Editörler : F16 Gökçen
11 Haziran 2012 11:44

2012 eczacı alımı

arkadaşlar 2012 sonuna kadar eczacı alımının kura ile devam etmesine karar verilmiş.bu konuda bilgisi olan var mı alım tarihi ile ilgili özellikle üniversite hastanelerine atama ne zaman yapılacak

Scorp1725
Aday Memur
11 Haziran 2012 12:12

2012 sonuna kadar eczacı alımlarının kura ile olacağı söylentisi var, ama resmi yazı ya da açıklama gibi birşey görmedim. Kesin değil bence.

Ancak diş hekimlerinin ataması kura ile olacak, o kesin.

Türk Dişhekimleri Birliği'ne bakanlık müsteşarlığının gönderdiği resmi yazıda açıkça yazıyor. Yazı aşağıda bakabilirsiniz:

http://www.tdb.org.tr/tdb/v2/haber_goster.php?id=1385

Scorp1725
Aday Memur
11 Haziran 2012 12:19

Ayrıca Sağlık Buluşma Noktası sitesinden bu konuyla ilgili sorduğum soruya az önce gelen cevap şöyle:

"Uzman tabip, diş tabibi ve eczacı atamaları açıktan atama izni alınmaksızın sınavsız ve kura ile yapılmakta iken; 663 sayılı KHK sadece uzman tabib ve tabib atamalarının sınavsız ve kura ile yapılmasını öngörmüştür. Dolayısıyla, diş tabibi ve eczacı atamaları genel hükümlere bırakılmıştır. Şu anki hukuki alt yapı diş tabibi atamalarının sınavla yapılması yönündedir. Bu bağlamda konuyla ilgili hukuki bir çalışma yürütülmekte olup, çalışmanın sonuçları sizlerle paylaşılacaktır.

İyi günler dileriz."

hesver
Aday Memur
11 Haziran 2012 14:13

sağlık bakanlığı bilgi edinmeye başvurdum 2012 sonuna kadar yökün hazır olmaması ve kpss nin eczacılara yönelik olmaması nedeniyle kura ile alım olacakmış ama yılı yarıladık ortada alım yok net zaman öğrenemiyorum

Scorp1725
Aday Memur
11 Haziran 2012 14:32

Bakanlık bilgi edinmeden hangi tarihte aldınız bu bilgiyi? Eğer yıl sonuna kadar atama usulü devam ederse daha önceki senelerde yaptıkları gibi temmuz sonuna kalır bence.

hesver
Aday Memur
11 Haziran 2012 14:36

Başvurunuz hakkında ilgili birimden alınan cevap aşağıda yer almaktadır; 663 Sayılı KHK hükmü gereğince eczacıların sınavla atamasının yapılmasıması gerektiği, ÖSYM? nin ise henüz bu sınav için hazır olmadığı, mevcut KPSS ` nın eczacılar ile ilgili olmadığı ifade edilmiştir.Boşluk olmaması için de yıl sonuna kadar geçerli olmak üzere kanun tasarısı hazırlandığı, tasarı yasalaştığında yıl sonuna kadar geçici olarak yine kura yolu ile alımların yapılacağı bilgisi verilmiştir. ?Kura ile? atama işlemi tasarı yasalaştığında 2012 yıl sonuna kadar geçici bir uygulama olacaktır. Bilgilerinizi rica ederim. bugün aldım cevap yukarıda

ecz_havva
Aday Memur
12 Haziran 2012 21:51

bizimle dalga geçiyor olmalılar eczane açıyım desen açamzsın diyorlar kura yok diyorlar bari sınava girerim iyi kötü puan alırım önümü görürüm diyorsun sonra yine kura var diyorlar 4 senedir kuranın ne hayrını gördüm de şimdi görecem hay eczacı olduğum güne...

Scorp1725
Aday Memur
12 Haziran 2012 23:29

insanlar diyorlar "eczacı okulu bitirince işsiz mi kalır?" gel gör ki bu politikayla kalıyor. eczacılıkla ilgili kanun değişti eczane işi yattı, eczacı atamalarıyla ilgili kanun değişti memuriyet yattı, biz de böyle işsiz eczacılar olarak yatıyoruz.

hesver
Aday Memur
13 Haziran 2012 08:23

malesef dışardan bakan herkes kısa zamanda köşeyi dönen tipler olarak tanımaya devam ediyor bizi bu yüzden sıkıntılarımızı bile dile getiremiyoruz

FUAT KEMAL
Aday Memur
19 Haziran 2012 17:29

ARKADAŞLAR ECZACI ALIMI AKONUSUNDA ACABA HİÇ BİR NET BİLGİ YOK MU ALIMLAR NE ZAMAN OLACAK ACABA?...........

FUAT KEMAL
Aday Memur
26 Haziran 2012 14:44

ALIMLAR KURA İLE Mİ YAPILACAK

bilal-124
Yasaklı
26 Haziran 2012 19:20

arkadaşlar EVDEN yapabileceğiniz bir ek iş fırsatından bahsetmek istiyorum ama sanrım burada anlatmaya kalksam baya bir uzun olur..

Ben Lorems Martketinte çalışıyorum ek iş arayan arkadaşlar www.ekiszamani.com adresinde Lorems marketing hakkında detaylı bilgi edinebilir. PERİHAN SAVAŞ yaptığı sunumda zaten işin tüm detaylarını anlatıyor.

hesver
Aday Memur
27 Haziran 2012 09:53

bu sene için kura sonrası yine belirsizlik.belirli olan kısım da tartışılır.alım zamanı ile ilgili hiçbir bilgi yok

ofmetin
Aday Memur
09 Ağustos 2012 11:49

son durum nedir

hesver
Aday Memur
14 Ağustos 2012 08:45

temmuzda sağlık bakanlığına sordğumda birkaç aya kadar alacağız dediler.eylülde alım olur herhalde

Ceyfa
Aday Memur
27 Ağustos 2012 00:43

Eylulde alim olacak mi siz nerden ogrendiniz?bakanliga sordugumda net bir tarih yok calismalar devam ediyor dedi!! 2 yil olacak yaa eczaci alimi olsun artik!

theking 15
Aday Memur
27 Ağustos 2012 20:48

arkadaşlar evden yapabileceğiniz bir ek iş fırsatından bahsetmek istiyorum ama sanrım burada anlatmaya kalksam baya bir uzun olur..

http://www.ekiszamani.com/nasil-bir-is

Ben Lorems Martketinte çalışıyorum ek iş arayan arkadaşlar yukarıdaki linkteki PERİHAN SAVAŞ sunumunu mutlaka izleyin. www.ekiszamani.com daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

hesver
Aday Memur
10 Eylül 2012 10:36

ne olarak eylül demediler temmuzda sorduğumda birkaç ay demişlerdi alımlar genelde eylülde olduğu için benim tahminim bu

eczysl
Kapalı
10 Eylül 2012 16:26

gerçekten olsun artık şu alımlar ya bunaldık artık.. bari beklediğimize değecek sayıda bi atama yapılsa da rahatlasak..

Ceyfa
Aday Memur
10 Eylül 2012 22:09

Eylulde atama olsaydi haberinin simdiye cikmis olmasi gerekirdi.. Yaa biseyler ogrenelim lutfen ne zaman olacak bu atama yeter yaa!!!!

ssscorpionnn
Aday Memur
14 Eylül 2012 10:34

bence kasım gibi olucak. içime öle doğuo da :D

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi