Editörler : crops35

17 Haziran 2012 18:23

Memurluktan öğretmenliğe kurumlar arası ilk atamayla geçiş

Ağustos ve bundan sonraki tüm atamalarda ZORUNLU HİZMETTEN MUAF TUTULARAK , memuriyet süresiyle değil EMEKLİLİĞE ESAS HİZMET SÜRESİ ile kurumlar arası geçiş sonucunda öğrenimini gördüğümüz asıl mesleğimize yani öğretmenliğimize kavuşmak istiyoruz!..

Ancak isteğimizi eleştirip maalesef hak etmediğimizi düşünenler var.

Yıllarca MEB'in Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'ne bağlı özel okul ve dershanelerde çalışıp bir yandan da 8 yıldır 80'li puanlarlarla ataması yapılmayıp en sonunda çok yüksek KPSS-3 puanıyla memurluk kazanmak zorunda bırakıldık.

Herkesin toplumsal adaleti bozmadan yaşamını düzenlemeye,geleceğe dair düzenini kurmaya hakkı vardır.Takdir etmelisiniz ki bu düzen belli bir yaştan sonra kolay sağlanmaz.

Emeklilik süresine gelince...Eee yıllarca kuruyemişçide ya da sanayide SSK'lı olarak çalışmadık.Elbette kurumlar arası atamalarda; özel okul ve dershanelerde çalıştığımız SSK'lı sürenin memuriyet ya da emeklilik süresine yansıması doğrultusundaki eğitim-öğretim alanındaki hizmet süresinin geçerli sayılmasını ve bu haksızlığın derhal giderilmesini isteyeceğiz.

2002'den beri her Şubat-Ağustos atamasında bugüne kadar binlerce ilahiyatçı,2 yıllıklar,imam-hatip lisesi mezunlarına bir kılıfına uydurulup çok düşük puanlarla devlette kadro verildi.

Kimsenin başka kurumlarda çalışmak zorunda bırakılıp sonra da unutulan ve özellikle son 7-8 yıldır lise Matematik+Fizik+Kimya+Biyoloji öğretmeni toplamından kat kat fazla sayıda ve çok düşük puanlarla alımı yapılan binlerce Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni,imam-hatip meslek dersi öğretmeni,Kuran Kursu öğreticisi ...vs (okullarda haftalık ders saatinin azlığı ortada olmasına rağmen)dışındaki asıl öğretmenlerin farklı farklı kurumlarda çalışmak zorunda bırakıldığından bahsettiği yok!Buna son üç Milli Eğitime "bakan"lar da dahil tabii.

Bir öğretmenden veya bir G.İ.H sınıfı memurdan çok daha yüksek maaş-özlük haklarıyla; gülünç derecede düşük KPSS puanları ile ve KPSSsiz alınan imam,hatip,müezzin,vaiz,gassal,Kuran kursu öğreticisi,fahri Kuran kursu öğreticisi,molla,mele,...vb ise konunun farklı bir boyutu...

8 sene 80 üzeri puanla atanmayıp özel okullarda-dershanelerde çalışmış;en sonunda yüksek bir kpss-p3 puanıyla bitirdiğim bölümle hiçbir ilgisi olmayan B grubu GİH sınıfı memuriyet kazanmak zorunda bırakılan yüksek lisanslı matematik öğretmeniyim. Bizler 70-80-90'lı puanlarla çok az kontenjan ayrılması nedeniyle de atanmazken 22,34,41 puanla başka çook gerekli dallarda çook kaliteli "sözde" öğretmenler alınıyor.

Bu yaştan sonra memuriyet süremle kurumlar arası ilk atama yoluyla atanmaya çalışsam kontenjan vermiyorlar.Verseler bile 7yıla varan hatta geçen mecburi hizmet durumu var.Yeni mezun olsak 3-5 yıl zorunlu hizmeti tamamlayıp otuzumuza gelmeden düzenimizi kurabilirdik ama şimdi...

Şubat2012 atamalarında yanılmıyorsam mevcut hukuki duruma uyulmayıp sadece açıktan ilk atama yoluyla öğretmen alımına gidildi.Bildiğim kadarıyla buna mahkeme de açılmıştı.

Şubat2012 atamalarında kurumlarası öğretmenlik ilk atama yolunu kapatıp bizleri aldığımız eğitim-öğrenim dışında sıradan bir memurlukta çalışmak zorunda bırakanlar...

Duyun artık sesimizi!

Ağustos atamalarında ve sonrasındaki atamalarda ZORUNLU HİZMETTEN MUAF TUTULARAK , memuriyet süresiyle değil EMEKLİLİĞE ESAS HİZMET SÜRESİ ile öğretmenliğimizin verilmesini istiyoruz artık!...

Herkesin emeklerinin karşılığını alması dileğiyle; iyi günler...

Pegai Panderma
Yasaklı
18 Haziran 2012 00:11

Şubat2012 atamalarında kurumlarası öğretmenlik ilk atama yolunu kapatıp bizleri aldığımız eğitim-öğrenim dışında sıradan bir memurlukta çalışmak zorunda bırakıp sonra da unutanlar...

Geçici görevdeki okul dışında çalışan öğretmenleri okullara geri çağıran MEB'in diğer bakanlıklardaki yıllarca öğretmen olarak ataması yapılmayan ve yüksek KPPS-3 puanlarıyla istemeye istemeye memurluk kazananları da geri kazanmalı!..

Ağustos atamalarında ZORUNLU HİZMETTEN MUAF TUTULARAK , memuriyet süresiyle değil EMEKLİLİĞE ESAS HİZMET SÜRESİ ile başvurularımızı alıp öğretmenliğimizi verin artık!..

gedsson
Memur
18 Haziran 2012 09:53

kimseyi zorla düz memur yapmadılar. beğenmeyenler için istifa kurumu etkindir. öğretmenler için birçok özel okul ve dersane iş alanı oluşturmaktadır.

ekokartal00
Aday Memur
18 Haziran 2012 10:39

pegai panderma kardeşim bende sizin durumundayım şuan g.i.h. de şef olark 6 aydır çalışmaktayım.tabii bu arada bed. öğrt. mezunuyum bundan sonra ne gibi yollar izlemeliyim hangi aşamaları geçmeliyim yoksa sadece ağustos ayındaki atamaya katılmam yeterlimi bir bilgi verirsen sevinirim.

h_u_r_i_ş
Şef
18 Haziran 2012 16:42

arkadaşlar bende 2 yıldır genel idare hizmetleri sınıfında memurum, okulum bu yıl bitti kurumlşar arası geçiş hakkımız varmı varsa nasıl oluyor kaldırıldı mı?

Pegai Panderma
Yasaklı
18 Haziran 2012 17:55

GEDSSON adlı üyeye ve onun gibi eksik düşünenlere...

Görünen o ki isteğimizi eleştirip hak etmediğimizi düşünüyorsunuz.

Yıllarca MEB'in Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'ne bağlı özel okul ve dershanelerde çalışıp bir yandan da 8 yıldır 80'li puanlarlarla ataması yapılmayıp en sonunda çok yüksek KPSS-3 puanıyla memurluk kazanmak zorunda bırakıldık.

Herkesin toplumsal adaleti bozmadan yaşamını düzenlemeye,geleceğe dair düzenini kurmaya hakkı vardır.Takdir etmelisin ki bu düzen belli bir yaştan sonra kolay sağlanmz.

Emeklilik süresine gelince...Eee yıllarca kuruyemişçide ya da sanayide SSK'lı olarak çalışmadık.Elbette kurumlararası atamalarda; özel okul ve dershanelerde çalıştığımız SSK'lı sürenin memuriyet ya da emeklilik süresine yansıması doğrultusundaki eğitim-öğretim alanındaki hizmet süresinin geçerli sayılmasını ve bu haksızlığın derhal giderilmesini isteyeceğiz..

Bu kadar doğal isteklerin ""zorunuza gitmemesi gerekirdi"" diye düşünüyorum GEDSSON adlı üye...

Pegai Panderma
Yasaklı
18 Haziran 2012 18:01

Sayın ekokartal00...

Memurken öğretmenliğe geçiş için muvafakat işi halledildikten sonra ya KPSS-10 puanıyla ya da başlığımızda da olduğu gibi öğretmen atama dönemlerinde ki genelde şubat-ağustos olur; toplam kontenjanın belli bir bölümü kurumlarda memur olarak çalışanların maalesef sadece memuriyete esas süresiyle başvuru yaptığı kurumlar arası ilk atama şeklindedir..

Umarım yanılmıyorumdur..

volvo850
Daire Başkanı
18 Haziran 2012 19:13

herkesin mesleğini yapmak istemesi kadar doğal bir şey yok.Fakat zorunlu hizmetten muaf olmayı istemek ne demek?biz dağlarda doğuda yıllarca görev yaparken,yapmaya devam ederken siz merkezleri dolduracaksınız.bunun savunulacak tarafı yok.

gedsson
Memur
19 Haziran 2012 09:29

Haydi bakalım Pegai Panderma ve onun gibi "eksik düşünmeyen" beleşçiler. ağlayın duyurun sesinizi. milletin hakkını yiyerek kendinize çıkar sağlayın.

Pegai Panderma
Yasaklı
19 Haziran 2012 11:18

GEDSSON adlı üye...

Konular hakkında "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya" çalışıyorsunuz gibi geliyor bana...

Eksik bilgiyle düşünüyorsunuz derken de ifade etmeye çalıştığım tam da buydu.İyi niyetle birçok başlıktaki düşüncelerinizi aktarıyorsunuz diye düşünmek istiyorum ama farklı başlıklardaki konulara yaklaşımınızı görünce maalesef hakkınızda olumlu bir bakış açısına sahip olamıyorum...

Adalet duygusu ve düşüncesi gelişmemiş bir şekilde davranıp; ayrıntıları,kişilerin başından neler geçtiğini,hangi sıkıntıları çektiklerini,bugüne kadar hangi haksızlıklara uğradıklarını bilmeden bilmeden bizleri insanların yanlış anlamasına neden olabilecek ifadelerle itham etmeniz insan olduğunu düşünmek istediğim varlıklara hiç yakışmıyor!..

Umarım ne demek istediğimi anlayabilmişsinizdir GEDSSON adlı üye...

gedsson
Memur
19 Haziran 2012 13:36

sanki tek sıkıntı çeken sen ve senin durumundakilermiş gibi konuşuyorsun. zorunlu hizmete giden yada oturup 90 üzeri puan almak için kendini yırtan öğretmen adaylarının sıkıntısı yok mu? eğer kurumlararası geçiş ile bu tip bir alımın yolunu açarsanız o kişilerin mağduriyetini kim giderecek? o kişilerin tek suçu önce 60-70 puanlarla düz memurluğa atanmamak mı olacak?

bana konu hakkında bilgi sahibi değilsin diyorsun. peki anlat bakalım bu haksızlığı nasıl hakkaniyet ile bağdaştıracaksın.

Pegai Panderma
Yasaklı
19 Haziran 2012 15:07

Sayın GEDSSON adlı üye...

Sizden ricam ; artık lüzumsuz ifadelerle bu başlığı gereksiz yere meşgul etmeyin..

Zira;eksik bilgiye sahip ön yargılı,öğretmen düşmanı kişilere tüm iyi niyetimle sürekli cevap vererek yasal kurumlar arası geçiş hakkımızı tartışma konusu haline getirip gereksiz bir şekilde karşılıklı yazışarak zaman kaybetmek gibi bir niyetimiz yok!..

Nacizane size tavsiyem,biraz varsa alınızın ve vicdanınızın sesine kulakverinve konu hakkında kulaktan dolma bilgiyle değil herşeyi ayrıntısıyla araştırıp öğrenerek bu başlığa katkınızı eğer olabilecekse sunun...

Ve sizin son yazınızda geçen ifadelere son kez aşağıdaki ifadelerle cevap verdiğimi ve bundan sonra hakkımızda kullanacağınız hakaret içerikli ifadeler nedeniyle yasal yollara başvuracağımızı bilmenizi isteriz.Umarız tabii böyle bir duruma gerek kalmaz!..

---------------Sayın GEDSSON adlı üye----------------------------

Bizler ÖSS+ÖYS+LES... gibi sayısız sınavlardan başarıyla geçip ; geçme sistemi çok zor bir üniversitenin Matematik Bölümü'nden mezun olup ardından yüksek lisansı dereceyle bitirip bir yandan Ankara'nın öğretmen alımları sınavlar,mülakatlar ile yapılan en önde gelen özel okullarında yıllarca çalışıp,binlerce öğrenci yetiştirip bir yandan da KPSS'den sizin beğenmediğiniz 80'li puanları alıp 8 sene ataması yapılmayıp en sonunda matematik mezuniyeti şartı ve diğer özel şartları da yerine getirip sizin dediğiniz gibi 60-70 gibi puanlarla değil 90 üzeri puanla Türkiye'deki en önemli bakanlıklardan birinin merkez teşkilatını şifresiz,kopyasız,alınterimizle kazandık...

--------------------------------------------------

İyi düşünceler içinde sağlıklı mutlu bir yaşam dilerim size...

gedsson
Memur
19 Haziran 2012 16:04

tamam çok güzel de bunlar benim sorumun cevabı değil. ben çok kolay bir soru sorduğumu düşünüyorum size. siz kurumlar arası geçiş ile özellikle de zorunlu hizmet olmadan atandığınız öğretmenliği hakkaniyete uygun bulup içinize sindirebilecek misiniz?

sorum bu kadar basit.

ayrıca sizin örnek verdiğiniz puanlar sadece kendi puanlarınız. ben sadece sizin için değil böyle bir kapı açıldığında yararlanacak tüm memurlar için söyledim. sanırım hepsi 90 puan üzeri alıp çok saygın bakanlıklarımızın merkez teşkilatında çalışmıyorlar değil mi?

urci40
Şef
20 Haziran 2012 00:47

iş hakkaniyete gelirse doğuda 1 yıl çalışıp sahte evlilikle yada eş durumundan depo öğretmen olarak geçenlerin vicdanı ne kadar rahatsa bu memurların daha fazla rahat edecektir. neticede senelerce 8-5 çalışıp yılda 20 gün izin kullananlar her ne kadar 4001 kadroları en rahat kadrolar dahi olsa çalışma zamanlrıyla haddinden fazla hayatlarını zorlaştırdı.

gedsson
Memur
20 Haziran 2012 09:26

dediğin doğru ama yanlışa yanlışla karşılık vermemek lazım.

erdemli
Müsteşar Yardımcısı
20 Haziran 2012 11:20

Sayın gedsson...

Enerjinizi doğru yerde kullanınız.Devede kulak olan sorunlar için yorgan yakmayın...

Devenin diğer eğri yerleri daha belirginken, siz %3'lük kısmıyla didişmekten vaktinizi heba ediyorsunuz.

Kalan %97'in atanma sorununu, memurlara yıkmak vicdan işi midir?

Saygılar sunarım....

urci40
Şef
20 Haziran 2012 13:58

onların tuzu kuru sizi anlamazlar. 8-5 çalışmanın insanı ne denli yıprattığını anlayamazlar. ve mesleği öğretmenlik olan bir insanın memurluk yapması çok acı. bunu anlayamamak nasıl birşey bilemiyorum. bence burada kıskançlık var. ayrıca 4001 den atanmak kolay değildir. karşı çıkanlar eminim 40 mlarla atananlardır. onlar zaten kolay yoldan iş sahibi olup yattığı yerden para kazananlar. bir eğitim mezunu 4001 ile atanıyorsa mutlaka branşcıdır. ve onların alımı olmadığı için 4001 seçmiştir ve onun puanıda küçümsenemeyecek düzeydedir.

gedsson
Memur
20 Haziran 2012 14:14

evet 8-5 çalışanların canı yok çünkü.

Pegai Panderma
Yasaklı
22 Haziran 2012 11:46

Kurumlararası geçişin kolaylaştırılıp kontenjanlarının da arttırılarak kişilerin özelikle G.İ.H. sınıfı memurluğu kazanıp kuruma ilk girişte mezun olduğu dalda ya da unvanda(ki genelde branş öğretmenliğinde çalışmaya hak kazanıp ataması yapılmayanlar); isteyenlerin gerçek mesleklerinde çalışabilmesi için düzenleme istiyoruz!

Pegai Panderma
Yasaklı
22 Haziran 2012 15:08

Memurluktan kurumlar arası ilk atamayla öğretmenliklerine kavuşmak isteyenler!..

Yasal e-bilgilendirme,istek,öneri,şikayet hakkınızı kullanın lütfen...

http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/onbasvuru.aspx?kurum=meb

------------------------------------------------------

Ağustos ve bundan sonraki tüm atamalarda ZORUNLU HİZMETTEN MUAF TUTULARAK , memuriyet süresiyle değil EMEKLİLİĞE ESAS HİZMET SÜRESİ ile kurumlar arası geçiş sonucunda öğrenimini gördüğümüz asıl mesleğimize yani öğretmenliğimize kavuşmak istiyoruz!..

-------------------------------------------------------------

Pegai Panderma
Yasaklı
24 Haziran 2012 14:13

Memurluktan kurumlar arası ilk atamayla öğretmenliklerine kavuşmak isteyenler!..

Yasal e-bilgilendirme,istek,öneri,şikayet hakkınızı kullanın lütfen...

Toplam 195 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi