Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Eylül 2012 22:23

Sınıf Öğretmenliğinin Geleceği

Arkadaşlar ben branşımızın geleceğini güzel görüyorum. Özellikle diğer branşlara geçen öğretmenler yüksek puanlı sınıf öğretmenleri. Bu yüzden GEÇMİŞ YILLARA ORANLA il içi ve iller arası rahatlıkla yer değiştirebileceğiz. Olan branşcılara oldu. Bizim eski sınıfçılar yani yeni branşcılar puanları tavan yaptıracaklar.

ali_vedi
Şef
28 Eylül 2012 22:27

güncel

28 Eylül 2012 22:28

hocam hangi gelecek şu 2 aydır eşimin yanına gitmek için neler çekiyorum,yüzlerce kez pişman oldum beni bu hale getirenlere yazıklar olsun

akil21
Şef
28 Eylül 2012 22:41

bencede biraz rahatlar tayinler.bi burukluk oldu istemediğim için ama ilerde tamamen ilkokul olacağız ve sürekli vukuat çıkaran öğrencilerimize tenefüslerde eziyet eden orta okul öğrencileri olmayacak.çok rahat olacak bence

akil21
Şef
28 Eylül 2012 22:49

branş öğretmenleri şuan küplere binmiş ama şunu söyleyeyim yıllardır fizik kimya biyoloji hemşire ziraat mezunlarının hepsi sınıf öğretmeni,ayrıca bütün ünv ve yüksek okul mezunları ücretli sınıf öğretmenliği yapıyr kimse bunlara ses çıkarmyordu sonrada ilkkuldan öğrenci tam yetişmeden geldi deniyor falanda filan benim okulumda sııf öğretmenliği mezunu yok nerdeyse yahu.

esmeralda_34
Kapalı
28 Eylül 2012 23:26

arkadaşlar seneye türkiye genelinde ortaokula dönüşen okullarda şuan 4.sınıf okutanlar 2013te norm fazlası olcak

2014te bu yıl 3leri okutanlar norm fazlası olcak

2015te de bu yıl 2leri okutanlar norm fazlası olcak

bu kadar norm fazlası varken ildışında da bence sınıf öğretmenliğine en fazla 15 il açılırsa iyidir...

örnek bu yılki ildışı 7 il açıldı seneye 10 il olur sora 15 olur sora 20 olur o da belki...

sınıf öğretmenliği artık çok zor allah herkese kolaylık versin umarım sizin dediğiniz gibi olmuştur ve sınıfçıların önü birazcık olsun rahatlamıştır...

ama durum pek iyi durmuyo...

akil21
Şef
29 Eylül 2012 09:55

kesinlikle norm fazlası kalmamıştır sınıf öğretmenleri akaın akın branşa geçti.

33_orhan_33
Daire Başkanı
29 Eylül 2012 09:58

esmeralde_24 hocam şu an 2 sınıfları okutanlar 2015 de norm fazlası olacak dediniz ben okulda en puana sahibim ve 2 sınıf okutuyorum seneye norm fazlası olacağım diye düşünüyordum bu norm fazlası durumu sınıfa göre mi yoksa puana göremi oluyor...

fatih5150
Kapalı
29 Eylül 2012 10:03

bencede aslı branş kökenli olanlar gitsin esas sınıfçılar kalsın.. ottan hoktan bölüm bitirip gelip sınıf öğretmeni olan bir sürü insan vardı. onlar kendi alanlarında çalışsınlar da mesleğe azcık itibar gelsin.. bi zamanlar okuma yazma bilenleri sınıf öğretmeni atamışlardı..

fatih5150
Kapalı
29 Eylül 2012 10:05

esmeralda.. senin mantığına göre bütün sınıfçılar norm fazlası olacak.. iyide o zaman ''norm'' olan sınıfçı kim olacak? ilkokullar kapatılacak mı? yeni öğrenciler 1. sınıfa başlamayacaklar mı?

akil21
Şef
29 Eylül 2012 10:09

evet bide branşı sınıfçı olmayan biyoloji fizik kimya almanca gibi bölümlerden olanların hiçbiri branşına geçmedi biliyor musunuz.neyse olan oldu bizim bölüm rahatladı biraz şükür.

akil21
Şef
30 Eylül 2012 12:02

güncel

30 Eylül 2012 12:48

norm fazlası bu yıldı seneye sınıfçı açığı olacak kesinlikle

haydra
Memur
30 Eylül 2012 12:53

arkadaşlar istanbuldan hangi iller gözükür becaişe bilen var mı

akil21
Şef
02 Ekim 2012 13:51

güncel

NEMESİS_81
Aday Memur
02 Ekim 2012 14:02

esmeralda_34 norm fazlası sınıfa değil puana göredir :D hesabın yanlışş

alpay alpi
Memur
02 Ekim 2012 14:11

Zamanında yapılan yanlış tekrarlanmıştır.Hiç ders almıyoruz ya anlayamıyorum.10 yıl kadar önce miydi çiçekçiyi böcekçiyi sınıf öğretmeni yaptılar.Şimdi de herkesi branşa aldılar.Umarım branşa geçen öğretmenlere güzel bir eğitim verirler.Yoksa büyük sıkıntılar yaşanacaktır.Sınıf öğretmeni meslektaşlarıma hak veriyorum tayinleriniz birazda olsa rahatlayacaktır.Çünkü 40000 civarı alan değiştiren olduğu söyleniyor.

MERTTCANN
Daire Başkanı
02 Ekim 2012 14:39

arkadaşlar meb iliçinde norm kadro fazlalarına en az 3 sefer iliçinde 3 seferde ildışında tayin hakkı verdikten sonra resen atama yapmalıdır hiç hak vermeden resen atama yapmak öğretmene ve ailesine büyük yazık ve haksızlıktır. herkes sendikasını bu konuda uyarsın bu arada ben norm kadro fazlasıda değilim sınıf öğretmeni de değilim ama biz öğretmenler olarak tek yürek olmalıyız çünkü bizim bizden başka kimsemiz yok kesinlikle bu resen atama olayına bütün öğretmenler tek vücut olup karşı çıkmalıyız.

akil21
Şef
02 Ekim 2012 16:11

aslında il içi sıraları açmalı yada herkese bikereye mahsus il içi il dışı tayin için başvuru imkanı vermeli

esmeralda_34
Kapalı
02 Ekim 2012 16:21

:D

puana göre mi?

neyse hele bi gelsin 2013 haziran bakın o zaman görün siz norm...

fazlalarını tabi ortaokullardaki :D

o ortaokulladaki hocaların puanları yüksekse o zaman diğer ortaokullardaki puanları düşük öğretmenler yanacak :D

esmeralda_34
Kapalı
02 Ekim 2012 16:25

ha bu arada bir de meb in yapacağı sınıf öğretmeni ilk atamaları var

onu da hesaba katmak gerek

çünkü bir sürü sınıf öğretmeni atama bekliyo

ve seneye yerel seçimler var bunların ne yapacağı belli olmaz...

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi