Editörler : swat3410
«45678910111213141516

erberkah
Aday Memur
26 Ocak 2013 19:38

aynı zamanda tayin herkese bşkmserede baş polisede memurada geldi

bulut827
Daire Başkanı
26 Ocak 2013 22:50

polis memuru 1996- başpolis memuru 2002 başpolis memur değilmiydi.Bu ne yaman çelişki böyle.

ercucem
Aday Memur
27 Ocak 2013 02:28

erberkah....sözlerin bana mı

erdogancan78
Memur
27 Ocak 2013 08:58

Erberkah kardeşim öncelikle meslektaşlarınla konuşurken terbiyeli olalım ben nerede kanun demişim yönetmelik diyorum, ayrıca 2013 çıktı diyerek geri yürütmedim 2012'te değişiklik oldu dedim. Element sayısı bellide okuduğunu anlayabilenin sayısı az.

İKİNCİ BÖLGEDE GÖREVLENDİRİLECEK PERSONELİN SIRALANMASI
Madde 24 - (Değişik madde: 15/02/2002 - 2002/3814 S.Yön./12. md.)
İkinci bölgeye ilk defa atanacak personelin sırası, birinci bölgedeki hizmet sürelerine bakılmaksızın sicil numarası, rütbeleri ve hizmet branşları gözönüne alınarak bu bölgedeki kadro ve personel ihtiyacına göre tespit edilir.
(Değişik fıkra: 19/03/2012 - 2012/2962 B.K. Yön/7. mad) İkinci bölgeye ikinci kez atanacak olan polis memuru rütbesindeki personelin sırası; branş, bu bölgeden önceki dönüş yılı ve sicil numarası esas alınarak, diğer rütbedeki personelin sırası ise; rütbe, bu bölgeden önceki dönüş yılı ve sicil numarası esas alınarak tespit edilir.
Birinci bölgede çalışan branşlı amir ve memurların ikinci bölgedeki hizmetlere gönderilmeleri, kendi aralarında sicil numarası esasına göre ve bölgelerdeki kadro ve personel ihtiyacı gözönünde bulundurularak yapılır. (Ek cümle: 14/06/2010-2010/591 S.B.K Yön/4.mad.) Birinci bölgeden ikinci bölgeye ilk kez atanacak personel için birinci bölge hizmet süresini doldurma şartı aranmaz.

okan_kafkasli
Aday Memur
27 Ocak 2013 11:31

1. fnmbn

okan_kafkasli
Aday Memur
27 Ocak 2013 11:37

SELAM VE SAYGI İLE DEĞERLİ ARKADAŞLAR; arkadaşlar ben 1998 yılında şarktan döndüm.1999 yılında aort kapak ameliyatı geçirdim.GİH sınıfına aktarıldım.Ben bu uygulamayı haksız bularak 11 kez heyet raporu aldım..en sonunda dava açtım ancak dava sonuçlanmadan sağlık yönetmeliği değişti.Bu arada tekrar Emniyet hiz. Sın. aktarılarak p.m oldum.2004 ten beri p.m olarak göreve devam etmekteyim.Başpolislik kazandık falan derken şimdi ikinci şark tayini çıktı...şimdi ben sağlık şartları gereği istediğim bir ile gidebilirmiyim.? Kalp kapağı ameliyatları hangi dilime girer ? bu arada başpolis olduğumuz için eski şark yaptığım ile tekrar gidebilirmiyim? nede olsa başpolislerden 10 yıl tamamlayan şarka tabi tutulmuş, meslek derecesi değişmiş böyle bir durum kabul edildiğine göre ayrıca meslek terfi anlamına gelmezmi? selam ve dua ile....

erdogancan78
Memur
27 Ocak 2013 13:43

Devrem öncelikle geçmiş olusun E.H.S. sağlık yönetmeliğine bir bak orada senin hastalığın hangi dilime giriyor ayrıca Başpolis olarak aynı şark iline gidemezsin Memur sınıfı aynı şark iline 2 defa gidemez tabii ETK 55 dahil olunursa yaza kadar bilmem

okan_kafkasli, 11 yıl önce

SELAM VE SAYGI İLE DEĞERLİ ARKADAŞLAR; arkadaşlar ben 1998 yılında şarktan döndüm.1999 yılında aort kapak ameliyatı geçirdim.GİH sınıfına aktarıldım.Ben bu uygulamayı haksız bularak 11 kez heyet raporu aldım..en sonunda dava açtım ancak dava sonuçlanmadan sağlık yönetmeliği değişti.Bu arada tekrar Emniyet hiz. Sın. aktarılarak p.m oldum.2004 ten beri p.m olarak göreve devam etmekteyim.Başpolislik kazandık falan derken şimdi ikinci şark tayini çıktı...şimdi ben sağlık şartları gereği istediğim bir ile gidebilirmiyim.? Kalp kapağı ameliyatları hangi dilime girer ? bu arada başpolis olduğumuz için eski şark yaptığım ile tekrar gidebilirmiyim? nede olsa başpolislerden 10 yıl tamamlayan şarka tabi tutulmuş, meslek derecesi değişmiş böyle bir durum kabul edildiğine göre ayrıca meslek terfi anlamına gelmezmi? selam ve dua ile....

polis-09
Aday Memur
28 Ocak 2013 00:12

arkadaşlar madem genel müdürlük bizleri görmezlikten geliyor. bizler başpolisler olarak kendimizi gösterelim.fakat şu var işlerine gelince görüyorlar işte şark konusundaçoğumuza şark geldi, istedileri gibi bizi kulanıyorlar buduruma izin vermemeliyiz.yılmış koyunlar gibi bir köşede durmamalıyız.ben derim ki bütün arkadaşlar bulundukaları ilerden bölge idare mahkemelerine 2013 komiser yardımcılığı kursunun iptali için dava açalım. devlet memurları kanununun da made açık bir üst rütbe var iken alt rütbeye terfi sınavı açılamaz diyor .ayrıca danıştayda 2012 komiser yardımcılığı sınavını iptali için açılan dava sürüyor bu sürerken ,dava sonuçlanmadan bu sınavı açabilirlermi bunuda öğrenelim gerekirse dava konusu loarak belirtelim,yani kanunu bilenler görmezden geliyorlar demektir bu ..avukata soralım ve tek tek dava bir ay dolmadan açarsak hem kendimizi hatırlatmış oluruz hemde elbet bir ilde bölge idare yürütmeyi durdurma verir .bukanuya yoğunlaşırsak daha iyi olur, kaybedecek neyimiz var hak arıyalım .....

METEOR33
Şef
28 Ocak 2013 10:25

X

METEOR33
Şef
28 Ocak 2013 10:27

Arkadaşlar, Memur sınıfı aynı şark iline 2 defa gidemez diye bir şart yoktur.Gönüllü olarak gidemez doğru, ancak atamaya tabi arkadaşlar fevkalade tercih edebilir ve gidebilir.

egitimci_155
Aday Memur
28 Ocak 2013 21:43

Arkadaşlar, 2.yerleştirmede yerinde kalmak isteyenler feragat etti.Bu konu ile ilgili dava henüz sonuçlanmadı.Şimdi birçok Başpolise 2.şark hazırlığı geldi. Olur da bu Başpolisler şarka gittikten sonra mahkeme 2.yerleştirmeleri uygulama yönünde bir karar verirse, feragat edenler hem feragat etmiş olacak, hem şarka gitmiş olacak.Zira 2.şark Başpolislere, Polis Memurlarından 6 yıl önce geldi. Hem 6 yıl önce 2.şarka gitmiş olacak, hem de feragat ettiği için Polis Memurluğuna dönmüş olacak.Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı? Hepiniz için hayırlısı olsun.

Efe&ege
Aday Memur
28 Ocak 2013 22:36

Türk polis teşkilatı kuruldu kurulalı bu kadar karmaşık ve içinden çıkılamayacak hale gelen bir sınavı ne yazık ki bizler yaşadık, 2 seneye yakın süredir mahkeme ne hikmetse sonuçlanmadı, sanki yüzlerce sanıklı büyük bir dava, altı üstü bir yönetmelik ve yanlış uygulanan birilerine kıyak geçmek için hazırlanmış geçici madde, bunun sonucunda mağdur olan benim gibi yüzlerce polis, herkes doğrunun ne olduğunu çok iyi biliyor ancak komik bir şekilde yanlışlıklar hala düzeltilmedi, 30-40 alanlar doğudan batıya dönüş yaptı, kendilerinden önce şarka giden sicil ve puanı daha yüksek olanların başına geldiler, buna sebebiyet verenler rahatlar mı acaba, oturup biz ne yaptık diye düşünsünler. Danıştay ‘da ki mahkemenin sonuçlanmasını sabırla bekliyoruz ,onlar düzeltemezse sonuna kadar devam edeceğiz, doğuda düşük puan alıp şu an benim bulunduğum yer dahil batı illerine tayin olanların bir kısmının bilgileri mevcut ,o arkadaşlar ile işimiz yok ancak bu büyük bir yanlıştır düzeltilene kadar mücadeleye devam edeceğiz.

erberkah
Aday Memur
30 Ocak 2013 17:56

BU TEŞKİLAT DÜZELMEZ DÜZELECEGİNİDE SANMIYORUM ........EFENDİM NEYMİŞ BU BAŞPOLİSLİK UYGULAMASI ÜLKE GENELİNDE PERFORMASI İKİYE KATLAMIŞ... MIŞ ....YÖNETİCİLERİMİZ UYGULAMADAN MENMUNMUŞLAR...TABİ KENDİLERİ SUYA SABUNA DOKUNMUYORLAR .....MARABALAR İŞLERİ HALLEDİYOR....BİZLERE HİÇBİR GETİRİSİ OLMAYAN BU UYGULAMAYI YA KALDIRIN ....YADA ÇÖZÜM BULUN ....BİZİ MAAŞA YAPTINIZ ......YÖNETİCİ OLARAK SORUMLUSUNUZ ÇÖZÜM ÜRETİN ÇÖZÜM........

kartalpolices
Aday Memur
31 Ocak 2013 15:29

Birker

loravrol
Aday Memur
31 Ocak 2013 15:46

Erdoğancan78 sen yetkili bi abiye benziyorsun başta sana olmak üzere tüm abilerime soruyorum muhabere de calışıyorum ve kursum yok 2 yıl calışma süresinden sonra branşa gecermiyim yada branşa gecmem için ne yapmalıyım saygılarımla

erdogancan78
Memur
01 Şubat 2013 06:49

Dönem dönem branş kursları gelir, sen muhabere de çalıştığın sürece sanada idare tarafından branş kursu aldırılacaktır. Anladığım kadarıyla yeni memursun önemli olan bence kurs değil çalıştığın yerin hakkını vermendir o zaman zaten kimse senden vaz geçmez.takdir görürsün. Branşını alman dileğiyle

romantik_28
Aday Memur
02 Şubat 2013 16:36

E.G.M Genelge NO:2013/10 KONU: Başpolis Memurluğu Hitap Şekli.....Tarih:01/02/2013 ......iyi şeylerd

romantik_28
Aday Memur
02 Şubat 2013 16:41

bundan sonra herkez ''BAŞPOLİSİM''diyecek...

kan133
Aday Memur
02 Şubat 2013 18:33

E.G.M Genelge NO:2013/10 KONU: Başpolis Memurluğu Hitap Şekli.....Tarih:01/02/2013 olması gerekende

QENN
Şef
02 Şubat 2013 21:18

Farkındalık unsurunun işlemeye başlamasıyla zühur eden küçük görünen rütbe ile hitap seklinin genelge ile teşkilata duyurulması teşkilatın işleyişlerinin ilk basamaklarından biri...ve bundan sonra küçük adımlarlada olsa basamakları yavaş yavaş tamamlanacaktır...

Toplam 309 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi