Editörler : supporters.
«96979899100101102103104105106107»
28 Nisan 2013 15:28

zorluğundan ziyade çok ama çok aptalca bir sınavdı. Ösym artık çıldırdı, yds sınavında da milletin anasını ağlattılar. Bu hukuk soruları nedir böyle ya bu iktisat soruları nedir. Neyi ölçmeyi düşünüyorlar bu sorularla. Sorunun hiçbir inceliği , işlem yaptırıcılığı , altında bir fikir arattırıcılığı yok. Cinsiyet değiştirme nedir el yazısıyla miras nedir. Aptallık yahu. Kaymakamlık sınavından zor sınav mı olur ayıp be ayıp

nehar01
Daire Başkanı
28 Nisan 2013 15:28

bunda önemli olan ne puan mı sıralama mı ?

d_ricardo
Kapalı
28 Nisan 2013 15:29

normalde o sorunun cevabı dönemsellik kavramı ancak şıklarda yoktu özün önceliği idüşünmedim değil ama tutarlılık dedim normalde uygulanan her gelir gider ait olduğu yıla yazılmalı burda tutarlı olunmamış diye düşündüm

lord
Aday Memur
28 Nisan 2013 15:30

nehar01, 11 yıl önce

bunda önemli olan ne puan mı sıralama mı ?

Arthur Cecil Pigou
Aday Memur
28 Nisan 2013 15:31

o soruyu hatılayan varmı tam olarak. metni ve şıkları. dönemsellik olmasa bile soruya uygun cvbı verdigimi hatırlıorm cünkü:)

nehar01, 11 yıl önce

ikisi de yok idi şıklarda ki zaten ilk dönemselliği aradım bulamadım.

Kanun Hükmünde Karar
Şube Müdürü
28 Nisan 2013 15:32

ÖSYM bu aralar sınav sonuçlarını çok hızlı açıklıyor. Acaba bu sınavda 10 güne açıklanır mı?

lord
Aday Memur
28 Nisan 2013 15:32

bende dönemsellik aradım ama,soruya en uygun şık tutarlılık gibi geldi bana

Arthur Cecil Pigou, 11 yıl önce

o soruyu hatılayan varmı tam olarak. metni ve şıkları. dönemsellik olmasa bile soruya uygun cvbı verdigimi hatırlıorm cünkü:)

tek yol keynes
Kapalı
28 Nisan 2013 15:35

adam daha yapmadıgı satısı ve o satısa ılıskın kar beklentısını malı tabloya naktarıyordu ıhtıyatlılık kavramı derkı ısletme muhasebe ıle ılgılı ıslemler yaparken temkınlı olmalı ve karsılasabılecegı rısklerı goz onune almalıdır dolayısıyla ısletme muhtemel gıder ve zararları ıcın karsılık ayırırken gelır ve karları ıcınse gerceklesne kadar ıslem yapmaz o sorudada adam muhtemel karını ısleme aldıgı ıcın cevap ıhtyatlılık olacak

lord, 11 yıl önce

bende dönemsellik aradım ama,soruya en uygun şık tutarlılık gibi geldi bana

d_ricardo
Kapalı
28 Nisan 2013 15:35

alacak senetleri demiyorduki senetsiz alacak var orda senet olmadan nasıl protesto edeceksin ... alacağın şüpheli hale gelmesi olacak

kıdem tazminatı karşılığı vardı cvp olarak. bi soru vardı

128e

120ydi hesaplar.

şıklardada protesto vardı dava vardı senetsiz alacagın iptali falan vardı. bu kayıt senetsiz alacagın şüpheli hale geldigiyle ilgili kayıt deilmi. şıklarda aradım böyle bi cümle bulamadım gittim a şıkkı protesto edilmesini işaretledim.

semahaat
Memur
28 Nisan 2013 15:38

evet ihtiyatlılık olcak

tek yol keynes, 11 yıl önce

adam daha yapmadıgı satısı ve o satısa ılıskın kar beklentısını malı tabloya naktarıyordu ıhtıyatlılık kavramı derkı ısletme muhasebe ıle ılgılı ıslemler yaparken temkınlı olmalı ve karsılasabılecegı rısklerı goz onune almalıdır dolayısıyla ısletme muhtemel gıder ve zararları ıcın karsılık ayırırken gelır ve karları ıcınse gerceklesne kadar ıslem yapmaz o sorudada adam muhtemel karını ısleme aldıgı ıcın cevap ıhtyatlılık olacak

Arthur Cecil Pigou
Aday Memur
28 Nisan 2013 15:38

tmm işte alacagın şüpheli hale gelmesi yoktu şıklarda olsaydı işaretlicektim zaten. olmadıgı için protestoyu işaretledim

d_ricardo, 11 yıl önce

alacak senetleri demiyorduki senetsiz alacak var orda senet olmadan nasıl protesto edeceksin ... alacağın şüpheli hale gelmesi olacak

kingkanunu
Şef
28 Nisan 2013 15:39

Protesto diyorum ben de

tmm işte alacagın şüpheli hale gelmesi yoktu şıklarda olsaydı işaretlicektim zaten. olmadıgı için protestoyu işaretledim

Arthur Cecil Pigou
Aday Memur
28 Nisan 2013 15:40

biz dier sorudan bahsediodk. bu soru ihtiyatlılık. dier soruyu hatırlıormusun?

tek yol keynes, 11 yıl önce

d_ricardo
Kapalı
28 Nisan 2013 15:41

vardı nasıl yoktu ya b şııkkı yada c şıkkıydı senetsiz alacak nasıl protesto edilecek bana bunu açıklayacak var mı???

nehar01
Daire Başkanı
28 Nisan 2013 15:44

protesto değilse mahkeme kararı olur.

d_ricardo, 11 yıl önce

vardı nasıl yoktu ya b şııkkı yada c şıkkıydı senetsiz alacak nasıl protesto edilecek bana bunu açıklayacak var mı???

o soru şöyleydi 128 şta borçlu 120 yada 121 alacaklı. Arkadaşlar bu hepimizin bildiği üzere alacağın şüpheliye düşürülme kaydı. Sıklarda bunun üzerineydi zaten . Ancak cevap mahkemeye verilmesi ile ilgili olan şık olacak. Hatırlayın bu tarz kayıtlardan sonra karşılık ayırıyorduk sonra ise tahsil edebildiğmz paraya göre kayıtları kapatıyorduk. Bu sorular hatırlarsanız söyle başlıyordu 'mahkeme sonucuna göre 10000 tl lik tutarın tahsil edilebilmesinin imkansız hale geldiği anlaşılmıştir' yani demekki alacağı şüpheliye düşürmek icin dava açıyoruz.

semahaat
Memur

alacak senedi için dava açılması dıe bı şık vardı sanrm ben onu yapmş olablrm

d_ricardo, 11 yıl önce

Arthur Cecil Pigou
Aday Memur

arkadaşım c şıkkında senetsiz alacagın iptali yazıyordu b şıkkında farklı bişi vardı. senetsiz alacagın şüpheli hale gelmesi yoktu şıklarda olsaydı işaretlicektim. e şıkkında ise alacaklıların dava edilmesi vardı.

d_ricardo, 11 yıl önce

d_ricardo
Kapalı
28 Nisan 2013 15:45

• ben b yada c şıkkını işaretledim o hangisiyse hatırlayamadım
semahaat, 11 yıl önce

alacak senedi için dava açılması dıe bı şık vardı sanrm ben onu yapmş olablrm

nehar01
Daire Başkanı
28 Nisan 2013 15:47

mülakattan en yüksek kaç verirler acaba

Toplam 5758 mesaj
«96979899100101102103104105106107»