Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Ocak 2013 20:53

anaokulunda görev yapan rehber öğretmen ve müdür arkadaşlar..

birinci dönem başından beri bir anaokulunda görev yapıyorum..okul müdürünün rehber öğretmenlere karşı önyargım var diyerek bana dünyayı dar etti resmen..son yaşadığım problem görüşmelerimin içeriğine müdahale..kadının amacı beni işimi yapamaz hale getirip okuldan çık dışarı etmek aslında..

müdür benim kimle görüşeceğimi-hangi konuda görüşeceğimi önceden bilmesi gerektiğini iddia ediyor..gerekçesi de veliler panik oluyorlarmış ben görüşmek için aradığımda(ben açıklıyorum zaten gerekli herbişeyi)..

bunu yönetmelik gereği talep ettiğini söylüyor..okula çıkan giren herkimseyi konuyu bilmek zorundaymış..psikolojik danışmada gizlilik esastır..yok böyle bişey tabi ki..ama sizde durumlar nasıl merak ettim..

çalışan rehber öğretmenlere böyle bi talep var mı ya da müdür olan arkadaşlar rehber öğretmenleri bu şekilde bir işlevsizleştirmeyi kendilerine hak görüyorlar mı?

tarihci28
Şube Müdürü
26 Ocak 2013 08:36

saçmalamış, tınlamana gerek yok,,,

taz__ taz
Şef
26 Ocak 2013 11:01

Valla biz de müdürün öyle bir talebi yok ama sınıf öğretmeni rehber öğretmen ve müdür birlikte karar veriyor, iletişim ve uyum var ara da, herkes gördüğünü diğeriyle paylaşıyor, sorun varsa birlikte çözüm aranıyor, veli ile nasıl konuşılması gerektiği, ne söyleneceği önceden konuşuluyor, çünkü veliler öğretmene ayrı müdüre ayrı konuşabiliyor, ki bence müdürün bilmesi sizin yararınıza, veli yüzünüze iyi davranıyor ama çocuktaki problemi kabul etmediği için arkanızdan gidiyo müdüre şikayete, ooo neler gördük biz okulda..

sogno
Memur
26 Ocak 2013 18:30

hocam zaten bizim aramızda da paylaşım yok diye bişey yok..ben de gerektiğinde öğretmeni,müdürü, hizmetlileri de dahil ediyorum sorunun çözümüne..müdürü de gerekli konularda şu öğrenci ile ilgili şöyle bir durum var haberiniz olsun ben bu konuda şu doğrultuda görüşeceğim deyip bilgilendiriyorum..ama bu ben görüşmeden önce her konuda her veli ile ne görüştüğümü bilmek istiyor..kadının derdi başka aslında..beni iş yapmaz hale getirip okuldan çık dışarı etmek..(çok özel durumlar olabiliyor bir de bileceğiniz üzere ve insanlar biçok defa kimseye söylemeyeceksiniz değil mi diye anlattıklarından tedirgin çıkıyor:psikolojik danışmada gizlilik ilkesi önem arzediyor burda)...tabi ki neler yaşanıyor, çarpıtılıyor bir çok konu..ama ben her kolumu iş yapmak için kaldırdığımda müdürü haberdar edemem ki..

her konu ve kişiyi bilmemesi gerektiğinde sizler ne düşünüyorsunuz diye merak ettim..üstelik geçenlerde kişisel bi bilgi paylaştım bi veli hakkında müdür yard.çıkıp hemen dedikodusunu yapmış..bir de böyle bir riski var..

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi