Editörler : swat3410
16 Haziran 2010 15:35

508 nolu torba yasa-baspolislik,kıdemli bas polislik,özlük hakları hakkındaki gelişmeler

dün gece takip ettim biraz meclis tv yi.tbmm.gov.tr yede göz attım.

20 günden 3O güne çıkarılacak izinlerimiz,maaşımızın tek kaleme birleştirilmesi,ek mesai ücretine yapılacak zamlar akp sayesinde iptal edildi.

kabul edilen yasalar şunlar ;

bomba imha uzmanlarına verilen tazminattan vergi alınıyormuş vergi iptal edildi.

kara harp okulu okuyanlar yetim maaşı alabiliyormuş akademililer alamıyormuş.denklik getirildi.

bas polislik , kıdemli baspolislik kadrosu açıldı.

yeni polisler için kadro açıldı.

bas polislik için 10 yıl çalışmış olmak veya 35 yaşından gün almış olmak şartı getirildi.

SONUÇ ŞU.KANU GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIRACAK PERSONEL LAZIMSA HER KANUN KABUL EDİLİR.KONU SOSYAL HAKLAR,ÖZLÜK HAKLARI OLUNCA ALLAH VERSİN.BUGÜN GİT YARIN GEL DENİLİYOR.

bir gün gelirde birileri bizimde insan olduğumuzu.sosyal haklarımız olması gerektiğini görür inşallah.saygılar

Ko_pol6741
Şef
16 Haziran 2010 19:21

ben bu dünyadan gecti ahirette görüşecez recep bey ve tayfasıyla.Kul hakkı yediklerinin farkındalar ama koltuk sevdası herşeyi unutturuyo.Dilerim Allahtan polislerden beter duruma düşsünler.polis nede olsa dış kapının madalı gelen hep kulamızın arkasını kaşıyo.sahipsiz evin sahipsiz amelleleriyiz nede olsa.Ama olsun hep referandumu var secimi var o zaman görüşcez recep bey ve tayfası.siyonist uşakları bunlar baskada bişey degil

traffic
Şube Müdürü
17 Haziran 2010 15:43

Sn.editör arkadaşlarımız bu bölüm de yazılanlar takip ediliyormu?

traffic_01
Şef
17 Haziran 2010 15:46

koskoca boşa geçen 8 yıl,dile kolay..hemde tek başına iktidarsın,mecliste çoğunluğa sahipsin,istediğin yasayı tek oturumda kabul ettirebilirsin..ama dikkatinizi çekeyim İSTEDİĞİ YASAYI diyorum.polisin özlük haklarını çözmek istemiyorlar,işlerine gelmiyor.muhalefetten gelen önergeleri vede kanun tekliflerini meclisteki çoğunluğuna güvenip kabul etmiyorlar..ama milletin verdiği o yetki,o çoğunluk elbet ki ilelebet sürecek değil akp vede tayfası,bunu aklınıza kazıyın..çok değil seçimlere 1 yıl kaldı,gelecek yıl acaba bu çoğunluğu bulabilecekmisin bakalım akpliler??o zamana yakın k.çları tutuşup,elinizden hükümet yetkisinin gideceğini anlıcaksınız ama çok geç olcak..kendinizi çok uyanıp sanıp polisin veya diğer kesimlerin ağzına bir parmak bal sürmeye çalışacaksınız ama,maymun gözünü açtı artık..ama iş kendi k.çınızı kurtarmaya geldimi yok anayasa mahkemesinin yapısını,hsyk nın yapısını parti kapatmayı zorlaştıracak maddeleri değiştirmeye kalkarsınız dimi..hemde anayasayı değiştirmek gibi zor olan bişeyi yapmaya çalışarak...ne demişler akp için "millete din-imam,kendilerine han hamam"..akpyi tek cümleyle anlatan güzel bir söz..

traffic
Şube Müdürü
17 Haziran 2010 18:36

bu ülkede 237 dolar maaş aldığımız günleri, 12-12 çalışmaktan başımızı kaldıramadığımız günleri ben çok iyi biliyorum.Kurumumuzun geldiği yer apaçık ortada.en güvenilir kurumların başındayız,2009 yılında tüik in araştırmalarında asayiş hizmetleri olarak birinci sıradayız. yani siz diyebilirmisiniz bunların hiç artı katkısı yok, gelinen yer olarak eskiden çok çok kötüyüz.yapmayın etmeyin arkadaşlar ya siz eskiyi hatırlamıyorsunuz yada hatırlamak istemiyorsunuz.

ayna1976
Şef
17 Haziran 2010 19:55

geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez... 2000 li yılları unutmamak gerek... maaş 250 dolarlara inmişti... bu gün nerelerde??? inşallah daha çok olur... ben maaşıma zam istemem kardeşim.. sadece ne zaman işe geleceğim, ne zaman işi bırakacağım bunu bileyim ve istirahatli zamanımda kimsenin beni çağıramayacağından emin olayım yeter... polislikte asıl devrim amirlere verilen ikinci emir keyfiyetini kaldırmaktır....

shenel
Genel Müdür
18 Haziran 2010 11:23

her ne kadar geçim sıkıntısı yaşasakta bir süre sonra sonra insan huzur aramaya başlıyor,huzurun olmadıktan sonra paranında faydası olmuyor.

Teşkilatta da huzur zor bulunur başımızda rahatsız etmeyi kendine tek görev edinmiş idareciler varken.

bukonudahassasim
Şube Müdürü
18 Haziran 2010 13:26

1 sene sonra muhalefete düşecek olan AKP polislerin özlük hakları verilsin diye meclis kürsüsünde konuşacak

izlemeye devam edelim

pol26
Aday Memur
18 Haziran 2010 14:51

Arkadaslar yeni cikan Baspolislik ve Kidemli Baspolislik kadrolarinin gorev tanimlarindan anladigim kadariyla bu kadroya gecen polis memurlarina artik nokta nobeti ve silahli nobet tutturulamayacak bence yalnizca bu bile cok onemli bir olaye 20 yilini doldurmus hala ufak kaprisler yuzunden kapi onlerinde nobet tutturulan degerli abilerimizi dusunursek bilmiyorum yanlis mi dusunuyorum.

06_police
Şube Müdürü
19 Haziran 2010 13:48

güncell.

erhannn34
Şube Müdürü
19 Haziran 2010 21:13

abılık kalkacak polısı polıse amırlık yaptıracaklar bence tam tersı amır eksıklıgını gıderseler a b ayırımı olmadan...

06_police
Şube Müdürü
23 Haziran 2010 12:05

a b ayrımı olmadan olurmu.o zaman ağa paşa çocukları halkın evlatlarıyla aynı seviyeye düşerler.ağzında gümüş kaşıkla doğanlar nasıl koltuklara buyur edilecek ortadaki ayrım kalkarsa.

cse73
Memur
23 Haziran 2010 15:58

polisin siyaset yapamayacağını bilmeyen arkadaşlar.....siyaset yapmayla alakalı disiplin tüzüğünden haberiniz yok galiba....bilişimci arkadaşlar nerdesinizzzzzz. tespit lütfennnn.

bajja84
Aday Memur
28 Ekim 2010 17:48

Arkadaşlar artık polis memurları artık yükselme imkanını unutuyor. üzülerek söylüyorum aama böyle. bundan sonra tazminat almadan sorumluluk yüklenebilecek memur kadrosu oluşturuldu. Tayyip erdoğan bunun hesabını inan öbür dünyada öeyemeyeceksin. bu kadar da Emniyet Teşkilatını zor duruma ve haksızlığa sokan hiç bir teklif olmamıştı. karakol amiri olarak baş polis memuru olacak fakat tazminatını alamayacaksın. ve arkadaşlar açık söylüyorum benim altı seneden sonra bu teşkilatta kalmak için hiçbir hedefim kalmadı. Bir çopk arkadaşımında aynı olduğunu düşünüyorum. başka bir kuruma istemeyerek de olsa geçmek için herşeyi yapacağım.

ayna1976
Şef
28 Ekim 2010 19:08

Başpolislik düzenlemesinin neden bir anlamı yok;;;

Çünkü; başpolisin görevleri ; ekip amiri, grup amir yardımcısı vs, vs, vs, EKİP MEMURU...(NE GEREK VAR Kİ, ZATEN EKİP MEMURUYUZ.. AMİR OLMAYINCA DA AMİR VEKİLİYİZ,)

Kıdemli Başpolis görevleri; Grup amir yrdımcısı, ekip amiri, vs vs vs vs.. EKİP MEMURU!!! E ZATEN EKİP MEMURUYUZ KARDEŞİM...

En azından ekip memuru görevini kaldırsalardı belki bir ağırlığı olurdu bu işin..

eskiden amir olmayınca memuru amir vekili yapıyorlardı.. şimdi meuru amir yapıp sonra memur görevi veriliyor...

Antepli_polis
Yasaklı
29 Ekim 2010 10:10

Hepsi bunların göz boyama, güya polis için bir şeyler yapıyormuş gibi görünme çabasından ibaret.Daha önceki bu konu ile ilgili yazılarımda da belirttim ,ne getiriyor bu baş ve kıdemli başpolislik özlük haklarında varmı bir iyileştirmesi? Diyorlarki sadece komiser yardımcısının aldığı tazminatı alacakmış,yav komiser yardımcısı benden 45 lira fazla alıyor o da emniyet hizmetleri tazminatında polis memuru 666 lira alırken,komiser yardımcısıda 711 lira alıyor,işte fark bu arkadaşlar, başkaca hiç bir farkı yok eğer niyetleri iyi ise bu yasayı çıkartmada ek gösterge rakamımızı yükseltsinler 10 tanede üniversite bitirsen 2200 den yukarısı yok bunun acilen artırılması gerekir,oysa bir öğretmen 3000 ek göstergeye yükselebiliyor yüksekokul veya ünüversite mezunu bir astsubay başçavuş 3600 ek göstergeye yükseliyor.Başpolislikle birlikte bunlarıda çıkarsalardı ya yasanın içerisinde.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi