Editörler : crops35

Kapalı
11 Eylül 2017 15:43

Maliye bakanlğı aday memur eğitimi

Yaklaşık 2 ay sürecek olan aday memur eğitim programına kpss ile başka bir kuruma atanmayı düşündüğümden dolayı katılmak istemiyoruö.Aday memur eğitim programına hangi mazeret sunarak (izin,rapor vs.) Katılmayabilirim arkadaşlar? Çalıştığım kurum Maliye bakanlığı/defterdarlık/milli emlak

hsnd
Başbakan Müsteşarı
11 Eylül 2017 15:53

Sorun aday memurluk eğitimine katılmamakla değil eğitim sonundaki sınavlara katılmamakla başlar. Yönetmelikte sağlık sebepleri dışında katılmayanlar başarısız sayılır der. Bunların neler olduğunu bilmiyorum tabi devlet personel başkanlığının aday memur yetiştirme yönetmeliğini bir oku yazıyordur belki orada.

Ayrıca soruda başka kuruma atanmayı düşündüğümden demişsin bunun garantisi var mı? Başka kuruma atanman ne kadar sürecek? Eğer uzun sürecekse (mesela bir sonraki tercih ya da sınavla atanmayı düşünüyorsan) şuan kurumundaki aday memurluk eğitimlerine katıl ve sınavları geç. Bu sınavlardan sonra asaletin onaylanıp adaylığın kaldırılırsa bir sonraki atandığın kuruma asil memur olarak gideceksin. Neden başka bir kurumda bunlarla uğraşmayı göze alıyorsun şuan önündeki eğitimleri geçmek varken?

Ylncigmz
Kapalı
11 Eylül 2017 16:22

Sorun 2 ay boyunca başka bir ilde eğitim almak ve şartların pek iyi olmadığı bir durumda.

2 ay sonunda sınav yapılır evet ama benim amacım o 2 aylık süreye dahil olmamak.hiçbir şekilde bu eğitime katılmamak. Bunu nasıl sağlayabilirim

hsnd
Başbakan Müsteşarı
11 Eylül 2017 16:37

Bunu sağlayabilmenin garanti bir yolu yok hocam. Yani isterseniz amirlerinizle konuşun eğitime katılmayayım sadece sınava gireyim tarzında ama diğerleri katılacak senin ne farkın var da katılmıyorsun diyebilirler. Yasal olarak katılmamanızın tek yolu heyet raporu ancak onu da alamazsınız öyle kolay bir şekilde bu kadar uzun süre. Aday memurken ve ohal varken riskli davranışlardan da kaçınmanızı tavsiye ederim. Aday memurların katılması zorunlu bir eğitime sizin katılmamaya çalışmanız sizinle amirleriniz arasında sıkıntıya yol açabilir bu süreç boyunca. 2 ay çok uzun bir süre değil bu kadar uğraşacağınıza katılıp bitirmenizi tavsiye ederim ama yine de karar sizin tabi ki.

Ylncigmz, 7 yıl önce

Sorun 2 ay boyunca başka bir ilde eğitim almak ve şartların pek iyi olmadığı bir durumda.

2 ay sonunda sınav yapılır evet ama benim amacım o 2 aylık süreye dahil olmamak.hiçbir şekilde bu eğitime katılmamak. Bunu nasıl sağlayabilirim

Ylncigmz
Kapalı
11 Eylül 2017 16:52

Anladım teşekkür ederim cevabınız için

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi