Editörler : Pangaea
28 Ağustos 2012 22:31

Felsefe - Sosyoloji - eğitim bilimleri mezunlarına rehber öğretmenlik yolu açılmalıdır.

Felsefe sosyoloji ve eğitim bilimleri mezunu öğretmenler alan değişikliği yaparak rehber öğretmenliğe atanmalıdır. Bu ilk atama döneminde de bu öğretmenlerin rehber öğretmenliğe ataması yapılmalıdır.

sarı90
Aday Memur
29 Ağustos 2012 15:04

hernekadar sosyoloji mezunu olsamda rehberlikçilere hak veriyorum sadece atanalım diye farklı farklı bölümlerden pay isteme için yırtınıp duruyoruz..

SOSYOLOJİYİ HAKKIYLA BİTİRMİŞ BİRİ OLARAK :

SOSYOLOG ALIMININ HER ALANA YAYILMASINDAN YANAYIM AİLEDEN TUT DİNE HUKUKA SUÇA GENÇLİĞE ÇOCUĞA KADAR HER ALANDA DERS GÖRDÜK VE HER ALANDA TOPLUMBİLİMCİLERİN AKTİF OLMASINDAN YANAYIM

kısacası pdr alımı umurumda bile değil SOSYOLOG olmak için girdik o fakülteye öğretmen olmak isteyen gidip pdr veya felsefe grubu öğretmenlği okusaydı....

mselimm97
Memur
29 Ağustos 2012 15:10

rehber öğretmenlik sosyoloji ve felsefe mezunlarına verilmelidir.binlerce açık var kardeşim.pdr cilerin atanmasıyla bu açık kapanmıyor.bu pdr ciler ne kadar bencil.bırakın artık bencilliği.zaten hepinizin atanması yapılıyor.kpps de doğru dürüst bir paun almadan atanmanız yapılıyor.

bötemrv
Şef
29 Ağustos 2012 23:17

herkes kendi alanından atanacak!rehber öğretmen olmak isterseniz baştan PDR kazanıp bitirilmesi gerekmekte..Telim Terbiye kurulu başkanı açıklaması da böyle..

http://www.aktuelegitim.com/felsefe-sosyoloji-mezunlari-rehber-ogretmen-olarak-atanmayacak.html

yagiz_66
Şef
30 Ağustos 2012 16:10

arkadaşlar başbakan cuma günü saat 22.00 da kanaltürkte soruları yanıtlayacak....verecegimadresere herkes mail atsın....

Moderatör:

2. Kanaltürk Ankara Temsilcisi Faruk Mercan Twiter Adresinden Soru Sormak için tıklayınız

Konuk Genel Yayın Yönetmenleri:

3. Erhan Başyurt Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Twiter Adresinden Soru Sormakiçin tıklayınız

4. Ekrem Dumanlı Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Twiter Adresinden Soru Sormak Tıklayınız

5. Nuh Albayrak Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Twiter Adresinden Soru Sormak Tıklayınız

6. Erdal Şafak Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni witter adresi bulunamadı diğer ileteşim bilgilerini paylaşacaz

7. Mustafa Karalioğlu Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Twitter adresi bulunamadı diğer ileteşim bilgilerini paylaşacaz

Tel (212) 355 85 00

Faks: 90 (212) 273 22 87

E-posta: [email protected]

yagiz_66
Şef
01 Eylül 2012 09:23

felsefe sıralamasındaki ilk 250-300 de olan formasyonlu sosyolog arkadaşlar!!!!

öğretmen atama sonuçları 10.09.2012 tarihindebelli oluyor.. adalet bakanlıgının alımları 12.09.2012 de bitiyor...yani öğretmen atamalarınız olumsuz gercekleşsede adalet bakanlıgı basvuruları bitmiyor...daha çok sosyolog arkadaşımıza sıra gelmesi için lütfen öğretmen atama sonuçlarınızı bekleyin.zaten yıllardır çektiğimiz sıkıntılarımızı birlikte çekiyoruz..bu konuda siz arkadaşlarımı duyarlı olmaya davet ediyorum...

g ü l ü m s e
Aday Memur
01 Eylül 2012 11:29

sosyologlar pdr ci olarak atanabilecekler mi acaba?tercih için taban puan kaç olur.

musti1538
Şef
01 Eylül 2012 14:18

klavuz yayımlandı. pdr ci olamıyorlar sanırım...

koredizilerim
Aday Memur
02 Eylül 2012 15:23

Doğuda yaşayan kürt vatandaşlarının suçu ne? neden çocuklarının danışabileceği sorunlarını dinleyeceği bir rehber öğretmenleri yok?, yoksa Kürt vatandaşı oldukları içinmi? devlet neden terörü bitirmek için mermi harcayacağına buralara rehber öğretmen atamalı, pdr ciler zaten arka korkularından buraları tercih etmiyorlar, kızmıyorum, haklılar neden Bursası İzmir'i dururken Şırnak, Hakkari yazsınlar ki? ama Devlet bunu düşünmeli, en azından Güneydoğu illerine alandışı Rehber öğretmen ataması yapmalı (sadece Doğu ve Güneydoğu illerine). Bu Alandışı Sosyoloji de olur, sınıf öğretmenide olur felsefecide, yetrki buralarda kadrolar dolsun.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi