Editörler : Pangaea
26 Haziran 2009 02:49

canlandırmacılık(animizim) - sembolik fonksiyon ? ya neden böyle oluyor hepsi birbirine karıştı!

bu konuları çalışırken çok iyi anlamıştım ama bir tekrar edeyim şöyle göz ucuyla dedim al işte olan oldu.

sembolik fonksiyonda (ihtiyaçta) sopalardan at yapıp onlarla jokey gibi yarışırlar diyor, gene aynı yayında canlandırmacılıkta aşağıda verdiği resimli örnekte sopalardan at yapıp onu at yerine koyar diyor.

yanlış mı düşünüyorum ''ikisinde de canlandırma yok mu? ya da ikisinde de sembolik fonksiyon yok mu? zihni hala yerinde olan biri acil cevap verebilir mi, gece gece takıldım burda

tubiss_84
Şef
26 Haziran 2009 02:54

hocam canlandımacılıkta cansız bir nesneye canlıymış gibi davranıyor çocuk. bebek açmış gibi yemek yedirmeye çalışıyor. sembolik fonksiyonda ise onun canlı olmadığını ama oymuş gibi davranarak oynuyor yani sopanın as olmadığını biliyor. bilincinde yani sadece öyleymiş gibi oynuyor. canlandırmacılıkta canlı olduğunu sanıyor. bilmem anlatabildimmi gecenin bu sahatinde. yanlışım varsa düzeltsin birisi...

öz-han
Şube Müdürü
26 Haziran 2009 03:00

hocam süper, çok teşekkür ederim budur!... tekrara devam, herkese başarılar dilerim.

tubiss_84
Şef
26 Haziran 2009 03:04

bişey değil hocam yardım edebildiysem ne mutlu bana:))

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi