Editörler : ayşegül bgm
06 Temmuz 2012 20:44

Odyolog ve dil konuşma terapisti olarak tercih yapan insafsız arkdaşlar!!!!!!!

tercih klavuzunda koskocaman Yüksek lisans diploması yazıyor...

inşallah hayatınız boyunca işsiz ve aşsız kalırısnız sürümsürüm sürünün

artık gerçekten iş ayıp boyutunu geçti yahu. Bu üçüncü atama ve adamlar ısrarla bu kadaroları yazıyorlar , gerçekten yazıklar olsun işsizliği ve hertürlü kötülüğü hak ediyorusnuz başka bişey demiyorum

psikoodyo
Aday Memur
06 Temmuz 2012 20:46

hayır gerçekten hiçmi beyin yok bu insanlarda aptallarmı yoksa kasten mi yapıyorlar. tabi sizin branşlarınızda hiç atama yok sizde sağa sola gözü dönmiş gibi saldırıyorussnusz

psikoodyo
Aday Memur
06 Temmuz 2012 21:03

şu işe bak tık yok milletten

aslaner79
Aday Memur
06 Temmuz 2012 22:17

iide dil ve konuşma terapisti için konuşuyorum. onda 4001 ve 7339 yazıyor. 4001 lisans mezunu 7339 da tam teşşeküllü sağlık raporu yazıyo. yüksek lisans yazmıyor burda. ama odyologda yazıyor yük lisans. ben işletmeciyim ve yazdım dil terapistliğini ama küsüratla kaçırdım. ama gelseydi atanabilirdim bence

psikoodyo
Aday Memur
06 Temmuz 2012 22:31

aslaner yaww yuhh sana ne diyim klavuuzun başında kocaman yazmışlar yüskek lisans diploması şarttır diye..

hem dil konuşma terapsiitliğini bilmeden nasıl yapıcaksın soruyorum sana daha ne oludğunu bile bilmiyorsun, üstelik klavuzda nitelikli kodlar var .bunu yapan insanlar düpedüz salaktır.

atansan bile diploman olmadığı için işe alınmıyorsun bunuda yazmışlar adamlar kalvuzun başına allah alalh yaa

aslaner79
Aday Memur
06 Temmuz 2012 22:35

ayrıca son 4 atamaya baktım sadece bu atamada dil ve konuşma terapisti kadrosu var. bence odyolog la bu ayrı şartalrda. ama bellide olmaz tabiii

psikoodyo
Aday Memur
06 Temmuz 2012 22:53

ADAYLARIN DİKKATİNE:

2001, 3001 ve 4001 Nitelik Kodlarından tercih yapacak adayların, özellikle AŞÇI, DİL VE KONUŞMA

TERAPİSTİ, FOTOĞRAFÇI, İŞ VE UĞRAŞI TERAPİSTİ (ERGOTERAPİST), KALORİFERCİ,

MUHASEBECİ, ODYOLOG, PERFÜZYONİST, SEKRETER ve TERZİ kadro veya pozisyonları için

aranılan özel şartları ve/veya bakınız şartlarını taşımaları gerekmektedir. Yerleştirmeniz yapılsa dahi

söz konusu kadro veya pozisyonlar için aranılan özel şartları ve/veya bakınız şartlarını taşımadığınız

takdirde atamanızın yapılmayacağını ve puan olarak sizden sonra gelen ve diğer atama şartlarını

taşıyan adayları mağdur edeceğinizi unutmayınız. Adayların tercih işlemini tamamlamadan önce, tercih

etmek istediği tüm kadro ve pozisyonların koşullarını dikkatle incelemeleri, koşullarını taşımadıkları

kadro ve pozisyonlardan tercih yapmamaları son derece önemlidir.

psikoodyo
Aday Memur
06 Temmuz 2012 23:29

kimse suçunu itiraf etmiyor peki eline ne geçti?

aslaner79
Aday Memur
06 Temmuz 2012 23:59

ya allahtan atanmamışım milettin hakkını yicektim az daha. doğru diyosun tam salaklık yapmışım... haklısın

psikoodyo
Aday Memur
07 Temmuz 2012 13:46

lütfen klavuzun ilk sayfasınıda okuyun

mko
Aday Memur
08 Temmuz 2012 21:45

psikoodiyo bu durumda bir terslik var bence yazılı olarak ösym yaz bimere şikayet et çünkü hakketen yazanlarında bence çoğu fark etmemiştir

psikoodyo
Aday Memur
09 Temmuz 2012 00:02

bu konuyu canlı tutalım gelecek atamada aynı sorun olmasın

kardesliki
Genel Müdür
09 Temmuz 2012 08:42

Arkadaşım millette suç yok. Asıl suç 4 yıllık herhangi bir bölüm bitirip yüksek lisans ile odyolog olma imkanı verenlerdedir. Odyologluk bir bölümdür. 4 yıllık okulun olması gerekmektedir. Buda çok yakında gerçekleşecek seneye 4 yıllık okuyup yüksek lisans yapanları odyolog olarak almamaya başlayacaklar.

psikoodyo
Aday Memur
10 Temmuz 2012 13:12

hayır yüksek lisans yapanların hakkı bakidir. Senin haberin yok ama haklısın bugüne kadar odyoloji 4 yıllık açılmadı bu bir kabahattir.

ayrıca yüksek lisans ile ünvan kazanmak gayet normal bugüne kadar gelen tüm odyologlar bu sistem ile ünvan kazandılar .dil terapsitliği , odyoloji ,perfzüyosnistler ve sağlık fizikçileri aynı şekilde YL ile ünvan kazanıp meslek sahibi oldular.

kabahat hem buraya göz göre göre tercih yapan (çalışamıyacağını bildiği halde) akıl noksanı insanlar + ÖSYM

psikoodyo
Aday Memur
11 Temmuz 2012 00:37

??

odysevgi
Aday Memur
11 Temmuz 2012 11:23

odyometri bölüm olarak türkiye de açılırken yanlış yapıldı zaten. yurt dışında odyolog ve uzaman odyolog tabirleri var. odyometrist tabiri ne yazıkki yoktur. ne acı ki yetersizliklerden dolayı dicem???? bu bugüne kadar böyle süre gelmiş. şimdi ise AB uyum politakasından dolayı düzeltmeye çalışıyorlar...

mmtcopur
Memur
11 Temmuz 2012 11:37

ülkemizde böyle haksızlıklar maalesef var benim çalıştığım yerde tek tıbbi sekreterim geçenlerde kadro açıldı maalesef düz lise mezunu arkdaş yazmış tabiki ataması yapılmadı ben il merkezine yerine atama olunca geçici görev sözü almıştım maalesef o arkadaşın yüzüne yattı bizim kaderimiz bu maalesef yetkililer bir el atmalı bu konuya

psikoodyo
Aday Memur
12 Temmuz 2012 00:06

odyometris yurtdışında avrupada vardır. Audiometry techinian yada hearing aid techian , acoustic technian gibi farklı tabirlerle anılan bir meslek grubudur. Almayada akustiker diye lise çıkışlı öğrencilere mesleki eğitim verilerek de buna benzer bir unvan kazandırılmaktadır.

tabiki alman modeli çok çok kötü ve uygulaması zor bir meslek modeli olarak göze çarpmaktadır.

gökhan-70
Aday Memur
12 Temmuz 2012 16:46

psikodyo kardeşim

ben fizik öğretmenliği mezunuyum ve son atamada 86.637 ıle atanamadım.ve odyolojı alanında yuksek yapmayı dusunuyorum bu mumkunmudur?mumkunse prosodur nasıl ıslıyo bilgi verebilirsen cok sevinirim

psikoodyo
Aday Memur
13 Temmuz 2012 21:43

ne olarak atandın ?

gökhan-70
Aday Memur
14 Temmuz 2012 18:16

psikoodyo

atanamadım diyorum oyuzden yuksek yapmayı dusunuyrm

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük