Editörler : Lanet
12 Ocak 2011 16:34

PDF dosyasına Yazı Yazmak

Değerli Arkadaşlar,

Bana gelen bir pdf dosyasına yazı yazıp geri yollamam lazım.Bir türlü üzerine yazı yazamıyorum.İnternetten forumları taradım,Foxit PDF Editor diye birşey indirdim onda da olmadı.Ne yapabilirim?

permanganat42
Müsteşar
12 Ocak 2011 17:24

Önce word belgesine çevirip yazıp tekrar pdf ye çevirmeniz mümkün. Bunun için pdf to word converter ve word to pdf converter diye arama yapın internette. Programlarını bulursunuz. Ya da pdf de tümü seçilip kopyalanabiliyorsa word a çeviren programa gerek kalmaz, kopyala yapıştırla word belgesi yapabilirsiniz.

Direkt pdf ye yazılabilenler de vardır ama onda da kaymalar olabiliyor. Ben bu yolu tercih ediyorum. Dilerseniz photoshopla da yapabilirsiniz.

12 Ocak 2011 17:55

Yardımıznız için çok teşekkürler.

Ben bilgisayarı amatör kullanıyorum,sadece internete giriyorum,word'de sınavlarımı yazıyorum.Buna rağmen

forumlarda okuduğum tüm programları indirdim beceremedim.

12 Ocak 2011 17:59

Bugün bilgisayar formatörü arkadaşımdan yardım istedim.PDF dosyasını Word'e çevirdi ancak bu sefer de orjinal dosyadaki tablolar,sütunlar kayboldu.

Bu durumda photoshop mı kurtarır beni?

Teşekkürler.

permanganat42
Müsteşar
12 Ocak 2011 18:28

Hımm ben olsam ne yapardım, bi düşüneyim.;)

pdf belgesini açtıktan sonra o tabloları bulup print screen ile ekranı kopyaladıktan sonra görüntüyü painte yapıştırıp istediğim kısmı kesip kaydederdim. Sonra word belgesine 'ekle -- dosyadan' kısmından kaydettiğim yeri bulup word a aktarırdım. Boyutunu word belgesi içerisinde ayarlayabilirsiniz.

osman20000
Daire Başkanı
13 Ocak 2011 10:10

Bence başka bir programla worlde çevirin kaybolması normal değil.

isikayhan
Kapalı
13 Ocak 2011 17:54

PDF destekli OCR yazılımları işinize yarayabilir

Benim tafsiyem:

ABBYY FineReader

http://finereader.abbyy.com/

handsome*
Yasaklı
24 Şubat 2011 16:18

nitro pdf programını öneririm.

anasır-ı erbaa
Müsteşar
28 Şubat 2011 17:54

foxit pdf editor programıyla, yazı yazmak istediğiniz pdf dosyasını açın, sağ tıklayın "add text" menüsüne tıklayın çıkan pencerede yaznızı yazıp onaylayın(ok)

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi