Editörler : crops35
«666768697071727374757677»

ehayri
Müsteşar
06 Kasım 2011 21:49

Mesailerin 90 saat ile sınırlanması tuhaf geliyor bana, 90 saati aşınca boşa çalışmış gibi oluyor insan...

hayalp
Şef
06 Kasım 2011 23:22

Gerektiğinde zalime alp mazlumada eren oluruz ama sayın gifar sizin ne olduğunuz belli değil ondan dolayı size karşı ALPEREN olmaya gerek yok..Allah rızası için 1 ay maaş almadan çalış çoluk çocuğun eline bakıyor mu anlarsın büyük devlet adamı (!). sağda solda zırlayıp durma... Bütün Küçük devlet memurları takımı ekmeğini burdan kazanıyor. Özelden baya bir acın var herhalde bizleri oraya gitmeye zorladığına göre... Sen durma gidebilirsin. Burası benim HAKKIM.. Sizin gibi düşünenlerin değil...

Bir kurban keserek ALLAH'ın rızasını kazanmaya çalışan ve evindeki çoluk çocuğunu Bu mübarek günde ele güne muhtaç etmeyen bol meziyetli küçük memur takımında yer alan herkesin Bayramı Mübarek olsun..

DOKTOR_NO
Aday Memur
07 Kasım 2011 10:02

:)) bende yurt yönetim memuruyum 6/1 derecem galiba 60 tl bır kaybım var ve ikramiyede hayal oldu bir evleneli bir hafta oldu bu yapılır mı bee:)))

tugba_nur
Daire Başkanı
10 Kasım 2011 14:00

maaşlar düşecek mi bilmiyorum ama ikramiye yalan oldu ve birçoğumuz ikramiyeye bel bağlamıştık bazı arkadaşlarım tatil masraflarına harcıcaktı bazıları birikim için ayıracaktı mesela ben harç paramı yatıracaktım

by abdül
Genel Müdür
10 Kasım 2011 14:54

ah tugba ah ben nelerımı o ıkramıyeye baglamıştım.. ınşallah bu seferlık de olsa alırız herkes bır şey dıyor ya kımıs tam olarak kalktı kımısı bu sefer alacagız kafam allak bullak oldu, ama kım nederse desın sanırım bu ıyıleştırme kyk memuruna çok kötü bır darbe vurdu

tugba_nur
Daire Başkanı
10 Kasım 2011 15:08

ya bütün memurlara bu ikramiyeyi verecekleri yerine kesiyorlar iptal ediyorlar ya zaten maaşlar az yıllık bi birikimimiz olmuyor toplu halde gelen para ile köşeye az biraz para koyacaktık şimdi o da olmayacak

by abdül
Genel Müdür
10 Kasım 2011 15:10

kafam mılyondu trılyon oldu nasıl agrıyor başım of ulen of

gadem2
Memur
10 Kasım 2011 15:15

Hiçkimse "gifar"a yüklenmesin ek ödemeler ilk verildiğinde adam ayrımı yapıldı sesiniz çıkmadı. Ben 4 Yıllık Lisans mezunuyum 3.Derecedeyim Güvenlik olduğum için 459 TL ek ödenek alıyorum. İki ay önce işe girmiş 2 Yıllık Yüksek Okul mezunu 10.Derecede ki Y.Y.Memuru 612 TL ek ödeme alıyor. Adalet buysa evet sizin bağrınmanız yırtınmanız haklı.

Yeni düzenleme Eşit dereceye, eşit ücret getirdi. İşte adalet BU

Derecen kadar maaş alacaksın.

tugba_nur
Daire Başkanı
10 Kasım 2011 15:22

kyk personeline hiç yaramadı bu olay en azından ikramiye açısından e peki yeni başlayan memurun maaşı artacak mı

ehayri
Müsteşar
10 Kasım 2011 15:33

İkramiye kalkarsa maaşa ekleneceği söylentisi var...

by abdül
Genel Müdür
10 Kasım 2011 15:38

maaşa eklenecekmış söylentısını ben de duydum ınşallah öledır yoksa perişanız valla

tugba_nur
Daire Başkanı
10 Kasım 2011 15:49

insallah eklenir ocak ayı maaşında görücez ne alıcağımızı.allah yardım etsin bu maaşla aile geçindirenlere ne diyelim

by abdül
Genel Müdür
10 Kasım 2011 15:55

ıkramıyeler maaşa eklenmezse dumanlı dagın kurdu bile acından ölürrr

gadem2
Memur
11 Kasım 2011 08:52

Koruma ve Güvenlik Kadrosundaki arkadaşlar;

Yeni Bakanımız Sayın Suat Kılıç'ın YURTKUR la ilgili yeni birşeyler yapma gayreti içerisinde olduğu kanaatindeyim. Ancak biz güvenliklerin, durumundan haberdar olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden ben Bakana Twitter'den kadro dönüşümüzle ilgili düşüncelerimizi bildirir bir e-posta attım. Bana 'bu türlü isteklerinizi "[email protected]" adresine bildirmeniz halinde değerlendirme yapılıp size geri dönülecektir' diye cevap geldi. Oraya da yazdım cevap bekliyorum. Sizlerde birer e-posta gönderiniz ki kayıtsız kalınmasın. Sadece benim e-mail'im kaile alınmayabilir, ama hepimiz gönderirsek en azından Bakanın dikkatini çekebiliriz diye düşünüyorum.

gifar
Memur
11 Kasım 2011 11:36

imrana rumuz merhaba. yapılan düzenleme hakkındaki değerlendirmenize saygı duyarım yalnız birkaç eksiğiniz var izninizle düzeltme yapalım.6/3 memurla 8/3 memur arasında 200 tl fark olduğunu yazmışssınız ama doğrusu şudur. yurt yönetim memurlarına hangi derecede olduğuna bakmaksızın ek ödeme miktarı olarak % 100 üzerinden ödeme yapılıyor idi. yeni düzenlemede ünvanı olmayan (md, md yrd, şef, şube md, mühendis, muhasebeci,psikolog, sosyal çalışmacı vs vs.)kadrolarda görev yapan (yhs hariç) vhki, şoför,güvenlik görevlisi,yurt yönetim memuru,memur vs vs. derecelerine göre 1-2 dereceler %110= 10 puan=61,2 tl artış olmuş, 3-4 dereceler %100 yani değişme yok kayıp veya kazanç yok, 5-7 derecelerdekiler %90 yani 10 puan eksilme=61,2 tl kayıp, 8 ve daha üzeri derecelerdekiler %85 kayıp 15 puan 92 tl dir. bu yazılan kayıp durumları daha çok yym ünvanı ile görev yapan personelin 5 ve üzeri derecelerindekileri kapsar.diğer gih mensubu olup önceden tesbit edilen ek ödeme oranları yeni tesbit edilen oranlar ile artırıldığından maaşları artacaktır.tüm memur ünvanlarında 1 ve 2.dereceye ulaşanların maaşları 10 puanlık ek ödeme miktarı kadar=61 tl artacaktır. sandığınızın aksine 6 ve 8. derecedeki memurlar arasında eskiden bir fark yoktu.şimdi 5 puanlık=31 tl fark vardır(kıdem yılı nedeniyle oluşan cüzi farklar sözkonusu edilmemiştir.)

sıyahh.
Memur
11 Kasım 2011 12:57

öğretmenler ek derslerinin az olduğundan şikayetçi sağlıkçılar döner sermayeleri,n azlığından şikayetçi biz haftanın 6-7 günü gece gündüzlü tutuğumuz nöbet parası 100 tl yi bile bulmayacak düzeyde bunu bir şekidle dile getirmemiz lazım ayrıyetten hiç bir platformda görünmüyoıruzz bunun üzerinde biraz tartışma başlatalım..

suat kılıç artık twitter dan kyk nın sorunlarıyla ilgileniyor bu yoollar kyk personllerri olarak bir ağızdan u duruma bir çözüm getirmesini talep etmeliyizz

diğer bir konuda hiç bir platforumda görnünmüyoruzz

yyönmem.
Aday Memur
15 Kasım 2011 09:57

sevgili arkadaşlar maaşlarınız düşecek diye üzülmeyin çünkü habertürk ekonomi sayfasında bu konu ile ilgili bir yazı vardı eğer ek ödemeniz azalmayacak mesela ek ödememiz 6l2 ise düşmesi söz konusu olamazmış... bu koskoca amirler için geçerli ise bizim içinde geçerlidir diye düşünüyorum maaşlar eşitlenene kadar zam yok ama....

yyönmem.
Aday Memur
15 Kasım 2011 10:00

Verilen hakların geri alınmayacağı kanaatindeyim....

Sonsuzoglu
Aday Memur
16 Kasım 2011 10:06

Merhaba arkadaşlar;

bende yeni atanmış yönetim memuruyum lakin aşırı tepkilerin yersiz olduğu kanaatindeyim. Zaten yatarak para kazanmaktayız, Türkiye'deki belkide en rahat kurumlardan birinde çalışıyoruz farkında mısınız? İşimizin zor bir yanı yok nöbet dışında, işimizin eleştirilecek bir yanı da yok yine nöbet ücretleri dışında..

Şahsım adına benden kesilen/kesilecek olan paralar umurumda bile değil o paraları hak etmediğimize inanmaktayım. Lakin nöbet ücretlerinin arttırılması gerekmekte zira nöbet adına sarf edilen efor, harcanan zaman kolay karşılanabilecek emek değiller.

Ek kesintilere tepki gösteren arkadaşlar; 4 Yıllık Lisans mezunu 3.Derecede Güvenlik görevlisi olan arkadaşım 450 TL gibi ek ödenek alırken henüz iki ay önce işe girmiş olmama rağmen 10.Derece Yönetim Memuru olarak 612 TL ek ödeme alıyorum. Ben haksızlığa karşıyım kardeşim, adalet adına benden gidecekse eyvallah (nöbet ücretlerinin iyileştirilmesi gerekmekte)!

şimdi sorarım size, siz adalet diye ses yükselten arkadaşlar; sizce siz ADİL misiniz ?

16 Kasım 2011 10:19

sonsuzoğlu yata yata kazanıyorsan bence aldığın 5 lira bile fazla, bizim çalıştığım yer çok yoğun ve sürekli öğrenci vakaları oluyor, o zaman bize fazla vermeleri gerekiyor senin mantığına göre,

türkiyede iş performansına göre bireysel ücret ayarı olmazki aynı kurumda kaytaranlarda var, işini 4 dörtlük yapan da var, eee o zaman bunun ayrımı nasıl yapılacak,

kaldı ki kurumların 100 de 70 inde iş rahatlığı vari ama adam aldığı para senin maaşının 2 kattı...

Toplam 2862 mesaj
«666768697071727374757677»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi