Editörler : crops35

Yasaklı
06 Nisan 2010 09:26

( ister inan, ister inanma ) aynı yıl 2 farklı türde KPSS sınavına girebilme olayı !

öncelikle lise mezunu olamadanda KPSS ye girebilirsiniz

kılavuzda yazan duruma göre

mezun olma durumu olan son sınıfa gelenler

sınava başvuru yapabilirler

---

2 yıllık önlisans okuyanlar

üniversiden mezun olmadan önce lise mezunu olarak

KPSS-B (lise) ve aynı zamanda

KPSS-B (önlisans)

---

aynı şekilde 4 yıllık lisans okuyanlar

üniversiden mezun olmadan önce lise mezunu olarak

KPSS-B (lise) ve aynı zamanda

KPSS-A (lisans)

yani senin anlayacağın üniversitede

2 yıllık veya 4 yıllık okul bitmeden önce

her 2 durumda da sınav başvurusu yapabiliyo

muhsebeci
Şube Müdürü
06 Nisan 2010 09:32

bu sebeple liseli kadrolar da önlisansa kayıyor

liseli olarak başlayanlar aynı zamanda öğrenci oldukları için kurumda verimsiz görev yapmaları, çaılışırken keyfiyetten görevlerini bırakmaları kurumları çileden çıkartıyor ve bu kadrolar özellikle önlisansa kaydırılıyor.

cexor
Yasaklı
06 Nisan 2010 09:35

yasal hak olarak kişi üniversiteden mezun olduğu anda !

KPSS-B (lise) puanı geçersiz kabul edilebileceğinden ötürü

kişi yıl sonunda üniversite mezunu olacağının kesin %100 garantisi olmadığı için hukuki açıdan her 2 sınava girme hakkı doğmaktadır.

ama sonuç olarak her 2 sınava katılmış olsa dahi sadece 1 tane diploma ile yani üniversite mezun olursa kpss (üni) açısında değerlendirilecektir. eğer üniversiteden mezun olamaz ise

haliyle kpss (lise) mezunu olarak değerlendirilecektir.

ama teknik ve hukuki hak açısından kişinin mağdur olmaması için

her üniversite son sınıfa gelmiş biri her 2 sınavada başvuru hak

cexor
Yasaklı
06 Nisan 2010 09:41

sayın " @muhsebeci" kişilerin kişisel düşünce yorumları

ve anı zamanda kurumlardaki idareci kişilerin kişisel düşünce yorumları buradaki konuyla uzaktan yakında alakası yoktur

burada yasal hak olarak

2+2=4 müdür kardeşim

işte o zaman MÜDÜR bu dur kardeşim ! :)

muhsebeci
Şube Müdürü
06 Nisan 2010 09:47

cexor kardeşim

MÜDÜR odur diyorsun

peki ya 3 müdür yan yana gelirse ne olur biliyor musun

cexor
Yasaklı
06 Nisan 2010 10:40

arkadaş sen hala anlamamakta dirayet gösteriyorsun !

doğru veya yanlış bunlar kişisel göreceli kavramlar

doğrusal mantık açısından ortada sadece ortak akıl vardır.

bunun dışındaki tüm yorumlar bireysel ve kişisel duygu ve düşüncedir. bu açıdan gereksiz kişisel polemiklere girmemekteyim !

hak hukuk açısından herkezin bilmesi gereken önemli

altı çizilecek bir nokta varsa insanlar gösterebileceğin

buyrun yazın öğrensin insanlar !

saygılarımla

dumblover
Aday Memur
06 Nisan 2010 10:52

cexor kardeş lisans okuyan bir kişi lise seviyesinde sınava girerse mezun olsa bile lise puanı bir sonraki sınava kadar geçerli olur.

muhsebeci
Şube Müdürü
06 Nisan 2010 11:05

seni anlıyorum elbet kardeş. bişi demiyorum ve sana katılıyorum.

haklısın lise düzeyinden işte bu sebeple 1.300.000 kişi sınava giriyor ya.

yalnız 3 MÜDÜR yanyana gelirse ne olur cevaplamadın

cexor
Yasaklı
06 Nisan 2010 13:42

@dumblover evet yani eğer kişi kpss üniversite sonuçları bir yere yerleşmesine yetmiyorsa üniversite mezuniyet belgeside bir işe yaramayacağından okula devam etmesi ve kpss üniversite için dişe dokunur puan alana kadar mezun olmaması ve bu süre içinde KPSS-B (lise) türünde şansını denemesi kendi menfaatinedir.

cexor
Yasaklı
07 Nisan 2010 16:47

aynı konuyu olduğu gibi önlisans gurubuna attım !

1 saat içinde 100 kişi bakmış

2. saatte admini o konuyu tartışmaya kapatmış

işte http://forum.memurlar.net/konu/894557/

veya bildiklerini herkesin bilmesini istemiyorlar sanırım !

sonuç olarak biz burada kafamızdan bir şey yazmıyoruz çizmiyoruz dahası burası kpss-b (lise) bu durum lise mezunu olan ve lise son dönem ve üzeri olanlar için fazla bir artı ifade etmiyor bizim elimiz mevcut tek sınava gireceğiz ! ama işte bu bilgi buradaki aradaşlar için üniversite son dönemine geldiklerinde bundan 1,5 yıl sonra işe yarayacak bir bilgi bu açıdan iyi bir bilgi ama diğer taraftan önlisans grubunda bu bilgiyi hemen tartışmaya kapattılar çünkü doğru bilgi herkeze verilmez misali ! neyse aynı anda 2 forum grubuna bakan herşeyin farkında olanlar bu mesajı gördükçe sinir olmaya devam etsin çünkü bu bilgiyi tek onlar bilmiyor artık :)

bu arada memurlar.net sitesi öğretmen sitesi olmuş bir şekilde gidiyor en alt seviyede kamuda işe başlaması olası biz lise türevlilerin sesini dile getirmiyor ! :(

pnrkpss2010
Kapalı
07 Nisan 2010 17:34

ben daha önce bu konuyla ilgili ösym yi aradım aynı yıl iki farklı tür kpssye girilemiyor girilirse en son girilen kpss puanı geçersiz sayılıyormuş bilginize...

cexor
Yasaklı
07 Nisan 2010 21:10

senin dediğinle benim dediğim çelişmiyor dikkatet ! :)

aşağıdaki yazıdada söylediğim gibi sadece 1 sınavın puanı geçerli olur ama hangi puanın geçerli olacağına mezun olup olmamakla karar verebiliyorsun !

daha önceki yazımı terkrar copy paste ediyorum

dikkatli okursan çelişki olmadığını fark edersin

işte şeytan ayrıntılarda gizli misali :)

---

yasal hak olarak kişi üniversiteden mezun olduğu anda !

KPSS-B (lise) puanı geçersiz kabul edilebileceğinden ötürü

kişi yıl sonunda üniversite mezunu olacağının kesin %100 garantisi olmadığı için hukuki açıdan her 2 sınava girme hakkı doğmaktadır.

ama sonuç olarak her 2 sınava katılmış olsa dahi sadece 1 tane diploma ile yani üniversite mezun olursa kpss (üni) açısında değerlendirilecektir. eğer üniversiteden mezun olamaz ise

haliyle kpss (lise) mezunu olarak değerlendirilecektir.

ama teknik ve hukuki hak açısından kişinin mağdur olmaması için

her üniversite son sınıfa gelmiş biri her 2 sınavada başvuru hak

cexor
Yasaklı
08 Nisan 2010 19:28

şimdi de KPSS-4 yıllık lisans grubuda konuyu hemen tartışmaya kapatarak gül gibi konuyu harcamış

http://forum.memurlar.net/konu/894983/

arkadaşlar benim amacım olanı biteni anlamaya ve anlatmaya çalışmak

ortada bir mahkeme kararı var ve o kararı düzgün bir şekilde kimseler yorumlayamıyor . bu mahkeme kararıyla benim yorumlarım örtüşmektedir. ama malesef bu hakkı bilenler bu haktan yararlanamaktadır. yani asıl dolaylı mağdurlar biz lise türevi mezunu olarak tek KPSS sınavına girenler yani bizleriz !

yanlışa veya doğru mahkeme kararı ortada bize düşen ise

e böylemi kardeşim bu sistem o zaman bu olan biteni herkez bilsinde

2 tane akıllı üniversite son sınıftaki eleman kendine göre sistemin açıklarıyla kendine göre istediği gibi kişisel açıdan artı yaratamasın bu haberi herkez duysunki işte bu dar aralıkta bile

2 tane akıllı değil 20,000 hatta 200,000 insan hakkı olanı alması için çalışıyorum bu durum bizim lise mezunları için bir artı değil ama dediğim gibi sistemde böyle bir açık var ve bunu dikkatli bakanlar görüyor. valla yaş oldu olacak 30 bu yaştan sonra kendi adıma bir şey olurmuyum olamazmı bilemem ama 1 kişiye bile buradan

fırsat eşitliği hakkını kullanması adına akıl vermişsem ve ilerde o kişi bu sayede hedefine ulaşır ve verdiğim bu bilgi için Allah razı olsun der veya demişse duymasam bile bir şekilde hissederim en azında yanlış 1 değil 1000 değil ama biri için bir yol açabildiysek ne mutlu neyse sözün özü eğitimde ve mesleki kariyerde herkez için fırsat eşitliği olsun ve yeterki hak yerini bulsun ! :)

saygılarımla

cexor
Yasaklı
08 Nisan 2010 19:33

he bu konuda son isteğim şudurki !

bu konu 1 yıl olmadan 20,000 kişi okuyacak

ve en sonunda memurlar.net araştırmacı yazarları bu konuy adam akıllı bir araştırıp günü gelince bu konuyun daha resmi bir diller

klasik " bilindiği üzere .." ifadesiyle başlayan bir başlıkla herkeze iletecek ! neyse o gün elbet bir gün gelecek !

önemli olan bilginin herkeze eşit bir şekilde ulaşabilmesinden başka bir beklentimiz yok :)

bu arada ne hikmettir bilmiyorum

ne verirsem onun kat ve katı bana bir şekilde geri geliyor işte :)

fatosünlü
Aday Memur
08 Nisan 2010 21:01

öncelikle hayırlı akşamlar ilgi çekici bir konu ben şu an açık öğretim muh.ve vergi uyg. ikinci sınıfım yani son sınıf bu sene kpss ye girmeyi düşünüyorum inş. bu durumda hem lise için olan hem önlisans için olan sınava başvurma hakkım var yanlış anlamadıysam bende kara kara düşünüyprdum ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım diye heyecanımı mazur görün anladım aslında demek istediğiniz ama emin olamk istiyorum bilgi için teşekkürler

sanalkalem
Kapalı
08 Nisan 2010 21:07

Ben şimdi önlisans 1. sınıf öğrencisiyim. Bu sene önlisans olarak mı yoksa lise olarakmı girsem bilemiyorum. Lise olarak girsem 95'i geçmeyince bir yer gelmiyor. Önlisans olarak girsem okul bitene kadar tercih yapamıyorum. Ben belki o zamana kadar yerleşebilirim diye düşünüyorum. Zabıt katipliğine hazırlanıyorum. Eğer önlisans olarak girersem okul bitene kadar zabıt katipliğine de giremeyeceğim. Ne yapsam hangisine başvursam kararsız kaldım. :( tavsiyeleriniz...

cexor
Yasaklı
09 Nisan 2010 07:50

okuyayı yeni öğrenmiştim

bobam beni kitap fuarına götürmüştü

bana göre kitaplar almıştı ama

1 ayda bitirmiştim

ama bobamın kendine aldığı kitaplarıda okuyordum

ama açıkcası 2 tanesi oldukça kafamı karıştırmış

ve bende ciddi bir merak uyadırmıştı.

1. Türk Dil Kurumu sözlüğü

2.si ise Türk Ceza Kanunuydu ! :)

şimdi konuya gelirsek

sistemin hak mantığı üzerine kuruludur.

bu açıdan düşünürseniz kılavuzu bile okumadan

dahası kurumca kılavuza bile yazılmayı lüzüm görülmeyen

maddeleri ap açık fark edersiniz !

unutmayın her şey yazılmaz çizilmez

sadece fark edebilenler görür ve gösterir.

bu arada evrensel hukuk misali

aklım evrensel mantık misali

her 2 sınavada başvurabilirsin diyor !

sonuç olarak her 2 sınava girebilme hakkın var

ama sadece 1 tanesinin puanını mezuniyet durumuna göre

kullanma hakkın olacağını asla unutma !

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi