Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Ağustos 2012 10:46

2013'te Müdür ve Müdür Yardımcılığı

Arkadaşlar bu sene sınav olacak diye bazı arkadaşlar forumda yazışıyor. İdareci sınavı en erken Atama yönetmeliğinde yazmasa da Ekim 2013!ten önce olmaz. Zaten 2011 Ekim'deki sınavda Ankara'da yönetici olarak atanamayan bir arkadaşın mahkemeyi kazanması sonucu yapıldı her halde yanlış hatırlamıyorsam. Diğer türlü kılavuzda 2 yılda bir demiyor artık ihtiyaç olduğu zaman diyor. belki 1 yıl sonra belki 10 yıl sonra ifade yoruma açık bırakılmış. Keşke 2 yılda bir olsa da yeni arkadaşlar da sınava girebilse.

43turan43
Memur
23 Ağustos 2012 10:48

Yok eğer ben biliyorum kesin idareci sınavı olacak diyen varsa paylaşsın bizde bilelim.

deryadeniztezen
Aday Memur
23 Ağustos 2012 11:47

hocam sınav ne zaman olur bilemem ama şimdiden hazırlanmalıyız.türkçeden ve genel kültürden bol soru çözmek lazım.İnkılap tarihi ve anayasayı halletmek lazım.bazı yönetmelikler değişebilir ama meb temel kanunu özel eğitim yönetmeliği 1702 sayılı kanun,öğrenci servis yönetmeliği bunlar değişmez bunlara çalışmak lazım.bunları yaparsak sınav ilan edildiğinde 100 üzerinden en az 40 puan cebimizde olur.yarışa 40 adım önde başlarız.bir malum sendikanın dağıttığı kitabı 2-3 kere aktarmak lazım en son yapılan sınavda noktası noktasına 20 soru malum sendikanın kitabındakiyle aynı idi.

suz2000
Genel Müdür
23 Ağustos 2012 12:53

Sınavdan 100 alsanız ne arkadaşlar, özellikle sınıfçıların durumu vahim boş kurum yok gibi.

2,5 yıldır müd yard yapmaktayım. Müdürlük sınavından 86,867 aldık +yönetimlanında yüksesk lisans +başarı belgesi var herşey tamam ama boş kurum yok:)

pia..
Daire Başkanı
23 Ağustos 2012 16:41

Merhaba arkadaşlar..Ben de gelecek sene müdür yardımcılığı sınavına girmek istiyorum.Forumda bazı arkadaşlar,yığılma olduğundan sınavın en az beş sene açılmayacağını söylemiş..Bu durum süresi dolan bizlere haksızlık olmaz mı sizce de?

Bir de ben okul değil,öğretmenevinde müdür yardımcılığı düşünüyorum..Bu konuda ne söylersiniz?

43turan43
Memur
23 Ağustos 2012 16:48

arkadaşlar sınav mutlaka yapılır belki 1 sene içi,nde de olabilir. Orta okullara sadece branşçılar atanacaksa ama bana göre en erken 2013 sonu ya da 2014 mart - nisan aylarında yapılır.

akrebim06
Kapalı
23 Ağustos 2012 16:51

pia; ben istifa etmeyi düşünüyorum. stres çok yaa. isteyenlerin önünü açalım. ama kusura bakma öğretmen evi değil.

43turan43
Memur
23 Ağustos 2012 16:51

pia arkadaş öğretmenevleri için hesap kitap işlerini çok iyi bilmen gerekir. sürekli para işleri hesabı mutlaka tutturmalısın birde yanlış hatırlamıyorsam Bazı meslek lisesi öğretmenleri ilk atamada da olsa ek puan veriliyor tercihlerde. ben olsam boş yer bulduğum zaman Halk Eğitim yazarım. Ana okulu öğretmeniysen bence Ana okulunda idareci olmak en kralı olsa gerek.Allah gönlünüze göre versin.

43turan43
Memur
23 Ağustos 2012 16:56

akrebim06 hocam hemen pes etmemelisin. yükselmek için en azından basamak olarak kullanabilirsin. ayrıca sorumluluk almak insanı hayatın zor gerçekleriyle yüzleştiriyor hocam.

pia..
Daire Başkanı
23 Ağustos 2012 16:58

Çok teşekkür ederim Hocam,sizin de herşey gönlünüze göre olsun..Ben lisede Matematik öğretmeniyim,öğretmenevini sosyal bir iş olduğu için istiyorum daha çok..Umarım geleek sene sınav açılır,okulla beraber ben de başlayacağım ders çalışmaya..

akrebim06
Kapalı
23 Ağustos 2012 16:59

43turan43 haklısın ama yükselsek nereye kadar yükseleceğiz. en fazla okul müdürü,, baya baya bi torpilin varsa Milli eğitim müdürü olursun.

43turan43
Memur
23 Ağustos 2012 17:00

sayın pia hocam lise ise gerçekten zor inşallah istediğiniz yere sınav olurda atanırsınız.Allah gönlünüze göre versin iyi günler.

43turan43
Memur
23 Ağustos 2012 17:03

sayın akrebim06 hocam müşteşarlığa kadar yolu var. sen çalışi gerisini boşver en azından bilgilerin artar hocam belki başka bakanlıklara geçersin belli olmaz hocam karamsar olma. Yarının nelere gebe olacağını bilemeyiz. Ben yükselemesem de en azından kendi açımdan bilgimi arttırmış olurum diye düşünüyorum. ama ya yükselirsem.işte o zaman hiçbir şeyin boşa gitmediğini görürüz inşallah.

akrebim06
Kapalı
23 Ağustos 2012 17:06

teşekkürler 43turan. İnşallah ALLAH hakkında hayırlısını versin. her zaman şunu söylemişimdir hakedenler hakettiklerini yaşasın..

43turan43
Memur
24 Ağustos 2012 09:05

Allah razı olsun gerçekten de öyle. hak eden kazansın ve görevini layıkıyla yapsın.

tarihçi60
Memur
24 Ağustos 2012 17:11

ne sınavı arkadaşlar şu an sınav kazanan binlerce öğretmen var .

onlar bittide sınav mı kaldı.

90 puanla

atama bekliyoz biz burda

superbb
Genel Müdür
24 Ağustos 2012 21:17

O SINAVA ÇALIŞCAĞINIZA GİDİN ÜNİVERSİTEDE KALIN YÜKSELİN İNANIN DAHA KOLAY

muri34
Aday Memur
26 Ağustos 2012 19:48

arkadaşlar epey yüksek puanlarla atanamayan arkadslar varmış ya bulundukları ilde açık yok ya da okul begenemeyip atanamamışlar peki yeni sınav isteyenler ömür boyu bu atamaların tamamlasını mı bekleyecekler o zaman mebe yazsınlar il dışı da açılsın bu arkadaslara millet kurtulsun bu ne ya

KAYALAR33
Yasaklı
26 Ağustos 2012 21:19

barajı geçen herkes atanacak diye bir husus yoktur.eğer öyle olsa,bir önceki sınava kıdem şartı tutmayıp ta giremeyenlerin daha 10 yıl beklemesi gerekir.yönetici adaylarına şimdiden sınavlara hazırlanmalarını tavsiye ederim,birkaç ay çalışılıp yüksek puan alamayabilirsiniz.bir çok arkadaşım barajı az bir farkla kaçırdı 2011 de..ancak değişen yönetmelikleri tespit edin ve değişmesi muhtemel olanları şimdilik yok sayın.

43turan43
Memur
27 Ağustos 2012 10:12

aynen öyle.sınavı geçen herkes atanacak ondan sonra sınav yapılacak diye bir şart yok. öyle olsa 5-10 sene sınav olmaz kıdem yılını 1-5 ayla kaçıranların suçu ne o zaman. siz çalışın arkadaşlar sınav mutlaka 2013 sonuna doğru olur.

anadolulu46
Yasaklı
27 Ağustos 2012 11:38

Sınav ekim 2013 kesin. İsteyen oturur çalışır. Nerden biliyon nerde yazıyor geyiklerine hiç girmeyelim. Kesin olarak söylüyorum Sınav Ekim 2013 de.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi