Editörler : E.Kayı Han
«13141516171819202122232425

AHMED 2746
Memur
06 Kasım 2017 21:14

Hocam benim mevzu bylock . lise arkadasıma vetdipim hatta bylock çıkmış ve görevimden ihraç edildim. Savcılıktan takipsizlik almak için hemen hemen hergün kendimi yırtıyordum ama bizim avukat çok önemli değil dedi. Ben de kızdım nasıl önemli değil . takipsizlik alırsam iade olucam dedim ama beni pek dinlemedi. Komisyon seninle ilgili yazıyı çoktan btk yazmıştır ve savcılığa da durumu zaten bildirdiler dedi.

Ohal komisyonu bütün savcılıklara geçen ay yazı yazmış bylocla ilgili. Bu kişiler bylock kullanıcısı mı değil mi diye ve komisyon hts kayıtlarını istemiş eğer hts kayıtları varsa gönderin diye çünkü başkadısının üzerine hattan bylock kullanan bayağı kişi varmış.bu durumu bizim avukat savcılıktan öğrenmiş.

adeba, 6 yıl önce

Ahmed2746 sakıncası yoksa sizin mesele neydi?

adeba
Müsteşar
06 Kasım 2017 21:19

komisyonun hts kaydı kuydu ile uğraşması da tuhaf yani neticede hts kaydı savcılık emniyet incelemesinden geçiyor işte

AHMED 2746
Memur
06 Kasım 2017 21:33

Hakkında işlem yapılmayan henuz hts kaydı gelmeyen binleerce kişi var hocam. Komisyon kişinin gerçek kullanıcı olup olmadığını bilmeden nasıl karar verecek. Ki khk sırası içinde bylock konusu ilk inceleme konusu yapılmış. Tasnif işlemi kriterlere göre yapılmış. Yani takipsizlik beraat olayı maalesef yok hocam . sadece suçlama önemli....

adeba, 6 yıl önce

komisyonun hts kaydı kuydu ile uğraşması da tuhaf yani neticede hts kaydı savcılık emniyet incelemesinden geçiyor işte

adeba
Müsteşar
06 Kasım 2017 21:36

Ha evet hiç işlem görmemiş adamınkini istemekte haklı o zaman ama yine de bunlar emniyetin konusu gibi

adeba
Müsteşar
06 Kasım 2017 21:40

Byloka öncelik verilmesi de isabet olmuş çünkü açık ara en çok hata bylok konusunda

Eng675
Aday Memur
06 Kasım 2017 21:49

Hocam merhaba. Takipsizlik beraat önemli değil derken ne kastediyorsunuz? Ben de sizin gibi başkasına hat verdiğim için 675 khk ile ihraç oldum ve takipsizlik aldım. Başka da kriter Yok banka sendika dernek vs. Şimdi ben dilekçeme takipsizlik kararımı ekledim. Komisyon beni bir daha niye sorsun sağa sola? Zaten benim tüm incelemem yapılmış. Dosyama bakarsa görür bylock kullanmadığımı. Bir daha hts isteme inceleme falan süreci uzatır sadece.

AHMED 2746, 6 yıl önce

Hakkında işlem yapılmayan henuz hts kaydı gelmeyen binleerce kişi var hocam. Komisyon kişinin gerçek kullanıcı olup olmadığını bilmeden nasıl karar verecek. Ki khk sırası içinde bylock konusu ilk inceleme konusu yapılmış. Tasnif işlemi kriterlere göre yapılmış. Yani takipsizlik beraat olayı maalesef yok hocam . sadece suçlama önemli....

AHMED 2746
Memur
06 Kasım 2017 21:59

Hocam yazdığım şeyler yanlış anlaşıldı sanırım. Sizin durumdakiler için tabiki önemli çünkü suçlama bylock.

Ancak takipsizliğin konusu çok önemli eğer sendikadan takipsizlik aldıysanız pek önemli değil ancak bylocktan aldıysanız tabiki önemli

Şimdi komisyona başvuru yapıp hakkında işlem yapılmayan yani henüz hts kaydı olmayanlar var . komisyon bu hattı kim kullanmış diyor ve savcılığa yazı yazıyor sizde varsa bildirin diyor.

Dediğim gibi sizin suçlama bylock ve kullanmadığınız bellli olmuş . inşallah yakın zamnda iade olacaksınız çünkü incelemelerde ilk sıralardasınız. Tabi khk sırası içersindeki incelemelerde

Eng675, 6 yıl önce

Hocam merhaba. Takipsizlik beraat önemli değil derken ne kastediyorsunuz? Ben de sizin gibi başkasına hat verdiğim için 675 khk ile ihraç oldum ve takipsizlik aldım. Başka da kriter Yok banka sendika dernek vs. Şimdi ben dilekçeme takipsizlik kararımı ekledim. Komisyon beni bir daha niye sorsun sağa sola? Zaten benim tüm incelemem yapılmış. Dosyama bakarsa görür bylock kullanmadığımı. Bir daha hts isteme inceleme falan süreci uzatır sadece.

Eng675
Aday Memur
06 Kasım 2017 22:05

Şimdi anladım hocam sağolun. Aslında khk ile iade olmam lazımdı okuluma bile müfettiş gelmiş sonuç olumlu iade listesine ismim eklendi ama bakan bey pek yanaşmıyor nedense referans bekleniyor ya sonradan başka bir durum çıkarsa diye.

Benim bildiğim tüm bylock listesi için zaten kom hts incelemesi yapmış yani hattı gerçekten kim kullanmış emniyet biliyor.

Tüm suçsuzların tez zamanda göreve iade olması fetöcülerin de en kısa zamanda cezası ve belasını bulması dileğiyle..

AHMED 2746, 6 yıl önce

Hocam yazdığım şeyler yanlış anlaşıldı sanırım. Sizin durumdakiler için tabiki önemli çünkü suçlama bylock.

Ancak takipsizliğin konusu çok önemli eğer sendikadan takipsizlik aldıysanız pek önemli değil ancak bylocktan aldıysanız tabiki önemli

Şimdi komisyona başvuru yapıp hakkında işlem yapılmayan yani henüz hts kaydı olmayanlar var . komisyon bu hattı kim kullanmış diyor ve savcılığa yazı yazıyor sizde varsa bildirin diyor.

Dediğim gibi sizin suçlama bylock ve kullanmadığınız bellli olmuş . inşallah yakın zamnda iade olacaksınız çünkü incelemelerde ilk sıralardasınız. Tabi khk sırası içersindeki incelemelerde

10 Kasım 2017 01:28

...

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
10 Kasım 2017 10:42

Zaten komisyon en fazla süreyi bylocka harcayacaktır. Sendika veya banka için karar vermek çok kolay. İki kriter koyarsın. 12 aydan fazla üyelik ihraç , ta da 17-25 ten sonra üye olmak ihraç diye. Takır takır alırsın ihraç veya iade kararlarını. Sonuçta üyenin üyelik tarihi belli , ödediği aidat belli , imzası var her kağıtta.

adeba, 6 yıl önce

Byloka öncelik verilmesi de isabet olmuş çünkü açık ara en çok hata bylok konusunda

Kinkine
Şube Müdürü
11 Kasım 2017 00:20

ne diyon baylok işine şaşkın masumlar feryat ederken sen daqlga ageçiyordun dimi en hızlı baylok masumları gerı gelecek ve ben masumum derken ındırmedım derken bana inanmayanları allaha havale ettim

şaşkın tarihçi, 6 yıl önce

Zaten komisyon en fazla süreyi bylocka harcayacaktır. Sendika veya banka için karar vermek çok kolay. İki kriter koyarsın. 12 aydan fazla üyelik ihraç , ta da 17-25 ten sonra üye olmak ihraç diye. Takır takır alırsın ihraç veya iade kararlarını. Sonuçta üyenin üyelik tarihi belli , ödediği aidat belli , imzası var her kağıtta.

adeba
Müsteşar
15 Kasım 2017 20:01

Ekim kasım söyleminin son çeyreğine giriyoruz tık yok hala..

15 Kasım 2017 22:50

Herşey yalan oldu

O ya la ma ca.

lada384
Aday Memur
16 Kasım 2017 00:52

İlk başlarda herkes oyalama dedi kandırmaca dedi benim bu komisyondan hiçbir beklentim yok dedi vs. vs. Kendim ve ailem olarak öyle olamıyacağını Devletimizin süratli verdiği bu kararlara mutlaka bir çözüm bulacağını gerçek mağdurların eninde sonunda hakkını geri alacağını Hele bir Komisyon kurulsun işte o zaman tüm mağduriyetler giderilecek Hak yerini bulacak diye diye bunca zaman geçti.

SONUÇ 0+0=0 ne inancım kaldı ne hevesim kaldı nede umudum. Beklemek zordur ama neyi beklediğini bilememek dahada zormuş. Allah herkese sabır versin demekten başka hiçbir çare ve elden gelen başkada birşey yok.

Kendimibulamıyorum
Daire Başkanı
16 Kasım 2017 00:57

Kesinlikle oyaladıklarını düşünüyorum

lada384, 6 yıl önce

İlk başlarda herkes oyalama dedi kandırmaca dedi benim bu komisyondan hiçbir beklentim yok dedi vs. vs. Kendim ve ailem olarak öyle olamıyacağını Devletimizin süratli verdiği bu kararlara mutlaka bir çözüm bulacağını gerçek mağdurların eninde sonunda hakkını geri alacağını Hele bir Komisyon kurulsun işte o zaman tüm mağduriyetler giderilecek Hak yerini bulacak diye diye bunca zaman geçti.

SONUÇ 0+0=0 ne inancım kaldı ne hevesim kaldı nede umudum. Beklemek zordur ama neyi beklediğini bilememek dahada zormuş. Allah herkese sabır versin demekten başka hiçbir çare ve elden gelen başkada birşey yok.

lada384
Aday Memur
16 Kasım 2017 01:03

Neden oyalasınlar ne maksatla oyalanabilir bunca insan aileler ile birlikte bu sayı milyonları buluyor. Bi Allahın kulu açıklama yapsa da insanların içine azda su olsa su serpilse.

Kendimibulamıyorum, 6 yıl önce

Kesinlikle oyaladıklarını düşünüyorum

Kendimibulamıyorum
Daire Başkanı
16 Kasım 2017 01:24

Bende en az sen kadar bekliyorum beyefendi malesef ki görüyoruz ki oyaliyolar hani varmı bi açıklama yok kimseden ses seda yok sanki bunca inan madur olmamış gibi aylarca herkes kendi keyfinde haksizmiyim?

lada384, 6 yıl önce

Neden oyalasınlar ne maksatla oyalanabilir bunca insan aileler ile birlikte bu sayı milyonları buluyor. Bi Allahın kulu açıklama yapsa da insanların içine azda su olsa su serpilse.

Soshot
Aday Memur
18 Kasım 2017 11:46

aa.com.tr/tr/turkiye/ohal-komisyonu-karar-asamasinda/968821

Kendimibulamıyorum
Daire Başkanı
18 Kasım 2017 15:29

Bakalım 2 hafta içinde açıklama diyor yalnız dikkatimi şu çekti 102 bin başvuru diyor 165 bin dosya tasnif edildi gibi bişe diyodu orasını anlamadım

Soshot, 6 yıl önce

aa.com.tr/tr/turkiye/ohal-komisyonu-karar-asamasinda/968821

adeba
Müsteşar
18 Kasım 2017 15:38

15 gün içinde açıklayacak diyor peki bunu nasıl açıklayacak khk ile mi yoksa tebligat mı gelecek nasıl olacak acaba

Toplam 491 mesaj
«13141516171819202122232425

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi