Editörler : swat3410E.Kayı Han
04 Ağustos 2013 16:57

tamam itiraf ediyorum dedemle alakalı bunlar.

htc:), 11 yıl önce

TORPİL OLAYLARI AMA BUNUN FETHULLAH GÜLEN İLE ALAKALI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM

muratkm05
Memur
04 Ağustos 2013 17:11

Ülkemizde böyle torpil işi olmayan arkadaşlara bir haber en güncelinden:

http://www.radikal.com.tr/turkiye/rte_universitesine_hoca_arabulundu-1144459

04 Ağustos 2013 21:51

torpil var malesef tabi her kazananında torpilli oldugunu söylemek vicdansızlık

erhan888
Genel Müdür
04 Ağustos 2013 22:43

torpil illa varda bunu bahane ederek uğraşmamakta bazen insanlara çok şey kaybettiriyor. mesala ben iibf mezunuyum torpilim yok diyerek kpss-a grubu memurlukların hiç üstüne gitmedim sonuç olarak benden daha düşük performansı bilgisi olan arkadaşlar müfettiş felan oldu bende şuan polisim .çok şükür tabi...

bazı arkadaşların çok abarttıgıda doğru tabi kpss sınavından nasıl çıkıyosa solugu forum sitelerinin sosyal medya sitelerinin başında alıp sorular servis edildi diye yazmaya başlıyo malesef.

MuesTie
Aday Memur
05 Ağustos 2013 04:16

yazmıyım yazmıyım diyorum ama şu yorumları görünce delleniyorum dayanamıyorum. ne zamandan beridir torpilin adı referans oldu? Bir işyerine başvururken referans verirsiniz ve sizin hakkınızda bilgi alırlar. Burdaki olay ne 'benim yiğenim var onu polis yapalım'. Bunun neresi referans ya şakamısınız siz? Bence o gözlükleri çıkarın ve saydam bir camdan bakın b dünyaya. Geçen sene torpilin ne demek olduğunu biz gözlerimizle gördük. Sağlıkta küçücük ben yüzünden önümde ki insan elenirken ,kel diye biri elenirken, spor aşamasına geçtiğimizde cem yılmaz kafalı ( dazlak gibi önde saç yok) geçtiğine şahit olduk biz. Öyle unutkan biri de değilim . Ben 2009 yılında pmyo sınavına girdim. 7000 kadroluk sınavda 10bine yakın fulll yapanlar gördük. 2010 kpss de karı-koca türkiye derceleri gördük bunları unutmadık. Hepsi sümen altı edildi. Ben Türkiye de yaşıyorum da siz nerede yaşıyorsunuz merak ediyorum.

cekodaya
Aday Memur
05 Ağustos 2013 10:11

Şimdi burdan ilk defa bu sene geçecek arkadaşlara sesleniyorum.Yazdıklarımı dikkatli okusunlar!!

Yıllardan geçen sene zeytinburnunda kayıtımı yaptım.Şükrü Balcı için gün beklemeye başladım.Sabahın köründe evden ayrıldım,gittim yeşilköye şükrü balcıya grand tuvalet şekilde, herneyse kapının önüne vardım herkesde benim gibi..içeri girdik telefon falan filan neyse verdik bize dediler hadi bilgisayar odasına orda yavşağın biri vardı.bu arada kısa bir not klavyeleri baya değişik f klavye herhalde neyse orda yaptık bişeyler kişilik soruları vardı.İlk başta sorduklarını ortada yada sonlardada soruyorlar,tongaya getirmek için ordan alt kata indik yan yana sandalyeler var millet soyunuyor bi yandan bi yandan sandalyelere oturuyoruz.İşin ilginç tarafı biz soyunuyoruz hemen ötemizdede kızlar var nasıl bir durumsa herneyse sıra bana geldi boyumu ölçtüler boy 1.79mu ne cıktı normalde 1.80 küsür kafanızın içine bastırıyorlar.utanmazlarsa boydan elencem.Boyu kısa olan arkadaşlara tavsiyem kafanızın ön tarafını kaldırmayın aksine indirin boy ölçüsü daha fazla çıkar.Boy ölçümü oldu hemen yanda sağımıza solumuza bakıyorlar inan ölesine zaten elencekler hesabı anlatabiliyormuyum.Bu arada hem boy ölçtürüyorsun hemde bi yandan kağıt seçiyorsun.Önümüzde 1 kurul var kurulda ortalama 5-6 kişi var önlerinde bilgisayar.Kendi mülakatımı anlatim inanın tenezzül edipte suratıma bakmadılar.ad soyad kaç kardeşsiniz bu kadar zaten önlerinde liste vardır gibi tahmin ediyorum günahlarınıda almak istemem.Mülakat bitti ben kolay gelsin dedim cıktım mülakatcı elemanda arkamdan manalı manalı kolay gelsin dedi bana zaten belliydi herşey.İnanın herkes takım elbiseli giriyor yan tarafımızda adam donla girdi geçti kirli sakallı bide...hani bildiğimiz abercrombie kırmızı donlar varya resmen onla girdi geçti mulakatı.Sağlıkta acayip olaylar var bi elemanın burnunda ben var diye elediler.Adam zaten kapkara belli bile olmuyordu küçücük birşey neyse beni ilgilendirmez.He şunuda eklim mülakattan sonra temiz 3-4 saat bekliyorsunuz,sonra bir polis amca geliyor elinde kağıtlarla okuduklarım sağ tarafa diyor.Okunmayanlar bye bye seneye bir daha coming:)Hani diyorlar ya torpil bilmem ne kralı dönüyor.Bende dahil benim gibi ne elemanlar elendi ne müptezeller geçti.O değilde 2 şeye yanıyorum birincisi 250 kağıt ver takım elbise ver.ikincisi 1 seneye yakın bodyle uğraş öküz gibi vücutla gir mülakata polis olcam diye...Şimdi anlıyorumki bunlar yeterli değilmiş.Sadece sizlerin deyimiyle referansmış mış mış.Diikat edin 3 kere yazdım.SELAMETLE

selimhan06
Aday Memur
05 Ağustos 2013 16:24

arkadaşlar torpille giren elbette oluyordur ama bu iş nasip meselesi .

05 Ağustos 2013 19:54

pomem'de torpilin olup olmadığını tartışmak bile çok saçma. "biz girmeyelim de dinsizler mi girsin" diye düşünen, kpss sorularını sınavdan önce dağıtan cemaatin hükümet olduğu bi ülkede yaşıyoruz

boyu kilosu bile tutmayan 60 kpss puanlı vitaminsizler spordan mülakattan 100 alıp kazanıyor her alımda. kimse burda maval okumasın torpil az var nasip kısmet referans şöyle böyle diye

adınız gibi emin olun giren 100 kişiden 95i torpille giriyor polisliğe. mülakatlarda herkes görücek bunu yine

jorah mormont
Kapalı
05 Ağustos 2013 21:02

maalesef doğru. yine aklıma geldikçe sinirlerim bozuldu ve midem bulandı. şu torpili bile dine bağlayıp yine üste çıkmayı başarıyorlar. vicdanları ufacık bile olsun sızlamıyor.

sennediyondayı, 11 yıl önce

pomem'de torpilin olup olmadığını tartışmak bile çok saçma. "biz girmeyelim de dinsizler mi girsin" diye düşünen, kpss sorularını sınavdan önce dağıtan cemaatin hükümet olduğu bi ülkede yaşıyoruz

boyu kilosu bile tutmayan 60 kpss puanlı vitaminsizler spordan mülakattan 100 alıp kazanıyor her alımda. kimse burda maval okumasın torpil az var nasip kısmet referans şöyle böyle diye

adınız gibi emin olun giren 100 kişiden 95i torpille giriyor polisliğe. mülakatlarda herkes görücek bunu yine

Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi