Editörler : Pangaea
«181920212223242526272829»
15 Eylül 2013 15:03

kral kızı ama burada yazılanlara göre 2014 diye 2013'ün üstüne etiket yapıştırıp satıyolarmış. biraz bekle istersen.

nika.12, 11 yıl önce

data tarihin hangi kitabını önerirsiniz konu anlatım mı soru bankası mı özel bi adı var mı kitabın?

mantık kitabı olarak tek ağacın kitabı çok değil mi 900 sayfa çözümlü ve açıklamalı mı?

nika.12
Şef
15 Eylül 2013 15:17

o zaman almam eklenen konular var ya neden öyle yapmışlar ki.inşallah yenileri çıkar.

@onurgner

haklısın 900 sayfa bana da çok geldi ama 2013 soruları gözümü korkuttu için panik yaptım

ziraaciiii
Memur
15 Eylül 2013 17:08

arkadaslar yenisi cikmayacakmis datanin

15 Eylül 2013 18:40

pegem'in 2013 kitaplarını indirimli alanlardanım ben de. biraz inceleme fırsatım oldu, değerlendirmemi yazayım, merak edenler faydalansın. öncelikle şunu söylemem lazım, 2013 kpss'ye girdim ama çalışmadan. bu sene çalışıp girmeyi planlıyorum, konuları eskiden iyi biliyordum ama çoğunu unutmuşum. temelim sağlam yani. bir de henüz başka yayından çalışmadım, her dersin en iyisi bellidir az çok ama ben hiç görmedim, onlarla kıyaslamıyorum. bunları göz önünde bulundurun.

*tarih: tarih genel olarak güzel bir kitap gibi geldi bana. yeterince detay var ama detaylarla boğmamış. akıcı olması da artı bir özellik. soruları konuyla paralel ayarda yazılmış. sayfa düzeni de güzel, okurken bunaltmıyor. sondaki boşluk doldurma türü alıştırmalar okuduktan hemen sonra yapılırsa ezberi hayli kolaylaştırıyor.

*matematik: matematik o kadar güzel değil ama yine de idare eder. konu sonundaki çözümlü sorularda konuda anlattığı her soruyu sormuyor, konunun başındaki kavramlarda yığılma olmuş, sonraki kavramlarla ilgili çözümlü soru ya hiç yok ya da çeşit az. bu bence biraz sıkıntılı. bir de genel olarak formülleri vs. yerine tanımlar yer almış, püf noktalar çok yok. atıyorum 0! = 1 gibi şeyler çözümlü sorulardan çıkarılabilecek şekilde var, konu anlatımında not şeklinde verilmemiş. öte yandan sorular yine güzel. sanırım bu yayınevinde soru bankası almak daha mantıklı. özellikle temeli olmayanlara konu anlatımını tavsiye etmem.

*türkçe: standart bir türkçe kitabından çok farkı yok. örnekler bol tutulmuş. benim gibi konuların içeriğini unuttuysanız faydalı olabilir ama zorlayıcı bir kitap arayanların ihtiyacına cevap vereceğini çok sanmam.

*geometri: bayağı beğendim. matematik gibi değil, püf noktalar, kurallar not şeklinde verilmiş. verilen her formül, açıklama, özellik, not vs. sonrası en az bir tane örnek soru yaparak gitmiş kitap. daha konu sonundaki teste gelmeden bir ton soru çözmüş oluyorsunuz. cevaplı testleri de diğerlerine göre sayıca daha fazla tutulmuş her konu için, olması gereken de bu. temeli sağlam olmayanlar da alabilir.

coğrafya ve vatandaşlık kitaplarını henüz inceleme fırsatım olmadı, biraz bakarsam onlarla ilgili de yazarım. açıkçası bu kaynakların eski müfredata göre hazırlanmış olsa da soru bolluğu açısından faydalı olacağını düşünüyorum, özellikle fiyatlarını düşünürseniz bence bayağı avantajlı.

murat5320
Şube Müdürü
15 Eylül 2013 19:37

Arkadaşlar 2014 basım konu anlatımlı modüler set alacağım ama hangi yayını alacağım karar veremedim. İhtiyaç ve murat için geçen seneden farksız , sadece 15 20 sayfa eklemişler o kadar diyorlar. Data deseniz o zaten üç kâğıtcı olmuş, 2013 kitabına 2014 yazıp satan yayınevinden ne hayır gelirki zaten. Yargı yediiklim vs çıkmamış

Kısaca GY-GK konu anlatımlı modüler set önerileriniz nelerdir arkadaşlar.

kapak-gaz-kaçırıyor
Daire Başkanı
15 Eylül 2013 19:58

uzman yada pagem diyorum ben

murat5320, 11 yıl önce

Arkadaşlar 2014 basım konu anlatımlı modüler set alacağım ama hangi yayını alacağım karar veremedim. İhtiyaç ve murat için geçen seneden farksız , sadece 15 20 sayfa eklemişler o kadar diyorlar. Data deseniz o zaten üç kâğıtcı olmuş, 2013 kitabına 2014 yazıp satan yayınevinden ne hayır gelirki zaten. Yargı yediiklim vs çıkmamış

Kısaca GY-GK konu anlatımlı modüler set önerileriniz nelerdir arkadaşlar.

selengs
Kapalı
15 Eylül 2013 20:29

femin cep kitabını alan var mı acabaaa acil bilgii nasılll ya da fem nasıl

kapak-gaz-kaçırıyor, 11 yıl önce

uzman yada pagem diyorum ben

sumıs
Memur
15 Eylül 2013 22:00

Bende Matematik konu anlatımlı 2013 seti var fakat dediğiniz gibi cevaplı testlerdeki sorular bir haylı zor geldı .Bilmem siz ne dusunuyorsunuz ama?

prizefighter, 11 yıl önce

pegem'in 2013 kitaplarını indirimli alanlardanım ben de. biraz inceleme fırsatım oldu, değerlendirmemi yazayım, merak edenler faydalansın. öncelikle şunu söylemem lazım, 2013 kpss'ye girdim ama çalışmadan. bu sene çalışıp girmeyi planlıyorum, konuları eskiden iyi biliyordum ama çoğunu unutmuşum. temelim sağlam yani. bir de henüz başka yayından çalışmadım, her dersin en iyisi bellidir az çok ama ben hiç görmedim, onlarla kıyaslamıyorum. bunları göz önünde bulundurun.

*tarih: tarih genel olarak güzel bir kitap gibi geldi bana. yeterince detay var ama detaylarla boğmamış. akıcı olması da artı bir özellik. soruları konuyla paralel ayarda yazılmış. sayfa düzeni de güzel, okurken bunaltmıyor. sondaki boşluk doldurma türü alıştırmalar okuduktan hemen sonra yapılırsa ezberi hayli kolaylaştırıyor.

*matematik: matematik o kadar güzel değil ama yine de idare eder. konu sonundaki çözümlü sorularda konuda anlattığı her soruyu sormuyor, konunun başındaki kavramlarda yığılma olmuş, sonraki kavramlarla ilgili çözümlü soru ya hiç yok ya da çeşit az. bu bence biraz sıkıntılı. bir de genel olarak formülleri vs. yerine tanımlar yer almış, püf noktalar çok yok. atıyorum 0! = 1 gibi şeyler çözümlü sorulardan çıkarılabilecek şekilde var, konu anlatımında not şeklinde verilmemiş. öte yandan sorular yine güzel. sanırım bu yayınevinde soru bankası almak daha mantıklı. özellikle temeli olmayanlara konu anlatımını tavsiye etmem.

*türkçe: standart bir türkçe kitabından çok farkı yok. örnekler bol tutulmuş. benim gibi konuların içeriğini unuttuysanız faydalı olabilir ama zorlayıcı bir kitap arayanların ihtiyacına cevap vereceğini çok sanmam.

*geometri: bayağı beğendim. matematik gibi değil, püf noktalar, kurallar not şeklinde verilmiş. verilen her formül, açıklama, özellik, not vs. sonrası en az bir tane örnek soru yaparak gitmiş kitap. daha konu sonundaki teste gelmeden bir ton soru çözmüş oluyorsunuz. cevaplı testleri de diğerlerine göre sayıca daha fazla tutulmuş her konu için, olması gereken de bu. temeli sağlam olmayanlar da alabilir.

coğrafya ve vatandaşlık kitaplarını henüz inceleme fırsatım olmadı, biraz bakarsam onlarla ilgili de yazarım. açıkçası bu kaynakların eski müfredata göre hazırlanmış olsa da soru bolluğu açısından faydalı olacağını düşünüyorum, özellikle fiyatlarını düşünürseniz bence bayağı avantajlı.

sevgihan
Kapalı
15 Eylül 2013 22:03

kapak gaz kacıran beyefendi. birde mat ve türkçe içinde öneriniz varmı?

2012 ihtiyaç set var.2014seti almak istiyorum guncellemeden dolayı.tek basına yetmez ama yetecek bir set önerebilirmisiniz

kapak-gaz-kaçırıyor, 11 yıl önce

bezgin benim yazdıklarımı alırsan 85 üzeri alırsın garantisi benden madem mat var gk şu yazacağım yayınları al, başla olay tamam dır

tarihten, elinde kesinlikle data konu anlatımı ve şehriban ercanın kitabı olmalı birde bulursan istikrar yada murat yayınlarını al konu anlatımı adına bu saatten sonra ayrıntıya çalışmalısın birde calıştığın konuyu vikipedia dan oku,

tarih soru bankası için önerim, fem yayınlarının seti vardır onu kesin al sonra cahide bolat ın kendi adına 2 tane soru bankası ve 25 li denemesi var(denemeyi internetten indirebilirsin) ama kesinlikle bu işi bilen birisi cahide bolat onun pagem yayınlarında soruları vardır , birde muhteşem soru bankasının sorularını hazırlamıştır ihtiyactan bunu bulabilirsen onuda al derim ,soru bankaları tarihten uzmankariyer,pagem yayınları beyaz kalem iyidir bunları czsen zaman bulabilirsende murat yayınlarının sorularını cözersen full cekmemek elde değildir yargı yada yedi iklim ihtiyac bunlar boş ben sana söyleyeyim onlar sadece renkten başka birşey değil

coğrafyada femden calış yeni yayınları ve maltepe yayınyarının lys sorularını çöz

anayasada tek kitap vardir ihtiyacın konu anlatımı onu al birde datanınkini soru olarak pagem ve aldığın setteki fem yayınlarınınkini çöz bunlar yeter

türkçede kesinlikle fem den çalış dil bilgisini güzel anlatır settin soruların çöz fem in buda yeterli olur

mat ta yinede fem derim zor sorularını çöz bunları yapabilirsen 85 üstü hayırlı olsun

ha birde yargının kozmik oda soru bankaları cıkar tarih ten bunu kesin ve kesin al bulabilrsen birde 47 yılın tarih soruları vardı cıkmış ösym nin yaptığı sınavları toparlanmış hali bunların şıklarını ezberlersen tarihten 25 net garanti hadi hayırlı çalışmalar

15 Eylül 2013 22:17

evet cevaplı testlerdeki sorular çözümlü testtekilere kıyasla zor, gözle görülür bir fark var. bi de ilk mesajımda dediğim gibi çözümlü testler konunun tamamını kapsamamış, ya da hep kolay sorular sorulmuş; cevaplı testteki zor soruların çözümü olmayınca kötü oluyor...

sumıs, 11 yıl önce

Bende Matematik konu anlatımlı 2013 seti var fakat dediğiniz gibi cevaplı testlerdeki sorular bir haylı zor geldı .Bilmem siz ne dusunuyorsunuz ama?

holijon13
Şef
15 Eylül 2013 22:25

hocam çözümlü soru bankalarınıda aldınız mı?

15 Eylül 2013 22:29

evet aldım. ama yeni yeni başlıyorum çalışmaya, henüz onları inceleme fırsatım olmadı. hatta şu 5000 soru, çek kopar soru bankaları filan hepsini aldım ucuza bulmuşken :) ama dediğim gibi konu anlatımlarına anca çalışabiliyorum...

holijon13, 11 yıl önce

hocam çözümlü soru bankalarınıda aldınız mı?

holijon13
Şef
15 Eylül 2013 22:35

fiyatı düşmüş hocam,2014 ler aynı olucak gibi 2013 lerimi alsak?

evet aldım. ama yeni yeni başlıyorum çalışmaya, henüz onları inceleme fırsatım olmadı. hatta şu 5000 soru, çek kopar soru bankaları filan hepsini aldım ucuza bulmuşken :) ama dediğim gibi konu anlatımlarına anca çalışabiliyorum...

onurgner
Genel Müdür
15 Eylül 2013 22:37

bence hiç almayın ihtiyaç zaten 2012 varmış . 20 sayfa ekleme için o kadar para vericeğinize 1 kaynak alın yargı, data , pegem, murat, fem vs

üstünede zaten 2012 ihtiyaç var tamamdır.

sevgihan, 11 yıl önce

kapak gaz kacıran beyefendi. birde mat ve türkçe içinde öneriniz varmı?

2012 ihtiyaç set var.2014seti almak istiyorum guncellemeden dolayı.tek basına yetmez ama yetecek bir set önerebilirmisiniz

15 Eylül 2013 22:39

benim de aklımı zaten o düşük fiyatlar çeldi. sonuçta koca kitabı 2.50 lira gibi fiyatlara satıyorlar. sorular da çözümlü. hani değişen müfredat filan olsa bile, kitabın çoğu yine işinize yarayacak. sene içinde 2014 kitapları adam gibi çıkarsa asıl onları kullanırsınız, bunlar da yedek soru olur. sonuçta pegem de kalburüstü bir yayınevi.

soru bankası da konu anlatımlı seviyesindeyse almaya değer açıkçası. sorular ne çok kolay ne çok zor. bol bol pratik olur.

http://www.kitapsec.com/Products/2013-KPSSnin-Yeni-Mufredati-SON-DAKIKA-Yargi-Yayinlari-28145.html#.UjNzRFncQTs şöyle ek kitaplar çıkmış bir de geçen sene sınava doğru. en kötü ihtimalle bunlara göz atıp eksik varsa tamamlarsınız, 2014 kitaplarına güvenmeseniz bile. bence tabi. benim de çok tecrübeli olmadığımı unutmayın :)

holijon13, 11 yıl önce

fiyatı düşmüş hocam,2014 ler aynı olucak gibi 2013 lerimi alsak?

holijon13
Şef
15 Eylül 2013 22:44

genel kültür hakkında fikrim malesef bilgim olmadıgı icin sınav soruları degistimi bilmiyorum eger degismediyse 1 konu icin yeni kitap almaya gerek yok?

benim de aklımı zaten o düşük fiyatlar çeldi. sonuçta koca kitabı 2.50 lira gibi fiyatlara satıyorlar. sorular da çözümlü. hani değişen müfredat filan olsa bile, kitabın çoğu yine işinize yarayacak. sene içinde 2014 kitapları adam gibi çıkarsa asıl onları kullanırsınız, bunlar da yedek soru olur. sonuçta pegem de kalburüstü bir yayınevi.

soru bankası da konu anlatımlı seviyesindeyse almaya değer açıkçası. sorular ne çok kolay ne çok zor. bol bol pratik olur.

http://www.kitapsec.com/Products/2013-KPSSnin-Yeni-Mufredati-SON-DAKIKA-Yargi-Yayinlari-28145.html#.UjNzRFncQTs şöyle ek kitaplar çıkmış bir de geçen sene sınava doğru. en kötü ihtimalle bunlara göz atıp eksik varsa tamamlarsınız, 2014 kitaplarına güvenmeseniz bile. bence tabi. benim de çok tecrübeli olmadığımı unutmayın :)

sumıs
Memur
15 Eylül 2013 22:46

Beyaz Kalemın 2014 kpss konu anlatımlı setı cıkmıs ıcerıgı nasıldır acaba?

15 Eylül 2013 22:48

eklenen konular o paylaştığım linkteki kitabın açıklamalarında var hocam. çağdaş türk ve dünya tarihi gibi önemli konular eklendi aslında. matematik'te mantık filan var... ama dediğim gibi onlar için 2-3 ek kitap alırsınız 2014 basımı, ya da dersaneye yazılırsanız orada da 2014 kitabı verirler. soru bolluğu açısından 2013 kitabı almakta bence bir sakınca yok. sonuçta konular tamamen değişmedi, sadece konu eklendi.

mantık için adversary http://www.pegem.net/kitabevi/136475-Bankacilik-Mantiksal-Akil-Yurutme-ve-Sekil-Yetenek-Konu-Anlatimli-Soru-Bankasi-2012-kitabi.aspx şunu önermişti mesela. böyle takviyeler yapıp 2014 denemeleri çözebilirsiniz. biraz size kalmış yani ne tür çözümler üreteceğiniz. ben bunları aldım çünkü dersaneye yazılacağım, orada da kitaplar verirlerse sadece eksik olduğum derslerden soru bankası alırım sene içinde diye düşünüyorum.

holijon13, 11 yıl önce

genel kültür hakkında fikrim malesef bilgim olmadıgı icin sınav soruları degistimi bilmiyorum eger degismediyse 1 konu icin yeni kitap almaya gerek yok?

15 Eylül 2013 22:49

onu hiç bilmiyorum, kusura bakmayın :)

sumıs, 11 yıl önce

Beyaz Kalemın 2014 kpss konu anlatımlı setı cıkmıs ıcerıgı nasıldır acaba?

holijon13
Şef
15 Eylül 2013 22:52

g.yetenek hakkında bilgim var hocam türkce ve matematik degismis durumda yani türkcede cümle kurma kesinlik bunlar aleste olan konular matematiktede eski soru tipleri gitmis süsleyip soruyorlar artık bu yüzden 2014 icin türkce ve matematik 2013 yayını almayı düsünmüyorum ama g.kültürde kararsızım soru tipleri degismemisse eski kitaplardada aynı şeyler yazıyordur?

eklenen konular o paylaştığım linkteki kitabın açıklamalarında var hocam. çağdaş türk ve dünya tarihi gibi önemli konular eklendi aslında. matematik'te mantık filan var... ama dediğim gibi onlar için 2-3 ek kitap alırsınız 2014 basımı, ya da dersaneye yazılırsanız orada da 2014 kitabı verirler. soru bolluğu açısından 2013 kitabı almakta bence bir sakınca yok. sonuçta konular tamamen değişmedi, sadece konu eklendi.

mantık için adversary http://www.pegem.net/kitabevi/136475-Bankacilik-Mantiksal-Akil-Yurutme-ve-Sekil-Yetenek-Konu-Anlatimli-Soru-Bankasi-2012-kitabi.aspx şunu önermişti mesela. böyle takviyeler yapıp 2014 denemeleri çözebilirsiniz. biraz size kalmış yani ne tür çözümler üreteceğiniz. ben bunları aldım çünkü dersaneye yazılacağım, orada da kitaplar verirlerse sadece eksik olduğum derslerden soru bankası alırım sene içinde diye düşünüyorum.

Toplam 7316 mesaj
«181920212223242526272829»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi