Editörler : Pangaea
22 Haziran 2012 11:35

Doktor şikayeti için nereye başvurulur?

Evelki akşam babam rahatsız diye doktora götürdük.acilde pratisyen varmış.Boğazları şişmiş bişeyi yok diyerek geri yolladı. bugün sabah adeta komaya girmiş hareket edemiyo eklemleri şişmiş acile kaldırdık hemen zatürre tehşisi koydular. Hiç bir tahlil yaptırmadan hastanın sadece boğazına bakarak bişeyi yok diye geri yollayan bu doktoru nereye şikayet etmeliyim? haklarım nedir ?

konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun

sactokasi
Genel Müdür
22 Haziran 2012 11:37

Sağlık bakanlığına mail atın onlar sizi yönlendirir sanırım. Çok geçmiş olsun.

alfa0mega
Şef
22 Haziran 2012 11:40

teşekkür ederim hocam sağolun

sinemisnet
Şube Müdürü
22 Haziran 2012 12:05

yuhh yanii,ett ett nereye başvuruluyorsa hakkınızı arayın;boyle bir gerizekalılık görmedim.Allah korusun!

GüLo.ing
Kapalı
22 Haziran 2012 12:22

hocam acilde pratisyenler oluyor zaten onlar normal bakmıyor normal doktora neden götürmediniz zatüre olana kadar bu zamana kadar beklemişsiniz sizde de hata var

ATAMA-İ HAZİRAN
Genel Müdür
22 Haziran 2012 12:24

benim 7 yaşındaki yiğen mersedes altında kaldı araba iki ton çocuğa acilde sadece pansuman yaptılar..enişte çıldırdı..doktorlar sen ne anlarsın deyip kovdular...çocuk daha sonra 3 hafta komada yattı ankara dış kapıya kaldırdık..... bu pratisyeler adamı katil eder ama çok şükür kurtuldu bizim kuzu

alfa0mega
Şef
22 Haziran 2012 12:36

gülo hocam bi yerde haklısın da biz de ilçedeyiz.sağlık ocağına zor götürdük babam bişey yok okadar büyütcek dedi eski toprak laf geçmiyo. biz ne anlarız gribal bişeydir yada mikroplu sudan ateşi çıkmıştır diye düşündük. doktor refereyi vermesi lazımdı sersem aksine bişeyi yok dedi geri gönderdi bizi. oturduğu yerden doğru bakıyodu hastaya şimdi öğle arasıdır gidecem kepaze edecem orda 2 laf söylerim kalabalıkta bir ömür yeter ona zaten

dimpleast
Kapalı
22 Haziran 2012 12:41

insan sağlığının bu kadar ucuz olmaması lazım allah korusun çok daha kötüsü de olabilirdi :S çok geçmiş olsun

alo 184 var bir de.sağlıkla ve sağlık kurumlarıyla ilgili şikayetleri alıyor.oraya da başvurabilirsiniz

GüLo.ing
Kapalı
22 Haziran 2012 12:42

hocam ben aralıkta bir gün acayip karın ağrısıyla uyandım ama nasıl deli olcam öldürün beni diyorum yaa o derece yerimde duramıyordum normal doktora gidicek hastanede sıra vardı bekleyemiyorum ağrıdan neyse acile gitmek zorunda kaldık hemşire kadının teki dosya girdi iğne yaptı gönderdi sonra hala geçmedi sıranın gelmesine daha var bidaha gittik acile bir adam varmış ona söyledik adam diyor o hemşire gitmiş ben bakamam dosyaya o girmiş onun bakması gerekiyor ben de bir bağırdım ben burda ölüyorum siz ne diyorsunuz ya dedim adam sonra tamam tamam dedi ben baştan gireyim dedi tahlil ve röntgen çekildi sonra serum takıldı ama o serum yarıya inene kadar çektiğim sancıyı anlatamam bağırıyorum resmen sedyede millet bana bakıyor sonra serumdan sonra kendime geldim ama ogünü asla unutamam

22 Haziran 2012 14:30

Tıp fakültesi mezunu arkadaşın meslektaşlarıyla ilgi eleştirilerini hatırlayın, yetersizliklerden dem vurmuştu. Doktorlarımız bir de kendilerine hekimlik sıfatını layık görmüyorlar mı, sinir oluyorum. Bizim doktorlarımız alim de olsa hikmek yönleri hep eksik. İnsana insanca muameleyi bilmiyorlar. Sizi ciddiye almaları için onların dilinden konuşmanız lazım. O zaman da başınıza gelecekler malum. Flaşşş bir doktor daha darp edildi. Be adam tamam da bir sor bakalım bu mevzunun arkasında ne var. Başımdan geçtiği için biliyorum, doktorlarımızın bir çoğu en azından benim karşılatıklarım mesleklerinin gereğini yerine getirebilecek kapasitede değil. Babamı 3 4 kere acile götürdük, her seferinde birbirinin aynı hareketlerle akılları sıra tedavi ettiler, tansiyon ölçtüler, dil altı verdiler. Hatdi geçmiş olsun... En son götürdüğümüzde kavga durumuna geldik. Baktım aynı saçmalıkları tekrar edecekler anlayacakları dilden konuştum. Tekrar tomografi çektiler. Bİr kaç gün önce çektikleri tomogrofiye göre sapasağlam babamı, bu sefer acilen ameliyata aldılar. Beyin kanaması geçirmiş ve kan pıhtılaşmış. İlaçla tedavisi mümkün olan bir sıkıntı ameliyata kadar gitti ve hayatımız 2 3 aydır büyük sıkıntılarla geçiyor. Öyle bir koşullandım ki yakın bir zaman da bir doktor faciasına sebep olmamam içten bile değil. Adam gözlerimizin önünde eriyor. Şerefsizlerrr. Aldığınız paralar haram olsun. Hastanenin başhekimi dahi büyük bir ihmal olduğu bizzat söyledi. En yakın zamanda gereken neyse yapmayı düşünüyoruz. Tabi it iti ısırırsa...

GüLo.ing
Kapalı
22 Haziran 2012 14:37

Allah herkesin yardımcı olsun yaa bu saçma hayatta gerçekten insanlarla uğraşmak zor keşke türler birbirinden farklı olsaydı bukadar insan olmasaydı ozaman hiçdeğilse türüne verirdik farklı derdik geçerdik karşıdakinin sen gibi insan olup da seni anlayamaması gerçekten can sıkıcı

ingilizce2008
Kapalı
22 Haziran 2012 14:39

hocam il sağlık bakanlığına şikayet edin. ayrıca internetten sağlık bakanlığı bilgi edinmeye başvurun.

Baybars1303
Yasaklı
22 Haziran 2012 14:51

İl merkezlerinde il sağlik mdüürlüğü oluyor.

- bazi insanlar nasil doktor oluyor anlamiyorum. Benim aile hekim de sağlik raporu vermeyi bilmiyordu

GüLo.ing
Kapalı
22 Haziran 2012 14:58

doktor değil bunlar pretisyen o malum tus sınavını geçememiş insanlar neden geçemedikleri ortada

midwife_
Memur
22 Haziran 2012 14:59

184 arayın sağlık bakanlığı şikayet hattı. çok iyi çalışıyo. doktor hakkında hemen soruşturma açılıyo bçyle durumlarda

alfa0mega
Şef
22 Haziran 2012 15:01

şimdi hastaneden geliyorum o doktoru buldum hastası çıkarken daldım içeri. 20dk kadar bastım fırçayı. bi ara senli benli konuşmaya başladı dedim haddini bil ben size hanfendi diye hitap ediyorum siz doktorsanız ben de öğretmenim okuma yazma bilmeyen veli dahi gelse karşıma önümü ilikleyip karşısında duruyorum siz bir baytarın sığıra gösterdiği kadar ilgiyi bir hastaya gösteremiyosunuz dedim. kim varsa hastanede toplandı en son şikayet ettiğim yerleri söyledim tam çıkıcam arkamdan "istediğin yere şikayet et nasıl olsa bişey çıkmaz" dedi tam tepem attı döndüm bişey çıkmıycağını ben de biliyorum burda 50 kişinin içinde sana söylediğim 2 lafın belki faydası olur yüzün kızarır bi sonraki hastaya daha iyi muamele yaparsın dedim sus tu kaldı.

Baybars1303
Yasaklı
22 Haziran 2012 15:16

:) ağlatamadın mı ben aile hekimimi ağlatmıştım .

Şaka bi yan Allah babanıza acil şifalar versin

alfa0mega
Şef
22 Haziran 2012 17:57

Allah razı olsun sağolun. ağlamadı ama şikayet ettiğimi duyunca çok korkmuş ne olur diye doktorlara soruyomuş çalışan tanıdığım var telefon etti anlattı :)

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi