Editörler : E.Kayı Han
10 Eylül 2012 19:57

Erzurum İlitamı kazananlar buraya

Çok mutluyum.Allaha amd olsun.

ankara25
Memur
10 Eylül 2012 20:03

Rabbime şükürler olsun.Bu yıl hem hac görevini hemde ilitamı nasip eyledi.Rabbim herkese herşeyin hayırlısını nasip eylesin.

imamhatipli_enes025
Aday Memur
10 Eylül 2012 20:09

erzurum ilitam..suan gecici bir sureligini erzurumda degilim onun disinda herseyim erzurumda.. memlekette erzurum ..hayirlisi olur insallah

mustafaa6161
Aday Memur
10 Eylül 2012 20:48

erzurum 246 ilk tercihim...ne belgeler gerekli bilen var mı

mustafa025
Aday Memur
10 Eylül 2012 20:52

255 le ılk tercıhım erzurum rabbıme sukurler olsun...

dadaş1325
Aday Memur
10 Eylül 2012 20:52

260 Memleketim erzurum geldi..Ama ben Erzurum dışında ikamet ediyorum.

efal1982
Aday Memur
10 Eylül 2012 21:01

247ile ben de istanbuldan erzurumu kazandım... kayıt için erzuruma gıdılıyor sanırım.. bu konuda bılgı verecek olan var mı?

ahmed esad
Aday Memur
10 Eylül 2012 21:16

erzurum arap dili ve edebiyatını kazanmışım tercihler boş olmasın diye yazmıştım ne halt yiyeceğiz şimdi arkadaşlar kayıt yaptırsam seneye ilitam kazanırsam bu bölümü bırakıp devam edebiliyormuyum puan 244 yada yedekten falan girebilirmiyim ilitama hem kayıt yapıp hemde ek yerleştirmelere baş vurabilirmiyiz acaba

birde son kayıt tarihi ne zaman acaba

mustafaa6161
Aday Memur
10 Eylül 2012 21:19

gidilmiyomuş arkadaş okuyo da öle söyledi..ama sormak lazım yine de

sendemi71
Memur
10 Eylül 2012 21:19

249 la çorumdan erzuruma yerleştik erzurum ilitamın sitesinde kayıtla alakalı güncel bilgiler çok bilgisi olan arkadaşlar paylaşırmı acaba

10 Eylül 2012 21:47

erzurum ilitam hayırlı olsun sizlere.

kolay bi ilitamı kazandınız...

http://www.facebook.com/groups/ilitam2011/ grubunuzda burası buyrun

Kesin Kayıtta İstenecek Belgeler

a) Önlisans diplomasının veya diploma yerine geçen geçici mezuniyet belgesinin aslı,

b) Önlisans Not döküm (Transkript) belgesinin aslı

c) Dikey geçiş sınav (DGS) sonuç belgesi,

ç) Öğrenci katkı payının ve öğrenim giderlerinin ödendiğini gösterir makbuz,

d) Üniversite tarafından hazırlanan yerleştirme belgesi,

e) Öğrenci harcı ile öğrenim giderinin yatırıldığına dair banka dekontları

f) Nüfus cüzdan sureti

g) 1986 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesinin veya terhis belgesinin aslı

ğ) Vesikalık Fotoğraf (6 adet)

ankara25
Memur
10 Eylül 2012 21:49

KAYITDA KİŞİNİN KENDİSİNİN OLMASI ŞART MI? BİR YAKINI KAYIT İŞLEMİNİ YAPABİLİRMİ?

10 Eylül 2012 21:55

1.dereceden bir yakını yapabilir diye biliyom

efal1982
Aday Memur
10 Eylül 2012 22:06

kayıt için kişinin kendısı olmak zorunda mı arkadaşlar?

10 Eylül 2012 22:09

arkadaşlar kayaıt şu siz istenen evrakları hazırlayacaksınız. ve erzuruma gideceksinniz bırakıp geleceksiniz o kadar bu işlemi yakın birinizde yapabilir .

ankara25
Memur
10 Eylül 2012 22:11

HAFIZ EFENDİ SAĞOL VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN

musab-ümeyr
Memur
10 Eylül 2012 22:20

bende çorumdan yerleştim hamdolsun.

Übey
Şef
10 Eylül 2012 22:24

Kayseriden yerleşen var mı?

10 Eylül 2012 22:25

http://www.facebook.com/groups/ilitam2011/

3. sınıflar facebook grubu

vizeler de 100 alma imkanı

ders dökümanları paylaşımı

ahmed esad
Aday Memur
10 Eylül 2012 22:56

https://obs.atauni.edu.tr/Kayit/Acikogretim/AcikOgretimOnBilgi.aspx

bu linkte bütün bilgiler var en alta klavuz yazıyor ona tıklayın ve dikkatlice okuyun posta yolu ile kayıt yapılıyor erzuruma gitmenize gerek yok

ahmed esad
Aday Memur
10 Eylül 2012 23:05

ÖNEMLİ UYARILAR

Kayıtlar 03 ? 16 Eylül 2012 tarihleri arasında internetten yapılacaktır. Ancak kayıt için

gerekli olan ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan tüm belgelerin, 23 Eylül 2012 tarihine kadar

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine elden teslim edilmesi veya posta yolu ile

ulaştırılması gerekmektedir. Kayıt belgelerinin belirtilen tarihe kadar Dekanlığa ulaşmaması

veya belgelerin herhangi birinin eksik olması durumunda kayıt yapılmaz ve belge tamamlamak

üzere ek süre verilmez.

2012 yılı ÖSYS ile Açıköğretim Fakültesi Programına yerleştirilen adaylar kayıt işlemlerini 03-16 Eylül

2012 tarihleri arasında internetten yapacaklardır.

03-16 Eylül 2012 tarihleri arasında İnternetten kayıt işlemlerini tamamlayan adaylar kayıt işlemleri ile ilgili

belgeleri 03-23 Eylül 2012 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine elden teslim edecek veya

posta yolu ile göndereceklerdir.

http://kayit.atauni.edu.tr

Kayıt işlemlerini gerçekleştirmek üzere yukarıda yer alan internet adresine girdiğinizde karşınıza ?Atatürk

Üniversitesi Açıköğretim Programları Kayıt Sayfası? gelecektir.

Bu Sayfada yer alan ilgili bölüme ?T.C. Kimlik Numarası? girdikten sonra ?Devam Et? butonunu

tıklayınız. Kayıt aşamaları ile ilgili yardım almak için tıklayınız.

Adaylar, bankaya ödemelerini yaptıktan ve internet üzerinden kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra kayıt

belgelerini 03-23 Eylül 2012 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığına elden teslim

etmek veya posta yolu ile göndermek zorundadırlar.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt için Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığına gönderilecek olan belgelere ilişkin

ayrıntılı açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

1- İnternet Kayıt Formu (İnternet üzerinden yapılacak olan online kayıt sonrası alınacaktır)

2- Öğrenim belgesinin noter tasdikli sureti

3- 4,5 cm x 6 cm ebatlarında 4 adet vesikalık fotoğraf (Arkalarına T.C Kimlik numarası ile Ad ve Soyad

yazılacaktır.)

4- Engelli öğrencilerimizin engelleri ile ilgili sağlık kurulu raporları

5- Askerlik Durumu Belgesi (1988 ve daha önce (1988, 1987, 1986, ?.) doğumlular)

1. İnternet Kayıt Formu

Kayıt işlemlerini tamamlamak üzere http://kayit.atauni.edu.tr adresinden yapılan işlemler sonunda

yazıcıdan dökümü alınan belgedir. İnternet kayıt formunda, kayıt yapılan öğrenim programı ile ilgili bilgiler yer

almaktadır. Bu formun siyah tükenmez kalemle imzalanması gerekmektedir. Öğrenci hizmetlerinde ve

sınavlarda imza uyumsuzluğundan doğacak sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.

2. Öğrenim Belgesi

2012 ÖSYS ile Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine yerleştirilen adaylar öğrenim belgesinin

onaylanmış sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

Lise veya dengi okul mezunu olanlar ile herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar,

diplomalarının onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır. Diplomasını kaybedenler ise mezun oldukları okuldan

alacakları diploma bilgilerini içeren öğrenim belgesinin onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

2011-2012 öğretim yılında lise veya dengi okul mezunu olan adaylardan diplomaları hazırlanmamış

olanlar, yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

Yukarıda sayılan öğrenim belgeleri dışında kalan, ilişik kesme belgesi, geçici denklik belgesi, mezuniyeti

belirten düz yazılar, temel kursu bitirme diploması, başarı durum belgesi ve sertifikalar, mezuniyet belgesi

yerine kesinlikle kabul edilmez ve bu belgelerle kayıt yapılmaz.

Öğrenim belgesindeki kimlik bilgileri ile nüfus bilgilerinin (ad ve soyad, baba adı gibi) aynı olması

gerekmektedir. Bu bilgilerde farklılık varsa bu farklılığa ait yasal belgenin (mahkeme kararı ..vb) öğrenim

belgesiyle birlikte verilmesi gerekmektedir. Öğrenim belgesindeki bilgiler hatalı ise mezun olunan okula başvurarak

öğrenim belgesinin arkasına doğru bilgilerin yazdırılıp onaylatılması gerekmektedir.

3. Fotoğraf

Kayıt için 4 (dört) adet 4,5x6 cm. boyutunda fotoğraf gereklidir. Kayıtlarda alınan fotoğraflar taranarak

elektronik ortama aktarıldığından fotokopi, bilgisayar vb. yollarla çoğaltılmış fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

4. Askerlik Durumu Belgesi

İnternetten yapılan kayıtta beyan edilen ?ASKERLİK DURUMUNA ilişkin askerlik belgesi kayıt için

gönderilmelidir. Erkek öğrencilerin askerlik durumları ?TECİL?, ?YAPTI?, ?YAPIYOR?, ?YAŞ SINIRINI

AŞMIŞ? ve ?MUAF? Şeklinde olabilir.

1988 ve daha önce (1988, 1987, 1986, ?.) doğumlu öğrencilerden askerlik belgesi istenilmektedir.

Sağlık nedeniyle askerî hastanelerden alınan ve adayın askerliğe elverişli olmadığını gösteren raporlar,

askerlik şubelerince değerlendirilip ilişiksiz belgesi düzenlenmesi gerekmektedir. Sadece rapora dayanarak kayıt

yapılamaz. Bu durumda olanlar, şubelerinden alacakları askerlikle ilişiksiz belgesiyle kayıtlarını yaptıracaklardır.

Yabancı askerlik şubelerinden belge alacak adaylar, kaydın son gününü beklemeden başvurularını

yaparak yerli askerlik şubelerinden durumlarını sordurmalı ve askerlikle ilişiksiz belgesini almalıdırlar.

Kayıt için ?Yerli askerlik şubesine faks çekildi, cevabı bekleniyor.? veya ?Askerliğine karar alınması için

hastaneye sevk edildi.? gibi mazeretleri içeren askerlik şubeleri yazıları kesinlikle kabul edilmeyecek ve kayıt

yapılmayacaktır. Bu nedenle askerlikle ilişiksiz belgesi askerlik şubesinden kayıtlar başlamadan önce alınmalıdır.

Silinti, kazıntı ve karalama olan, mühürü okunmayan belgeler kabul edilmeyecektir. Belge üzerindeki

düzeltmeler askerlik şubesi tarafından yapılmış ise düzeltilen kısımlar mühürletilip imzalatılacaktır.

?Askerlikle İlişiksiz Belgesi?nin aslını (noter onaylı suret, fotokopi, faks kayıt için kabul edilmez) diğer

kayıt belgeleri ile birlikte kayıt süresi içinde teslim etmeyen adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

?Askerlikle İlişiksiz Belgesi?nin aslını (noter onaylı suret, fotokopi, faks kayıt için kabul edilmez) diğer

kayıt belgeleri ile birlikte kayıt süresi içinde teslim etmeyen adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

gereken bütün bilgiler bu linkte var

http://www.atauni.edu.tr/userfiles/094305-841d231df0bb0fd243af9df35cd9b3cc.pdf

SAYGILAR

BU ARADA İLİTAMI KAZANAMADIM ARAP DİLİ VE EDEBİYATINI KAZANMIŞIM(ASKERLİĞİ TECİL ETMEK İSTİYORDUM ONUN İÇİN KAZANDIGIM İYİ OLDU HAYIRLSII İNŞALLAH

ÜBEY HOCAM KAYSERİDEN YAZIYORUM...

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi