Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
06 Nisan 2007 18:25

islam şeriatı mı, hristiyan şeriatı mı?

ben hristiyan şeriatını tercih ederim.

hümanist olduğu için, intahar bombacılarına prim vermediği için,

kadınları toprağa gömüp , taşlayarak öldürmediği için....

madem şeriat diye yırtınıyorsunuz, önerim hristiyan olmanızdır.

insanca yaşar, rahat edersiniz...

ranaaa
Memur
06 Nisan 2007 18:36

Bence din insanların kendileriyle Tanrıları arasında kalsa daha iyi olur.

esvera
Müsteşar
06 Nisan 2007 18:41

Kadınları toprağa gömmek ve ayrımcılığa tutmak; İslam Öncesi Cahiliye Devri'nde kalmıştır.Sevgili Peygamberimiz zamanında ve vefatının ardından gelen insanlar tarafından bu alışkanlık yok edilmiştir...

...

receb
Kapalı
06 Nisan 2007 18:47

oklahama bombacısı yani senin pirin...

tog001
Kapalı
06 Nisan 2007 18:48

yani senin gibi ahmaka ne demeli bilmiyorum

hümanizmi ırakta çocuk öldürüp kadınlara tecavüz eden amerikalılardan mı öğrendin?

kızılderilileri yok eden conilerden mi?

afrikayı hümanist "misyoner"ler eliyle sömürenlerden mi?

anadoluyu işgal eden avrupalı hristiyanlardan mı?

cezayiri ve halkını dümdüz eden hümanist hristiyan fransızlardan mı?

sahi sizin hrüstüyan hümanist batının neresinden tutsak elimizde bir katliam bir soykırım bir alçaklık kalıyor?

hangi yüzle hangi akılla hangfi beyinle bunları söylüyorsun anlamak gerek

anlaşılan sen de afrikanın anasını ağlatmak için gönderdikleri "misyonerlerdensin"

"alçaklık" batının kutsal kitabıdır

Othello
Yasaklı
06 Nisan 2007 19:01

ikisinide almayalım....

not:

hristiyan şeriatını tercih eden arkadaş,

insan eti yiyebilirmisin?

lakin haçlılar yemişte..

alettin42
Daire Başkanı
06 Nisan 2007 19:17

Bende TÜRK

Minghella
Müsteşar Yardımcısı
06 Nisan 2007 19:25

othello,

isanın etiyle kanının tadını da sorsaydın (pagan kökenli kilise adeti-ekmek ve şarap) tadı nasıl acaba? bir tanrının etinin ve kanının tadını çok merak ediyorum..tuzlu avokado gibi birşey olsa gerek..bilen varsa yazsın please..

ben haçlılar konusuna hiç girmiyim..

eylul76
Memur
07 Nisan 2007 01:21

Allah'ım! Peygamberimizin bize öğrettiği gibi dua ediyorum; bu başlığı açanı ıslah et...

gumus_cizgi
Daire Başkanı
07 Nisan 2007 01:22

humanizm seriati hıristiyanlik anlayisi: milletin basina bomba yagdirmak!!!

gumus_cizgi
Daire Başkanı
07 Nisan 2007 01:24

silvanos yunanistanin neresinden? icinden mi?

sinan037
Müsteşar Yardımcısı
07 Nisan 2007 01:25

Silvanosea sakın kızmayın diyalogcular parçalar sizi.

Receb ve alierol ne düşünüyor bu konu hakkında.

Peygamber efendimizi dahi kabul etmeyen Hz isaya rab diyen papazları 3 kuruş paraya günah affeden yahudi pavlusun bozduğu hristilanlığa inananlar ile dost olan feyzullaha kapak olsun.

GERÇEKTEN İSLAMA HİZMET EDİYORLARSA DİYALOGCU HİZMETKARLAR BU ADAMA CEVAP VERİRLER.

tarif
Kapalı
07 Nisan 2007 02:25

yavru git onlara hırıistiyan ol. sen muhtemelende hırıstiyansın gelip buralara zarf atma.

ahufigan
Şef
07 Nisan 2007 02:55

misyoner arkadaş sen git başka yerde misyonerliğini yap.sana burdan ekmek çıkmaz.artık millet bu boş laflara inanmıyor.

adıyaman02
Yasaklı
07 Nisan 2007 11:49

tog001 gereken cevabı en güzel şekilde vermiş.

birgili
Kapalı
07 Nisan 2007 13:00

arkadaşalar kızmayın herkes din seçmekte özgürdür. arkadaş hıristiyanlığı seçmiş. islamiyette zorlama yoktur. hıristiyan bi aileden de geliyor olabilir.

silvanos kardeş sende dikkat et hıristiyan olabilirsin ama bunun reklamını burda yapamazsın. müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz derler. ha kendi inancının reklamını yaparken benim inancıma iftira atıyorsan orda duracaksın. kimse inancına hakaret ettirmez. akıllı ol

silvanos
Yasaklı
07 Nisan 2007 13:08

"göze , göz; dişe, diş"

bu , kuranın , dolayısıyla müslümanların felsefesi değil mi?

hristiyanlıkta ise senden gömleğini isteyene çıkartıp ceketini ver, sol yanağına vurana sağ yanağını dön denmektedir.

hristiyanlığın bozulmadığına ve son din olduğuna inanan bir milyar yediyüz milyon insan bulunuyor bu dünyada.

tersi fikirler de elbette olacaktır.

yalnız naçizane bir de tavsiyem olacak:

her zaman (çoğunlukla yanlış olarak) müslümanlığı savunduğunuzda yaptığınız "din ile uygulamayı karıştırmayın" kuralını burada da uygulamanız.

kan ve şiddetin bir dinin orijininde var olması ayrı bir olaydır; uygulamada gündeme gelmesi apayrı.

bu gün Irak'ta var olan şiddeti hristiyanlığa bağlamamız mümkün değil.

ekonomik bir olaydır, bir din adına yapılmamaktadır.yapanlar da bir din kaygısı taşımamaktadırlar.

ama, bombalarla birbirini havaya uçuran müslümanlarınki tabii müslümanlıkla ilgilendirilecektir ve bu ilişki çok da barizdir.

tog001
Kapalı
07 Nisan 2007 13:11

sana cevabım

hassiktir

silvanos
Yasaklı
07 Nisan 2007 13:38

togo, testisleri ile düşünen ve hayatını sürdüren birisi için güzel cevap vermişsin.

beyin sahibi olmak ise bu diyarlarda olağandışı tabii ki.

tog001
Kapalı
07 Nisan 2007 13:44

evet canım

tüm batı uygarlığının kan ve gözyaşı üzerine kurulmuş olduğunu hatta dinlerini de kendi keyflerine göre dizayn ettiklerini düşünememek sendeki gibi testisten bir beyin sahibi olmanın bir sonucu olsa gerek

adıyaman02
Yasaklı
07 Nisan 2007 13:46

Kimsenin yanağına tokat atmam bana atılmasınada müsade etmem saçma bir felsefe.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi