Editörler : Pangaea
29 Temmuz 2011 13:09

2012 kpss sosyolog atamaları

arkadaslar ben seneye sosyolojıden mezun olucam ıns. sosyolog olarak atanabılmek ıcın kpss b grubuna gırmem gerekli dimi?yani sadece genel kultur genel yetenek soruları cozucem demek oluyor bu da degıl mı? Peki atanma şansımız ne kadar yani ne kadar sosyolog atıyorlar? Ayrıca kpds-üds gibi dil sınavlarına da hazırlansam ve ii puan alsam bunların bir getirisi olur mu? Olmazsa hiç çalışmayı düşünmüyorum :)

Bunun dışında Kpss B grubnda sosyolog olarak atanamasam bile başka memurluklar tercih edebiliyor muyum?

Yardımcı olursanız çooook memnun olurum. şimdiden tşkler

mluys
Aday Memur
29 Temmuz 2011 13:16

Bilgi için anlaşılabilir link filan paylaşsanızda olur. dogru durst anlatan bir link te bulamadm cunku.

sosyologamzeli
Daire Başkanı
29 Temmuz 2011 13:30

Ben de sosyoloji mezunuyum ve temmuz ataması döneminde pdr den atandım.Neden formasyon düşünmüyosunuzki?Dikkat ettimde sosyolog atamasına yoğunlaşmışsınız ama size şunu belirteyim öyle yüklü bi sosyolog alımı olmuyo.Ama sorunuza cvp vereyim evet sosyolog alımı için sadece gk ve gy yapmanız yeterli.

mluys
Aday Memur
02 Ağustos 2011 13:02

açıkçası formasyon ortalamam yok, eğer olursa onumuzdeki sene yukseltebilirsem almayı düşünüyorum. Ama şöyle de bir durum var her zaman pdr den atama yapmıyorlar diye biliyorum. belli senelerde yapıyorlarmış. o yüzden önceliği sosyolog atamasına verdim yani biraz el mahkum...

g ü l ü m s e
Aday Memur
25 Ağustos 2011 21:50

arkadaşlar ben sosyoloji öğrencisiyim seneye mezun oluyorum formasyon da alıyorum.seneye de pdr den alırlar mı acaba yoksa sadece bu sene mi alıyorlar.Bir de polis merkezlerin de çalışabiliyor muyuz?? kaç puan almam gerekiyo bilgisi olan var mı??tşkler şimdiden

ünsalünsal
Aday Memur
04 Eylül 2011 20:40

pdr den atanan arkadasım kac puanla atandın acaba...ben de formasyon alıyorm ve sosyolog atamaları malum...

zaatısosyo
Şube Müdürü
04 Eylül 2011 21:41

www.sosyologlar.org sitesinden ne kadar alım olacağını görebilirsiniz.istihdam çalışmalarımızı ordan yürütüyoruz..3. sınıf ve son sınıf arkadaşlar destek olsun kendi gelecekleri için..aile ve sosyal politikalar bakanlığına yüklü bir alım yapılması planlanıyor.bu gelişmelerden hiç mi haberiniz yok.şaşırtıcı

ünsalünsal
Aday Memur
10 Eylül 2011 12:04

tabiki bunların hepsınden haberımız var..bzm ogrenmek ıstegımız mevzu baska..tamam sosyolog alımında 2012 yılı için olumlu şeyler söyleniyor ama devlet zaman zaman formasyonlu sosyologları pdr ci olarak alıyor..kaç puanla atanmış arkadaş onu merak ettik

sosyolog2580
Daire Başkanı
10 Eylül 2011 12:16

http://www.sosyologlar.org/forumoku.asp?sayfa=201&id=9424

forumdan takip ederseniz bir çok konu hakkında fikriniz olur.

TUTANAK
Şube Müdürü
10 Eylül 2011 12:19

Arkadaşlar sosyoloji mezunlarının ögretmen olabilmesi için şu ibare var:

"Sosyoloji Bölümü için; En az; 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji, 8 kredi mantık aldığını belgelendirenler"

Buna göre bir sosyoloji mezununun ögretmen olabilmesi için hem yukarıdaki koşulu hemde formasyon alma koşulunu bir arada yerine getirmesi mi gerekiyor yoksa sadece formasyon almak yeterli mi?

asdef
Aday Memur
01 Şubat 2012 21:07

merhaba arkadaşlar,

konuya oldukça yabancıyım.ama özel bisebebden dolayı öğrenmek istiyorum.3000 kişilik istihdam 2012kpssden sonra mı olucak?2012 kpss de sosyolog lara ayrıln kontenjanlar konusunda kısa bir bilgi verebilirmisiniz,

teşşekürler...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi