Editörler : E.Kayı Han
01 Kasım 2006 13:45

Kur'an kursu günlük ders planı

merhaba arkadaşlar..elinde mevcut k.k. günlük ders planı olan varsa ve bunu benimle paylaşırsa çok mutlu olurum. şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

iyi çalışmalar...

vaize
Aday Memur
01 Kasım 2006 14:37

günlük planı olan arkadaşlar mümkünse bende istiyorum...

insirah
Memur
01 Kasım 2006 14:53

geçen seneki günlük planlarımızı kullanmayı düşünüyoruz cd ye aktarmıştık fakat size nasıl ileticem konusunda bi bilgim yok nasıl ileticeğimi söylerseniz yardımcı olabilirim kolay gelsin

deryy
Şube Müdürü
01 Kasım 2006 15:00

benim var ama bunu nasıl ulaştıracağımı bilmiyorum arkadaşım

mmg-21
Memur
01 Kasım 2006 15:01

Arkadaşlar günlük ve yıllık planları www.dindersi.com adresinden bulabilirsiniz.

Yiğitalp
Genel Müdür
01 Kasım 2006 17:12

Diyanet Kuran kurslarında birkaç yıl öncesine kadar, öğreticilere rehberlik yapan bir nevi yıllık ve günlük plan gibi, müfredattaki hangi konuların hangi tarihlerde işleneceği belirtilen öğretici kılavuzları mevcuttu. İki sene önce diyanet buna son vererek Meb.in 80 lerde başlattığı yıllık ve günlük plan uygulamasına geçti. Bu arada meb. Geçen yıldan itibaren yıllık ve günlük planların yerini alan ,uzmanlara ?öğretmen kılavuz kitapları? hazırlatmaya başladı. Yani Diyanetin eskiden uygulayıp terk ettiğini Meb uygulamaya koydu, Mebin 25-30 yıl uygulayıp terk ettiği yıllık ve günlük plan uygulamasını da diyanet sahiplendi.

Diyanetin önceki uygulaması doğru idi, zira kurslardaki öğreticilerin çoğu lise mezunu kişiler, bunların formasyonları gereği ideal plan yapıp uygulamaları biraz zor. Bu nedenle başkanlıktaki uzmanlarca hazırlanan kılavuz kitapları , hem bu işi görüyor hem de birlik ve beraberliği sağlıyordu.

Diyanet önderlik yapıp önde giderken ve tam da bu noktada meb diyaneti taklit ederken,Diyanetin meb?in 30 sene öncesi uygulamasına dönmesi akıl karı mı?

www.dindersi.com da var

ruze
Aday Memur
01 Kasım 2006 18:54

arkadaşlar günlük planlar için adres vermişiniz, ancak verdiğiniz adreste sadece yıllık planlar var. ya da ben mi göremiyorum

hamide1
Aday Memur
02 Kasım 2006 05:58

ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ederim...

deryy mevcut planların bu seneyemi ait?

ümitvar
Aday Memur
06 Kasım 2006 16:17

s.a arkadaşlar

DİN ÖĞRETİMİ DERS PLÂNI ÖRNEKLERİ CD?si

DEM YAYINLARI İSTANBUL 2004

Prof.Dr. Mehmet Zeki AYDIN

Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Ders Plânları

İHL Meslek Dersleri

Kur?an Kursu Dersleri

DANIŞMAN: Prof.Dr. Mehmet Zeki AYDIN

FİYATI: 2 MİLYON TL = 2 YTL

İsteme adresi: ENSAR NEŞRİYAT / DEĞERLER EĞİTİMİ MERKEZİ

Süleymaniye Cad. Nu:11 Süleymaniye / İSTANBUL

tel: 0212.5134341-5130990

faks:5224622

DİN ÖĞRETİMİNDE YÖNTEMLER

Dr.Mehmet Zeki AYDIN

Fiyatı: 15 YTL

Din öğreticilerinin elinde bulunması gereken bir el kitabı niteliğindeki bu

eserde, öğretim yöntem ve teknikleri teorik olarak açıklandığı gibi her

birine birkaç tane örnek ders plânları da konulmuştur. Ayrıca, ilköğretim

DKAB ders programı, İHL Arapça ders programı ve ders plânları, çoklu zeka

öğretimi, program geliştirme ve kısa eğitim sözlüğü de bulunmaktadır.İkinci baskıya yeni Kur?an Kursu

programına uygun ders plânları ilave edilmiştir.

Nobel Yayın Dağıtım

Adakale sokak Nu: 16/2 Yenişehir ANKARA

Tel: 0312.4356131 Faks:0312.4344832

Atlas Dağıtım Tel: 0212.5116144

www.nobelyayin.com

samisin
Şef
12 Ocak 2007 21:37

güncel

ruze
Aday Memur
13 Ocak 2007 11:43

www.kurankurslari.com adresinde hem yıllık hem de günlük planları bulabilirsiniz. kolay gelsin...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi