Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Ocak 2010 17:51

Karne töreni konuşma metni (acil)

CUMA GÜNÜ KARNE TÖRENİNDE YENİ ATANAN ÖĞRETMEN OLARAK KONUŞMA YAPACAĞIM . TECRÜBELİ ÖĞRETMENLERDEN YARDIM BEKLİYORUM . TASLAK METİN VARSA YOLLAR MISINIZ?

coshuva
Genel Müdür
19 Ocak 2010 18:42

BU DA NERDEN ÇIKTI YA HOCAM. BUNU SİZE MÜDÜRÜNÜZ MÜ DEDİ.

BÖYLE KONUŞMALAR GENELLİKLE ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE OLUR. YENİ ÖĞRETMENLER ADINA KONUŞMA YAPILIR YENİ BAŞLAYAN BİR ÖĞRETMEN TARAFINDAN.

GERÇEKTEN ÇOK GARİP

kaybedenler800
Kapalı
19 Ocak 2010 18:53

Karne günü okul müdürü konuşur ,Müdürünüz işgüzar biri anlaşılan ,,konuşma metni falan bulamazsın hocam sevk al gitme o gün:)

heartalone
Aday Memur
19 Ocak 2010 19:43

vallahi bilmiyorum gitmemezlik yapamam karne günü ve görev verilmiş. aday öğretmenim sicil olarak düşük puan verilir. elinizde metin var ise fikir vermesi açısından yardım bekliyorum

_goksugüzel_
Yasaklı
21 Ocak 2010 10:57

Sayın müdürüm gıymetli mıhtarım ve değierli öğrencilerim.Yarı yıl tatili hepinize hayırlı olsun.De hadi dağılın.

:))))

962004
Aday Memur
21 Ocak 2010 11:10

değerli müdür kurbanı öğretmenim,

yarın metninizi burada paylaşın lütfen...

Xmare
Aday Memur
21 Ocak 2010 20:32

BENCE E OKULUN KERAMETLERİNDEN BAHSET KONUŞMANDA

heartalone
Aday Memur
23 Ocak 2010 01:35

Sayın Müdürüm

Değerli öğretmen arkadaşlarım

Sevgili öğrenciler,

2009- 2010 eğitim ? öğretim yılının ilk dönemi bu törenle son bulacak ; ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki , gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen , geçmişini sağlam temellere oturtan , geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Bu vesileyle siz öğrenciler , bu dönem sonunda kendinizle girişeceğiniz bir iç muhasebeyle , yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede diğer döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız

Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir ; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz. Şairin de dediği gibi:

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen

Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen

"Kendine iyi bak ki, âlemin özü sensin. Sen varlığın gözbebeği olan ademsin."

Eğitim ve öğretim de alemin gözbebeği olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Biz öğretmenlerin yegane gayesi özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve ahlak esaslarını sizlere aşılamaktır. Ne güzel ifade etmiş Yunus :

İlim ilim bilmektir

İlim kendini bilmektir

Sen kendini bilmezsen

Ya nice okumaktır.

İlim kendini bilmeyen insanların elinde bir kötülük aracı haline gelir. Bu sebepten bizler için ilk amaç, sizin öncelikle kendinize layık birer kişi olmanız, sonra bunu en etkili şekilde kullanacak bilgi birikimiyle donanmanızdır.

2. dönemi bu sözler ışığında değerlendirmeniz ve yılsonunda ailenizi ve bizi sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz dileklerimle sözlerime son verirken, bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize , öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve hepinize saygılar sunuyorum.

adoniss
Daire Başkanı
23 Ocak 2010 14:40

çok güzel bir konuşma olmuş öğretmenim. kendiniz mi hazırladınız?

ilim
Şef
24 Ocak 2010 14:12

gerçekten güzel bir konuşma.öğretmenimizi tebrik ederim.ben bu satırları yazarken öğretmenimiz konuşmasını yaspmış olacak.

heartalone
Aday Memur
24 Ocak 2010 19:46

yüzde yüz bana ait bir konuşma. iltifatlarınız için teşekkür ederim

heartalone
Aday Memur
24 Ocak 2010 19:52

yüzde yüz bana ait bir konuşma. iltifatlarınız için teşekkür ederim

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler