Editörler : Pangaea
«168016811682168316841685168616871688168916901691»

Ede25
Şef
21 Aralık 2014 02:12

ppaappaa
Kapalı
21 Aralık 2014 12:17

En azından bizim meslek grubundan biri almışlar şaşırttılar bizim mesleği biliyorlar mı

1453gıda
Aday Memur
21 Aralık 2014 21:10

http://ekonomi.haber7.com/sektorler/haber/1253093-devlet-her-yil-600-bin-urunu-denetleyecek

eminim alırlar ama baytar ve ziraatçi.. her şeyin hayırlısı olsn..

ziraatgemlik
Aday Memur
21 Aralık 2014 21:12

Avrupada karşılığı olmayan meslekmi yapacak deneticiliği gıda denetimi tarladan ahırdan başlar. bunuda en iyi yapanlar bellidir.

1453gıda, 9 yıl önce

http://ekonomi.haber7.com/sektorler/haber/1253093-devlet-her-yil-600-bin-urunu-denetleyecek

eminim alırlar ama baytar ve ziraatçi.. her şeyin hayırlısı olsn..

Cizgili
Şef
21 Aralık 2014 22:31

Özellikle bu forumda araya fitne fesat sokmakla ünlü olduğun bilindiğinden cevap vermeye aslında tenezüle layık değilsin ama bilmeyenler anlasın diye yazayım.

Biliyoruz, ziraat mühendislerinin çok büyük bir kısmının ingilizce bilgisi lisede kalmış olabilir ama food engineering diye google da aratırsan senin Avrupa'da karşılığı yok dediğin mesleğin Avrupa'da Amerika'da, Uzak Doğuda üniversitelerde fakülteleri, sciencedirect gibi bir çok yayında Journal of food engineering yayınları, yani bilimsel yayınlarda journalları, bizde bir haltı olmasa da meslek odaları var. Ezik ve cahil olmak zor olmalı.

Sizin yapacağınız denetim, mesleğinizin adından da anlaşılabileceği gibi Ziraat aşamasındadır. Mamul aşamasında sizin bilgileriniz çok yetersiz ve işe yaramaz. Siz böcek isimlerini ezberlediğiniz esnada biz bütün temel gıdalarda gıda üretim prosesleini hatmediyorduk. Lablarda gıda denetim proseslerini uyguluyorduk. Eğer ziraai denetim ise siz yapabilirsiniz ama gıda üretiminde bilginiz ve pratiğiniz olmadığı için bu işi yapamazsınız, yapan meslektaşlarınız da zaten bin dertli," bizim işimiz değil" diye veryansın ediyorlar. Eğer çalışsaydın kendi kulaklarınla da duyabilirdin bu dediğimi ama anlaşılan senin işe girebilmene yetecek kadar puanar daha yerlerde sürünmüyor. Targel de bitti. Ayvayı yedin.

ziraatgemlik, 9 yıl önce

Avrupada karşılığı olmayan meslekmi yapacak deneticiliği gıda denetimi tarladan ahırdan başlar. bunuda en iyi yapanlar bellidir.

Foodman
Aday Memur
21 Aralık 2014 23:14

Ben daha once defalarca yazdim, aciklamasini yaptim burada Avrupa'da ve Amerika'da bulunan gida muhendisligi bolumunun varliginin bulunduguna, sahsen de tecrube ettigimi.

Arkadasin da dedigi gibi eger " Food Enginnering Departments " diye aratirsan arama motoruna, bircok universitenin Gida Muhendisligi bolumunun oldugunu goreceksin. Ararsan eger anlayamadigin ceviremedigin durumlar olursa tercumanligini yapmakta sonuna kadar yardimci olurum ;)

Referans olmasi acisindan Amerika ve Avrupa'dan birkac ornek universite ismi verecegim gida muhendisligi bolumunu ihtiva eden :

- Leeds Beckett University - Birlesik Krallik - Ingiltere.

- Hochschule Osnabruck - Almanya

- The Hague University of Applied Sciences - Hollanda

- University of Salerno - Italya

- University of Hohenheim - Almanya

- Cornell University - ABD

- Rutgers University - ABD

- Penn State University - ABD

- University of Wisconsin - ABD

- Ohio State University - ABD

- The University of British Columbia - Kanada

.....

;)

ziraatgemlik, 9 yıl önce

22 Aralık 2014 08:53

arkadaşlar ne cvp yazıyosunuz şuna ölü takliti yapalım belki gider;)

22 Aralık 2014 09:21

Gemlik zeytini arkadaş tarladan laboratuvara hiç girmediği için böyle şeyler ona yabancı geliyor. Onun yapacağı analiz en fazla duyusal analiz olur, onu da dışardan geçen vatandaş bile yapar. Mikrobiyolojik serolojik testleri adam nerden bilsin.

23 Aralık 2014 09:25

TALEPLER HAZIR

Adalet Bakanlığı da 13 bin 500 kişiye devlet kapısını açacak. Bakanlık, geçtiğimiz günlerde, 2014 bitmeden 5 bin yeni zabıt katibi ve diğer adli personel alımı için ilana çıkacağının müjdesini vermişti. Ayrıca Adalet Bakanlığı, bu yılın sonuna kadar 3 bin 500, 2015'te de 5 bin civarında hakim ve savcı adayı alımına ilişkin sınav gerçekleştireceğini duyurmuştu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da veteriner, gıda ve ziraat mühendisi, su ürünleri ve balıkçılık yüksek okulu mezunu alımı için Maliye Bakanlığı'na başvuru yaptı.

sistem kurbanı
Aday Memur
23 Aralık 2014 11:09

bu haberi nerede okudunuz acaba?

kepesesekolik, 9 yıl önce

TALEPLER HAZIR

Adalet Bakanlığı da 13 bin 500 kişiye devlet kapısını açacak. Bakanlık, geçtiğimiz günlerde, 2014 bitmeden 5 bin yeni zabıt katibi ve diğer adli personel alımı için ilana çıkacağının müjdesini vermişti. Ayrıca Adalet Bakanlığı, bu yılın sonuna kadar 3 bin 500, 2015'te de 5 bin civarında hakim ve savcı adayı alımına ilişkin sınav gerçekleştireceğini duyurmuştu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da veteriner, gıda ve ziraat mühendisi, su ürünleri ve balıkçılık yüksek okulu mezunu alımı için Maliye Bakanlığı'na başvuru yaptı.

23 Aralık 2014 11:21

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/hangi-kurum-kac-memur-alacak/98196

ankebut.46
Kapalı
23 Aralık 2014 11:23

Hükümete çok yakın olan gazeteci Faruk Erdem'in haberidir. Doğruluk payı olabilir.

sistem kurbanı, 9 yıl önce

bu haberi nerede okudunuz acaba?

sistem kurbanı
Aday Memur
23 Aralık 2014 11:48

bütçe görüşmelerinde mart nisan gibi bir alımın olacağını söylemişlerdi zaten beni düşündüren gıda mühendisnin sayısı ne olacak bu kadar beklenti oluşturdular 40-50 kişi alırlarsa bir anlamı olmaz.

ankebut.46, 9 yıl önce

Hükümete çok yakın olan gazeteci Faruk Erdem'in haberidir. Doğruluk payı olabilir.

vetkopat1
Şube Müdürü
24 Aralık 2014 13:46

Sayın gıda mühendisi arkadaşlarım. Ben bakanlıkta çalışıyorum. Size bir önerim Her ilde bir gıda kontrol laboratuvarının olmaması sizce bir sıkıntı değilmi. Neden bunu gündeme getirerek bakanlıkta aslında ne denli önemli olduğunuzu gündeme taşımıyorsunuz. Bakanlık alım yapsın diye burada yorum yazana kadar bu eksikliği gündeme taşıyarak kendinize istihdamın kapısını aralayabilirsiniz. Enaz sizin meslekte 500 kişi sadece gıda.lab. istihdam edilebilir. Yeni büyükşehirlerin çoğunda bu yok. Hatta türkiyenin yarısından fazlasında yok. Saygılar

sistem kurbanı
Aday Memur
24 Aralık 2014 14:51

olan kuruma almıyorlar gıda mühendisini bir de yer açıp oraya mı alacaklar:)

vetkopat1, 9 yıl önce

Sayın gıda mühendisi arkadaşlarım. Ben bakanlıkta çalışıyorum. Size bir önerim Her ilde bir gıda kontrol laboratuvarının olmaması sizce bir sıkıntı değilmi. Neden bunu gündeme getirerek bakanlıkta aslında ne denli önemli olduğunuzu gündeme taşımıyorsunuz. Bakanlık alım yapsın diye burada yorum yazana kadar bu eksikliği gündeme taşıyarak kendinize istihdamın kapısını aralayabilirsiniz. Enaz sizin meslekte 500 kişi sadece gıda.lab. istihdam edilebilir. Yeni büyükşehirlerin çoğunda bu yok. Hatta türkiyenin yarısından fazlasında yok. Saygılar

hakcakır
Şef
24 Aralık 2014 16:30

https://www.change.org/p/ahmet-davutoğlu-bizler-kpss-de-ortaöğretim-ve-önlisans-mezunları-olarak-atanmak-istiyoruz-bizim-sesimizi-de-duyun-lütfen

sistem kurbanı
Aday Memur
24 Aralık 2014 17:24

o site yalan ordan yürütülen kampanyalar ses bile getirmiyor.

hakcakır, 9 yıl önce

https://www.change.org/p/ahmet-davutoğlu-bizler-kpss-de-ortaöğretim-ve-önlisans-mezunları-olarak-atanmak-istiyoruz-bizim-sesimizi-de-duyun-lütfen

Robin Food
Aday Memur
28 Aralık 2014 05:17

Sessiz sesiz oturun siz.

ankebut.46
Kapalı
28 Aralık 2014 13:28

arkadaşım gıda mühendisleri adına CHP,MHP ve AKP'li milletvekilleriyle görüşülüyor. Sen bakma bu forumun sessiz olduğuna bi yerde birileri çabalıyor merak etme.

Robin Food, 9 yıl önce

Sessiz sesiz oturun siz.

rhifat
Aday Memur
28 Aralık 2014 19:18

belirsizlik çok kötü kimse hiç bir şey söylemiyor bu kadar kişi beklenti içinde.

Toplam 39314 mesaj
«168016811682168316841685168616871688168916901691»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi