Editörler : Pangaea
21 Kasım 2006 18:42

İZMİR'İ BİLEN VARMI?

izmir nasıl bir yer? hayat pahalımı? ulaşım nasıl? kiralar uygun mu? vs...

yonca pm
Genel Müdür
21 Kasım 2006 18:46

şöyle anlatıyım ben sana:)

nereli olduğunu bilmiyorum ama byük şehir önce kalabalık gelecek alışkındeğilsen ha istanbul yada ankaralıysan ne kadar az insan var diyebilirsin.

sonra izmire aşık olacaksın huyların değişiecek daha yumuşak hoşgörülü bi insan olacaksın

hayat pahalı değildir her bütçeye hitap eder ki sende gümrükçüsün .ok rahat yaşayabileceğin bir yer ulaşımı süper kaybolma ihtimalin sıfır

alsancakta çay içmek alışkanlık olacak

en son izmirden ayrılırsan bir gün hayatın boyunca özleyeceksin izmiri:)

benim ilk tercihimdi istanbul gümrük geldi rotasyonla izmire gideceğim günü bekliyorummm.

skipper21
Memur
21 Kasım 2006 18:47

umarım gelirsin.izmirde kalmadım.ama iyi diyorlar.

yonca pm
Genel Müdür
21 Kasım 2006 18:50

pişman olmazsın arkadaşım hayırlı olsun. çok rahat yaşanablecek bir yer dediğim gibi. özleyeceğin tek şey simit olabilir bildiğimiz simitler yoktur orda tuzsuz gevrekler vardır ve ayranla yenir:)

gulkendine
Kapalı

İzmir güzel yerdir Tavsiye ederim 250-300 YTL ye ev bulabilirsin toplu konut olan semtlerde Hayat pahalı diyemem Her bütçeye uygun alışveriş yapabileceğin yerler vardır Her yere belediye otobüsü vardır Ücretleri kentkartlı 1,15 YTL dir Sanırım yeterince aydınlatıcı olmuştur

skipper21
Memur

hangi semtte ev tutulabilir? kiralar hakkında bilgin var mı?

yonca pm

skipper21
Memur
21 Kasım 2006 18:52

teşekkürler gülkendine.sence hangi semtte oturmalıyım? hareketliliği seven bir tipim.

yonca pm
Genel Müdür
21 Kasım 2006 18:54

bizim şehir içi rotasyonlarımızda olacak her yere ulaşabileceğin yerden ev tutmayı öneriyorlar karşıyakadan tutabilirsin mesela. evler daha pahalıdır gülkendine bildiğim kadarıyla ben bir sene önce veriyordum 300 kadar bornovada. ege üniversitesi bornovada veben genelde orayı biliyorum. diğer semtleri çok bildiğim söylenemz ama buca şirinyer bayraklı gibi yerlerde vardır tabi uygun evler ama ulaşımın sorun olabilir. sen karşıyakadan vazgeçme derim 400 bilemedin 500 e en süper evde oturursun.

magund
Aday Memur
21 Kasım 2006 18:58

izmir çok güzel hayırlı olsun...

gulkendine
Kapalı
21 Kasım 2006 18:58

Eğer hareketliliği seviyorsan karşıyaka uygun 2+1 evler karşıyaka merkezde geçen yıl 350 idi Bu yılda 400e bulursun Bence de karşıyaka oldukça güzel Her yere ulaşabilirsin oradan birde

Ben karşıyakayı daha iyi biliyorum yonca Bornova egelilerin ilgi alanıdır küçük park büyük park falan :)

skipper21
Memur
21 Kasım 2006 18:59

fena değilmiş.

yonca pm
Genel Müdür
21 Kasım 2006 19:04

üniversite hayatım küçük parkta geçti gülkendine:) benim mekan oralar..

skipper bide şu laf vardır herkeşler bornovada diye:) içmeyi eğlenmeyi seviyorsan borbnova barlarıylada ünlü bi semttir. gerçi artık işi gücü olan clubber:) takılmak istersen karşıyaka ve alsancak çok hızlıdır.

herkese saygılar ben izmir muhabbetini çok yapıyorum bu günlerde yaptıkçada daha çok özlüyorum istanbula alışmam lazım ama nasıl:(

Sandyli
Memur
21 Kasım 2006 19:13

Bornova üniversite mekanı olduğu için kiralar oldukça yüksektir.Oraya hiç bakmayın.Karşıyakada ise 300-400 denilen yerleri beğeneceğinizi hiç sanmam.En iyisi hatay -yeşildere semtleri kiralar daha makuldur,en azından alternatif çok.O civarda metro olduğu içinde ulaşım sorun değil.İzmirde yaşamak özellikle yazın süperdir,hsonları çeşme,kuşadası,foça tüm sahil beldeleri elinin altında,biraz daha uzanayım derseniz bodruma bile gidiir hsonları.Kışları ise alsancak geceleri ve alışveriş merkezleri vakit geçirmek için ideal.İzmirde eğer istanbul ve ankaradan gelmiyorsanız hiç sıkılmazsınız.Canım izmirim çok güzeldir,nasıl bırakıp gidicem bilmiyorum,şimdiden özlemeye başladım...

skipper21
Memur
21 Kasım 2006 19:27

teşekkürler magund.

ramoo
Şef
21 Kasım 2006 19:39

aha yonca izmirde değilmiş iyi vallaaaaaaaaa kurtulduk eehhehehe. valla bende merak ediyorum izmiri hayatımda hiç gitmedim.

skipper21
Memur
21 Kasım 2006 19:46

kordonu çok methediyorlar.orada hayat baya iyi olmalı.

skipper21
Memur
21 Kasım 2006 19:49

sandly umarım izmire kavuşursun.

skipper21
Memur
21 Kasım 2006 20:57

lütfen arkadaşlar.daha çok bilgi bekliyorum.

smyrnaizmir
Genel Müdür
21 Kasım 2006 22:40

"Kışları ise alsancak geceleri ve alışveriş merkezleri vakit geçirmek için ideal." oldum olası insanlar alışveriş merkezlerinde nasıl vakit geçirirler ya da vakit geçirmek için var olan bişey midir anlamamışımdır. 1 liraya satılan bişeyi 5 liraya almak, hijyenik parkeler üzerinde capicino içmek...bu tüketim mabetleri insanı zıvanadan çıkarıyor.

yonca seni fahri izmir'li ilan etmeli, umarım ileride bu memlekette sürekli kalırsın.

arkadaşım ben senin yerinde olsam bulunduğun şehirde kalma gibi bir zorunluluğunuz yoksa ailemi de alır yerleşirim izmir'e. izmir'e gelip de izmir'i sevmeyen aşırı muhafazakarlar dışında pek yoktur. bu konuda pek bişey söylemek de istemiyorum. gelirsen görürsün; ne ankara ne istanbul ne antalya ne mersin...bunları bir kalamde çizersin.

kiralar için bence de hatay'da uygun ama metro balçovaya doğru ilerleyeceği için güzelyalı esentepe ve üçkuyular da tavsiye edilecek yerler. karşıyaka da kiralar sahile yakın yerlerde 600 700 den kesinlikle inmez. ama içerilerde 300 400 e inebilir gerçekten. bornova üniversitelilerin mekanıdır. orası da tavsiye edilebilir. ben alsancak ve çiğli gümrüklerini biliyoru. galiba bir de gaziemirde olacaktı. alsancak muhtemel çalışacağınız yer olacağı için konak tarafı oturman gereken yer olarak gözüküyor. ben olsam güzelyalı derdim. metro henüz yok ama otobüs 20 dakikada konakta 25 dakikada alsancakta.

dediğim gibi arkadaşım izmir başkadır ve buraya hiç gelmediysen şaşıracak çok şeyin olduğuna garanti veririm.

Hammal
Şef
21 Kasım 2006 22:46

Ben İzmire hiç alışamadım... Gidiyorum gerçi ama... Burada nereli olduğun çok önemli... Bence benim memleketim daha güzel... İzmir çok kalabalık insanları ki hep sağdan soldan bizim gibi gelenlerdir pek sıcak değiller... Denize çok uzak(Girmek için)... Sadece Alsancaktan ibaret değil burası Karınca yuvası gibi Bucası var Yeşilderesi var Kadife kalesi var... İnşallah hayal kırıklığı yaşamazsın...

emree_a
Memur
21 Kasım 2006 23:11

mrb skipper bende uzun yıllar izmirde kalmış üniversiteyi orda okumuş ve yeniden oraya taşınacak biri olarak bende elimden geldiği kadar seni aydınlatıyım ilk önce ulaşım ulaşım ist. kadar karışık değil istediğin yere rahatlıkla gidebilirsin sıra eve ve ev kiralarına gelince 250 ye felan ev bulabileceğini sanmıyorum:((( ben hep bornovadaydım ve bornovada yeni ev tutan arkadaşlarımın dediğine gore kiralar gene uçmuş:((( en az 450 den bahsediyorlar. ama ben tekim her yer benim için uygun olur dersen 350 ye oturacak bir ev bulabilirsin ama evliysen zor çünkü çok kiralık ev baktığım için iyi biliyorum birçok semtte evlerin en az bir odası mutfağı aydınlatmaya bakıyor yani güneş almıyorbodrum katlarınıda tercih etmeyeceğini düşünüyorum bu nedenle en az 400-450 yi gözden çıkarmalısın eğlence denince tabiki alsancak ve bornova akla geliyor... bornova genelde ögrenci mekanı ve burda çok arkadaşla tadı çıkıyor:)))

Toplam 379 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi