Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Ocak 2010 23:09

anadolu meslek lisesi öğretmenleri

Değerli arkadaşlar,

1-Anadolu Meslek Lisesi'nin anadolu kadrosuna sınavla atanan bir öğretmen aynı okulun sınavsız öğrenci alan düz meslek bölümünde derse girmek zorunda mıdır?

2-Aynı okulda görev yapan aynı branşlı öğretmenlerden kadrosu anadolu lisesi öğretmeni olmayanlar, kadrosu anadolu lisesi olan öğretmenin zorunlu ders saati dolmadıkça anadolu bölümünden ders alabilirler mi?

3-Bu konuda bir yönetmelik ya da bakanlık görüşü var mı?

cevap verebilirseniz, teşekkür ederim.

quelle3
Aday Memur
14 Ocak 2010 20:09

gncl

baymevzuat
Şube Müdürü
14 Ocak 2010 23:03

arkadaşlar cevabı olan yokmu

quelle3
Aday Memur
23 Ocak 2010 17:22

güncell

quelle3
Aday Memur
23 Ocak 2010 18:01

arkadaşlar çok önemli,cevap verebilecek,en azından yorum yapabilecek yok mu :(

faithfatik
Aday Memur
23 Ocak 2010 19:09

Arkadaşım anadolu kısmının 30 saate kadar olan derslerine sen istedikden sonra sadece sen girersin,artan sınıfları ancak idare anadolu kadrosu olmıyana verebilir,eğer böyle olmıyorsa müdürle konuş eminim senin isteğin doğrultusunda olacaktır.

realturko
Aday Memur
23 Ocak 2010 21:57

aynı sorunu bende evvelden yaşamıştım.

ders dagıtımında eşitlik ilkesi geregi herkes eşit saate girer.

orneklersek:

okulda 45 saat ders 3 öğretmen var .1 taneside anadolu kadrolu olsun

okulda 20 saat anadolu kısmı 25 saatte normal kısım dersi olsun

herkes 15 er saat derse girer

tek fark su alur.

anadolu kadrolu ogretmenının 15 saatinin tümü anadolu kısmından olmak zorundadır.kalan 5 e diğre öğretmenler girebilirler.

eşitlik diye bir zamazingo açıkçası.eskiden biz ingilizceciler 2 ye 1 ek ders alırken baya sulanma oluyordu ama simdi kimse istemiyor.Anadolu kısmı zahmetli olmasına ragmen ekstra tatmın edici bir yone sahıp degil.

vs vs

realturko
Aday Memur
23 Ocak 2010 22:03

-Anadolu Meslek Lisesi'nin anadolu kadrosuna sınavla atanan bir öğretmen aynı okulun sınavsız öğrenci alan düz meslek bölümünde derse girmek zorunda mıdır?

bu kısmı atlamısım senın sınavsız bolume girebilmen mumkundur tek sartla tum anadolu grubu derslere girdiğin halde eşit dagıtım gerçekleşmemiş ise bu olabilr.

Sakın Anadolu grubu derslerini işgüzar mudurlerin ellerine bırakma.Malum müdürlerimiz çok adiller...

descent
Memur
31 Ocak 2010 00:24

2.donem bende meslek lisesinde baslicam and.kadrosunda, nasil bi paylasim yapilacak merakla bekliorum..benle birlikte 5 ogretmen olucakmisiz,kac kisi and.kadrosu onu soylemedi mudur bas yardimcisi..haksizlik yapilirsa sube muduruyle gorusurum sanirim

31 Ocak 2010 11:52

9.sınıflarda anadolu düz ayrımı kalktı.ancak 10. 11. 12 .sınıflarda devam ediyor. üç yıl içinde meslek liselerinde anadolu tamamen kalkıyor.hepsi avrupa oluyor. bilginize..

Asima
Memur
31 Ocak 2010 16:47

Ben de Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yapıyorum aynı sorunu bizde yaşadık. Meb bilgi edinmeye bu soruyu sordum gelen cevabı okul idaresine bildirdik ve şimdilik sorun çözüldü inşALLAH seneye tekrar aynı sorunu yaşamak zorunda kalmayız...Bilgi edinmeden gelen cevap desrlerin anadolu öğretmenlerine verilmesi gerektiği yönündeydi.

Asima
Memur
31 Ocak 2010 16:49

Uzmanbilimci Hocam, meslek liselerinin adolu bölümlerinin 3 yıl içinde kalkacağı ile ilgili bilgiyi nerden aldınız acaba?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi