Editörler : E.Kayı Han
19 Temmuz 2011 19:58

Arkadaşlar birine büyü yapıldığı nasıl anlaşılır? yok etmek için ne yapmak gerekir?

ama o kişinin haberi olmadan. yardımcı olursanız çok sevinirim:(

papatya tarlası
Genel Müdür
19 Temmuz 2011 20:38

bence büyü yapıldığına vs inanmayın, beyniniz ona göre koşullanır ve ona göre davranırsınız bu da sizi sanki öyle bir şey varmışcasına yönlendirmeye ve düşüncelerinizin hayatınıza egemen olmasına neden olur...bir de karşı tarafa bunu hissettirseniz yani büyü mü var sen de vs...çok ters tepkiler alabilirsiniz...

bence üstünüzde ya da üstünde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız bir çok dua var onlardan okuyun bol bol, ve böyle bir şeyi de unutun,düşünmeyin...zaten yapanın cehennemde yeri yok derler, hurafe diyenlerde var, inanmak da bir o kadar günah...cehennem de bile yer yok derler inanan ve yapan kişi için...

sorunuzun cevabı bu değil tabi ama...ruhsal olarak sizi kötü etkileyeceğini belirtmek istedim...

papatya tarlası
Genel Müdür
19 Temmuz 2011 20:42

ben ise büyü düşüncesinin yontma taş döneminde kaldığına inananlardanım...:) sıkıntınız derdiniz varsa Allah yardım etsin size inşallah...sıkıntıtı dağıtan dualara göz atın bence...sadece Allah isterse olur çünkü...

19 Temmuz 2011 20:44

büyü, yanıstmanın en büyük örneğidir..mesela bi insan başarısızsa ya da çeşitli sorunlar yaşıyorsa bunu az çalışmaısında ya da dürüst olmamasına değil başkalarının ona büyü yaptığına inanarak yenmeye çalışır...sene olmuş 2011 hala büyüye inananlar var ya yazıktır..

papatya tarlası
Genel Müdür
19 Temmuz 2011 20:46

bende nerde diyordum senin için :)...yazık tabii...

minarebiliş
Müsteşar
19 Temmuz 2011 21:08

büyü nazar ve sihir dinimizde vardır.bunlardan kurtulmanın en etkili yolu Allah ve resulunun nasihatlerine uymaktır.

minarebiliş
Müsteşar
19 Temmuz 2011 21:18

http://www.yarindansonra.net/buyu-nasil-bozulur-sorularla-islamiyet-t6175.0.html;wap2=

.....

SİHİR :

Buna Arapça`da "sihir" adı da verilir. Bir insanı istenilen şeyi yapmağa sevk eden gizli kuvvet, tabiata aykırı haller vücuda getiren etkiler. Bunları yapanlara "büyücü" denilir. Büyüyü şöyle tarif etmek mümkündür. Herhangi bir çıkar uğruna başkasına zarar vermeye yönelik meşru olmayan yollarla bir takım gizli kuvvetleri yönlendirerek yapılan ve gerçeğe uymayan gözbağcılık, düzenbazlık, oyunculuk şeklindeki işler. Gözbağcılık, düzenbazlık gibi oyunlarla insanları aldatan kişiye büyücü, bu kişilerin yaptığı işe büyü, bu işin meslek haline getirilmesine de büyücülük denir. Büyücülük, İslâm`dan önce Araplar`da, Rumlar`da, Hintliler`de, Mısırlılar`da yaygın idi. Özellikle Hz. Musa zamanında büyücülük itibarlı bir meslek idi. Hz. Süleyman zamanında da yaygındı. Büyünün kendine göre özellikleri ve çeşitleri vardır.

Kara büyü: Asıl sihir bu olup bazı kimseler, perilerin ve özellikle şeytanların müdahalesiyle, tabiatüstü bir takım fiiller yapabilecekleri iddiasındadırlar.

Mecaz yoluyla büyü: Anlaşılamaz, akıldan hariç şey demektir.

Beyaz yahut (tabii) büyü: Zahiren acaip, fakat aslında tabii sebeplerle meydana gelmiş bir takım fiiller yapmak sanatıdır. Hokkabaz kuleleri gibi.

İslâm toplumlarında sihir: Müslümanlardan bazıları büyüde Yahudilerden, Suriyeliler`den, İranlılar`dan, Keldânîler`den ve Yunanlılar`dan ders almışlardır. Tütsü, tılsım, muska, cadılık, fala bakmak vs. hep oralardan gelmiştir. Müslümanlar cinlere inandıkları için bu inanç sihre inanmaya da yolaçabiliyordu. Rasûlullah (s.a.s.) "isabet-i ayn"a, yılan sokması ve genellikle hastalıklara karşı rukyayı yani duayı caiz görmüştür. Fakat büyü ile Hz. Peygamber`in (s.a.s.) duası arasında hiçbir ilişki yoktur. Bir takım fal kitapları vardır ki kelime ve harflerin suretiyle geleceği bilmeye çalışırlar.

Büyü ve büyücülük İslâm`da yasaklanmıştır. Kur`an-ı Kerîm`de büyücülerin iflah olmayacağı (Tâhâ, 20/69) belirtilmiştir. Kâfirler, kendilerini haklı çıkarabilmek, Allah`ın elçilerini yalanlamak için onları büyücülükle, büyü yapmakla suçlamışlardır. Büyücülükle suçlananlar arasında Hz. İsa (es-Sâf, 61/6); Hz. Musa (ez-Zuhruf, 43/49); (ez-Zâriyat, 51/39), Hz. Süleyman (el-Bakara, 2/102), Hz. Muhammed (el-Hicr, 15/6) zikredilmektedir. Başka bir ayette, inanmayan kişilerin bütün peygamberleri büyücülükle suçladıkları görülmektedir (ez-Zâriyat, 51/52). Hz. Peygamber (s.a.s.) bir hadisinde yedi şeyden sakınınız" buyururken ikinci sırada "sihir yapmayı" saymıştır. (Buhârî, Iiasâya 23; Müslim, İman,144). Başka bir hadiste büyü yapan kişinin küfre girdiğini belirtmiştir. Muhabbet için efsun yapmanın, ipliğe okumanın, büyü yapmanın şirk olduğunu da belirtmiştir (Nesâî, Tahrim 19). Büyüye inanan kişinin Cennet`e giremeyeceği de (Ahmed İbn Hanbel, II, 83; IV, 399) belirtilmiştir.

Başka bir hadiste de büyücüye, müneccime, gaibden haber veren kimseye inanan kişinin Kur`an`ı inkâr etmiş olduğu belirtilmektedir. (Ebû Davûd, Tıp, 21).

(adoniya)
Şef
19 Temmuz 2011 23:09

bu işlerden anlanyan iyi bir hoca bulun,

larathi
Yasaklı
19 Temmuz 2011 23:27

,:)))))))))))))))))) cidden para falan alıyor musunuz bunları sorarken :D:D:D

(adoniya)
Şef
19 Temmuz 2011 23:29

hocayla alaşmalı, birimiz sorun çıkaracak birimiz adres gösterecek :)

19 Temmuz 2011 23:41

fisilikle papaz büyüsü arasında gidip geldim ama papaz büyüü yapılmış olabilir...

papatya tarlası
Genel Müdür
19 Temmuz 2011 23:45

ya sübhanallah vardı öylee fisilikli biri forumda ya kimdi o ya unuttum :)...

neue regel
Kapalı
20 Temmuz 2011 00:46

büyü deyince aklıma buffy the vampire slayerdaki willow geliyo..

o iyi yapıyodu..

stupiddarwn
Daire Başkanı
20 Temmuz 2011 00:59

inanmayanlar size gerçekten gülüyorum.

bugün yaşadığım bir hadiseyi siz görseydiniz dilinizi yutardınız.

anlatmak bile ürkütücü.sadece böyle bilin yeter.

tarihci09-82
Yasaklı
20 Temmuz 2011 02:32

stupid gene kimbilir ne hayaller gördün ne senaryolar yazdın.

yorumlara baktımda; sene 2011 olmuş büyüye ve arapça bişeyler okumaya hala inananlar varmış yazıktır dedim.

bunların yerine akılcı mantıkçı gerçekçi düşünsek herşeyi olmazmı?

stupiddarwn
Daire Başkanı
20 Temmuz 2011 11:41

al burdan yak :)yahu tarihci braz benim tarafımdan bak şimdi ben senin hakkında ne düşünüyorum acaba.

yaşadıklarımın ne olduğunu bilmeden görmeden önyargılı birşekilde ne hayaller gördün nasıl bir senaryo yazdın gibi anlamsız ifadeler kullanmışsın.o yüzden gerçekten ssana şunu söylemeyi vazife görüyorum

zaten yanlış yolda olduğun ortada ama şunuda bil masal yada hikaye dediğin şeyler bir gün karşına gerçekler olarak çıktığında ne yapacaksın?onu otur uzun uzun düşün.

ayrıca dün yaşadığım şeyi anlatmamı istersen seninle paylaşırım belki bir fikrin olur bu konuda ne bileyim

20 Temmuz 2011 11:59

ben de fisilikle papaz büyüsü arasında kaldım demek ki fisilikmiş :)

tarihci09-82
Yasaklı
20 Temmuz 2011 12:16

stupid özelden yazabilirsin bana o olayı(hikayeyi).ama bana anlatırken ayrıntı şeyleri kaçırma,bilinç altındaki şeyleri esgeçme.onların sebep olduğu durumlardır bu halüsülasyonların...

20 Temmuz 2011 12:17

genelde bu şeylerin altından bastırılmış cinselik çıkar ama bakalım hayırlısı :)

neue regel
Kapalı
20 Temmuz 2011 12:23

çok merak ettim burdan yazsana

20 Temmuz 2011 12:23

aldım elime kutsal suyu verdim kutsalı verdim kutsalı :)

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi