Editörler : E.Kayı Han
12345678910111213»
21 Temmuz 2017 09:57

Başvuru yaptım,belgelerin onaylı olup olmamasına bakmıyorlar,dosya halinde değil kitap şeklinde kağıtları dizdirip alıyorlar,kimlik fotokopisi şart,başvurduğunuza dair numara belirtir çıktı veriyorlar,inşallah hayırlısı olur ama tahminim kriterlerin açıklanmaması el altından(dayısı olan)bir sürü kişiyi iade edecekler

metegkhn
Şef
21 Temmuz 2017 10:56

40000 karakter, yani kelime sınırı var sayfa degil. Dilekçe 10 sayfayı gecerse özet yaman gerekiyor.

bylodos10, 7 yıl önce

arkadaşlar dilekçe için izin verilen karakter 6000 mi daha mı fazla. 10 sayfa mı 2 sayfa mı? bilgisi olan varsa yardımcı olursa başvuran arkadaşlar sevinirim.. şimdiden teşekkürler

mes_ut
Yasaklı
21 Temmuz 2017 11:18

Hocam valilikte belgeleri tarayiciidan tarama yapıyorlar mi

sınföğrtmni, 7 yıl önce

Başvuru yaptım,belgelerin onaylı olup olmamasına bakmıyorlar,dosya halinde değil kitap şeklinde kağıtları dizdirip alıyorlar,kimlik fotokopisi şart,başvurduğunuza dair numara belirtir çıktı veriyorlar,inşallah hayırlısı olur ama tahminim kriterlerin açıklanmaması el altından(dayısı olan)bir sürü kişiyi iade edecekler

teknoman19
Memur
21 Temmuz 2017 11:38

amaç masumları ayırt etmek değil ki, siyasi yakını olanlar en büyük suçlu olsalar ile iade olacaktır ki khk iadesi olmadığı için listeleri kimse göremeyecek ve diyecekler ki ''bakın hükümetimiz masum! olanlara haklarını fazlası ile veriyor'' geri kalanlar vatan haini terörist=adamı olmayanlar

sınföğrtmni, 7 yıl önce

21 Temmuz 2017 12:14

Hocam tarayıcıyı bırak içeri bile almadan evrakları camı tıklatıp alıyorlar

mes_ut, 7 yıl önce

Hocam valilikte belgeleri tarayiciidan tarama yapıyorlar mi

aise45
Aday Memur
21 Temmuz 2017 18:36

Elinde adana adliyesinin kararı olan var mı? Sendikayla ilgili olan.Sitelerden kaldırılmış.Erzurum da da böyle bir karar vardı.Yardımcı olursanız sevinirim.

firedandtired
Kapalı
21 Temmuz 2017 19:25

Kurum ve sicil kodum gözükmüyor? Sizde ne durumda

ahbag
Memur
22 Temmuz 2017 17:59

arkadaşlar daha önce anyasa mahkemesine ve danıştaya dava açmıştım yeniden bu komisyona başvurmam gerekiyor mu

metegkhn
Şef
22 Temmuz 2017 18:46

Dava dosyaların komisyona iletilecek fakat başvurman lehinine olur. Doğrudan komisyona savunmanı yapmış olursun. Başvurmamak yarın öbür gün aleyhine bir durum da doğurabilir, AİHM'ye giden tek yolun başlangıcı bu yol, mahkemeye başvuran dilekçe yazmasın gibi birşey soylenmediginden basvurman yararına olur daha sonra hak kaybına uğratmasınlar.

ahbag, 7 yıl önce

arkadaşlar daha önce anyasa mahkemesine ve danıştaya dava açmıştım yeniden bu komisyona başvurmam gerekiyor mu

ahbag
Memur
22 Temmuz 2017 21:36

hocam işin doğrusu biz avukat tutmuştuk bizim avukat inat etti biz başvurmuycaz diyor dosyalar

mahkeme tarafından komisyona gönderilecek diyo bizde eşeği sağlam kazığa bağlamak istiyoz kendi başvurmadığı bizim de başvurmamızı istemiyo

metegkhn, 7 yıl önce

Dava dosyaların komisyona iletilecek fakat başvurman lehinine olur. Doğrudan komisyona savunmanı yapmış olursun. Başvurmamak yarın öbür gün aleyhine bir durum da doğurabilir, AİHM'ye giden tek yolun başlangıcı bu yol, mahkemeye başvuran dilekçe yazmasın gibi birşey soylenmediginden basvurman yararına olur daha sonra hak kaybına uğratmasınlar.

Papatya90
Daire Başkanı
22 Temmuz 2017 23:45

Avukatinizi degistirin tabi ki basvuracaksiniz.

ahbag, 7 yıl önce

hocam işin doğrusu biz avukat tutmuştuk bizim avukat inat etti biz başvurmuycaz diyor dosyalar

mahkeme tarafından komisyona gönderilecek diyo bizde eşeği sağlam kazığa bağlamak istiyoz kendi başvurmadığı bizim de başvurmamızı istemiyo

firedandtired
Kapalı
23 Temmuz 2017 00:32

Bunun neresi mantıklı Allah aşkına??? Bu bildiğin uyanıklık, bencillik

Papatya90, 7 yıl önce

Yani mantikli olan da bu bence.

Aysbtl1
Aday Memur
23 Temmuz 2017 07:30

Herkes kendini kurtarma pesinde mantikli olan basvuru sirasi degil khk sirasina gore olmali ama buna bile uyulmayacak malesef

Papatya90, 7 yıl önce

Yani mantikli olan da bu bence.

Gamem
Kapalı
23 Temmuz 2017 09:02

Ohal komisyonu tarafından iade edilen kendi kurumuna mı yoksa başka kuruma iade edilecek.bilginiz varmı

mes_ut
Yasaklı
23 Temmuz 2017 09:48

685 sayılı khk yi okursan herşey açık açık yaziyor

Gamem, 7 yıl önce

Ohal komisyonu tarafından iade edilen kendi kurumuna mı yoksa başka kuruma iade edilecek.bilginiz varmı

23 Temmuz 2017 10:22

685 sayılı khk derki: Yaptığı görev başka bir kurumda istihdama elverişli olmayanlar kendi kurumlarında diğerleri ise kendi kurumları dışında kendisine uygun bir kuruma dpb tarafından 15 gün içinde ikameti goz onune alınarak iade edilirler

Gamem, 7 yıl önce

metegkhn
Şef
23 Temmuz 2017 12:35

Kesinlikle avukatınızı dinlemeyin. Şimdi avukatınız felanca maddenin felanca fıkrasına uygun işlem yapılmadı diye uzun uzadıya bir dilekçe yazmıştır, zaten ihraçların çoğu kanuni dayanağı olmadan iadri tasarrufla yapılıyor. İhraca sebep görülen kriterlerin kaçı suç unsuru? Şu anda idarenin bir işlemi var ve siz bunun yanlış olduğunu göstermeye çalışıyorsunuz yazın dilekçenizi kendinizi ifade edin, yarın obur gün komisyonda aleyhinize bir karar çıkarsa mahkemelere o kanun maddelerine atıfta bulunarak savunma yaparsınız.

ahbag, 7 yıl önce

firedandtired
Kapalı
23 Temmuz 2017 12:45

Ben derdimi samimiyetle anlatan bir sayfa yazı yazdım. Fazla değil bir sayfa. Sendikadan başka kriterim olmadığından da eminim. Bu yüzden bir tek sendika istifa formumu iliştirip yollayacağım yarın. O bile gereksiz aslında... komisyon bilmiyor mu sanki sendikadan ne zaman istifa ettiğimizi ama yine de olsun

Math-teach
Şef
23 Temmuz 2017 13:52

Bende de kurum kısmı boş sicil no olarak da okulun kurum kodu var acaba ne yaptınız siz hocam?

firedandtired, 7 yıl önce

Kurum ve sicil kodum gözükmüyor? Sizde ne durumda

Caaan06
Kapalı
23 Temmuz 2017 15:49

Arkadaşlar başvurumu yaptım sicil no pasifti benim de.görevliye sordum elle yazsam olur mu diye.forma elle müdahale etmeyin dedi.ek bir dilekçe yazıp kurum sicil nonuzu yazabilirsiniz dedi ben de öyle yaptım.kısa bi dilekçeyke ek olarak sundum.başka da bi ek sunmadım.hepimize hayırlı olsun.

Math-teach, 7 yıl önce

Bende de kurum kısmı boş sicil no olarak da okulun kurum kodu var acaba ne yaptınız siz hocam?

Toplam 491 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi