorunlu hizmetini uzun zamanda bitirmek istesin ki. üstelik tayin için doğuda daha çok puan toplanıyo.

justlike, 7 yıl önce

Ben olsam 3 yıl Şırnak Hakkari ye gidip zorunlu hizmeti yapacağıma Antalya'nın bir köyüne gider 6 senede zorunlu hizmetimi tamamlarım daha iyi. Kaldı ki 3 yılda bitirsen bile 3 yıldan sonra batıya atanamazsin yine en az 6 yılın gider. Bu bir tercih meselesi. Madem doğuyu istedin o zaman göze alacaksın bazı şeyleri. Sana kimse doğuda zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra batıya atama garantisi vermedi. Mecbur da değil zaten.

Alpagut0
Kapalı
22 Şubat 2017 01:42

Af falan yok seçim uyanıkları.Gidip seve seve yapacaksınız.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi