Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Mart 2012 19:40

Nikah izni, nikahtan sonramı veriliyor yoksa o hafta mı ?bide kaç gün izin?

arkadaşlar nikah günü alıcaz ama o hafta mı izinli sayılıyoruz yoksa nikahtan sonraki 5 gün mü?Mesela pazar günü alıcak olsak pazardan sonraki 5 gün mi izin kullanabiliriz??

bir de torba yasasında nikah izni 5ten 7 güne çıktı ama idaremiz resmi yazı gelmediği için 5 gün izin kullanabilirsiniz dedi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi???

synweap70
Genel Müdür
28 Mart 2012 19:51

ben nikahı yaptım düğün başka bir gün. bu soru benim için de önemli şimdi nikah iznini daha sonra almamız mümkün mü

permanganat42
Müsteşar
28 Mart 2012 20:13

Ben nikahımdan önce hazırlıklar için izin almak istediğimde, müdür bey nikahı takiben nikah izni verebileceğini söylemişti. Hazırlık içinse kullanamadım. Düğün için alamıyormuşuz bu izni.

rex virilis
Yasaklı
28 Mart 2012 20:28

valla hocam ben düğün davetiyemi ekleyerek verdim dilekçemi düğün nikah 10 temmuzdaydı ben seminerde aldım izni il içi tayinden dolayı ev kurmak falan zor oluyordu ben alabildim. ayrıca siz yedi gün kullanabilirsiniz bence ek 2 olarak resmi gazateden torba yasanın o bölümünü verin bakın bakalım ben vermem diyebiliyor mu?

bozok.1984
Şef
28 Mart 2012 20:36

nikah iznini istediğiniz zaman alabilirsiniz diye biliyorum. isterseniz nikahta isterseniz düğünde alırsınız. ama bir öğretmen 1 defa düğün izni alabilir.

en.net2
Yasaklı
28 Mart 2012 20:40

demek ki okul idaresi saflığa göre muamele yapıyor....

mrvcrk
Daire Başkanı
28 Mart 2012 21:28

ben de 2011 kasımda yaptım nıkahımı nıkah ıznı nıkah gununu de ıceren tarıhle bırlıkte 5 gun oluyo. bende 7 gune cıktı dıye bılıyorum ama 5 gun kullandım nıkahım salıydı cuma okul cıkısı aldım ıznı pazartesıden bı sonrakı cumaya kadar 5 gun. bu ıznı dugunde kullanma konusuna gelınce ıse tamamen ınsıyatıfe baglı.. kımısı dugunde de verıyormus bu ıznı.

özgür_adam
Daire Başkanı
29 Mart 2012 14:06

7 gun hocam.. nıkah yada dugun gunu kullanabılırsın..amirine söylemen yeterlı

Özkurt
Yasaklı
30 Mayıs 2012 15:19

güncel

elamm19
Aday Memur
23 Ağustos 2012 11:11

Arkadaşlar Merhaba,

Ben özel bir şirkette çalışıyorum ve 16 Eylül Pazar günü düğünüm var. Nikahımda Pazar günü olacak. Bu Torba Yasa'dan faydalanıp 7 gün izin kullanabiliyor muyum yoksa şirket müdürülerinin bu kanun memurlara özel deme hakkı var mı ? Yardımlarınızı rica ediyorum. Ona göre izin alacağım çünkü.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi