Editörler : crops35
29 Ağustos 2012 14:31

Engelli Öğrenciye Harç İndirimi

(3) Yükseköğretim programlarına kayıt veya kayıt yenileme sırasında 1/7/2005 tarihli ve 5378 sayılı Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ve 14/1/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik uyarınca özürlü olduğuna dair raporu ilgili yükseköğretim kurumuna sunan öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarından, özürlülük oranı kadar indirim yapılır. Özürlü olduğu halde, kayıt yaptırma veya kayıt yenileme sırasında özürlü olduğuna dair raporu ibraz edemeyen öğrencilere, ilgili belgeyi ibraz ettiği tarihte, özürlülük oranı kadar yapılacak indirim tutarı red ve iadeler kaleminden iade edilir.

kralmuhendis
Memur
29 Ağustos 2012 14:41

Bu yönetmelik nerede yazıyor? Ayrıca harçlar kaldırıldı artık:)

zeeyynnoo
Aday Memur
29 Ağustos 2012 15:22

Öğrenim ücretinden bahsediyor

ozon-t
Aday Memur
29 Ağustos 2012 16:39

zeeyynnoo doğru söylüyorsun engelliye indirim olmalı çünkü demin aöf bürosunu aradım böyle bir şeyden bahsettik ama dediki bize yazı gelmesini bekleyin öyle dedi.kendiside onayladı görevli.harç hariç öğrenim ücreti üzerinden.mesela benim raporum %40 buda 205 tl nin 82 tl sini ödemeyecm demek inşallah yani 123 tl geçen senenin ücretine göre sanırım.

safari0
Şef
17 Eylül 2012 14:16

anadolu üniversi mütevelli heyeti kararı kapsamında özürlü öğrecilerden kayıt için hiç para alınmayacakmış.aöf sitesinde yazıyor...vakıf üniversiteleri ücretlerde özürlü öğrencilere indirim yapıyor mu?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi