Editörler : crops35

Kapalı
06 Ocak 2011 17:28

Mal Bildirim Beyannamesi Nedir?

mal bildirim beyannamesi hakkında bılgısı olan varmı,nerden alıncak ya da kurum mu bunu takıp edecek?! saglık bakanlıgı ıstenen evraklar kısmında gecıyor.

zxvadsf
Memur
06 Ocak 2011 17:37

Kırtasiyelerde hazır bulunabilecek bir bir yapraklık belgedir. Bulamazsan buradan indir http://hotfile.com/dl/94719604/54e6e49/mal_bildirim_formu_05.02.2010.doc.html

Bunu tek bir kağıda iki yüzlü bastırıp doldurduktan sonra ,bir zarfa koyup ağzını yapıştırıyorsun ve adını soyadını yazıp imzalıyorsun bu kadar.

zxvadsf
Memur
06 Ocak 2011 17:41

Ad soyad yazıp imzalama zarfın üstünde olacak.

google123
Yasaklı
06 Ocak 2011 18:05

hangi amaçla mal beyanında bulunulmak istenilmektedir !?

@LK@N_10
Kapalı
06 Ocak 2011 18:52

zxvadsf arkadasım tesekkur ederım sana.google123 arkadasım bır bılsem ne amacla ıstedıklerını ya da ısteyeceklerını ıstenecek belgeler arasında gecıyor mal bıldırım beyannamesı.

@LK@N_10
Kapalı
06 Ocak 2011 19:03

zxvadsf arkadsım ındıremıyıorum ucretlımı,nasıl ındırecegım?

zxvadsf
Memur
06 Ocak 2011 19:09

Bunu dene http://x7.to/x1n5o9

zxvadsf
Memur
06 Ocak 2011 19:12

Önce Request a download ticket üzerine tıkla sonra da bekleyip gelen ekranda download a tıkla.

google123
Yasaklı
06 Ocak 2011 19:41

arkadaşım geçenlerde

toplu konut çekişi başvurusu için

üzerime konut olup olmadığına dair

tapuya başvuru talebim oldu

vukuatlı nüfüs örneği istediler

aldım geldim tapudan ailemdekilerin

tüm gayri menkululeri tek tek çıktı

yani demek istediğim sistemde zaten

7 ceddiniz sülalenizin bilgisi mevcutken

ille bunları elle yazmanızı istiyorlar

peki neden mi ! sırf pürüz çıkartmak için bunu istiyorlar

size önerim öncelikle tapuya gidin

üzerinize bir şey olup olmadığını oradaki hazır dilekçe ile talep edin ve bu aldığını bilgileri o dilekçeye ekleyin çünkü

bunları beyan etmediniz diye size ileride zorluk çıkartabilirler !

bu arada

BÖLÜM - 2 TAŞINMAZ MAL BİLGİLERİ

kısmına tapudan alacağınız bilgileri yazınız

@LK@N_10
Kapalı
06 Ocak 2011 20:01

ok

hyperman
Genel Müdür
07 Ocak 2011 00:28

benim güzel arkadaşım. tapunun yanında varsa araç, mevduat, mücevher gibi bilgilerini nasıl bilecekler?...

her yere ayrı ayrı mı girecekler? oldu...

google123
Yasaklı
07 Ocak 2011 08:01

arkadaş ben gayri menküller için konuşuyorum !

hyperman
Genel Müdür
07 Ocak 2011 23:40

yavrum...güzel çocuğum...her okuduğun şeye balıklama cevap yazmadan önce bir oku. bir düşün. sonra bir daha oku. bir daha düşün.

doğru yolu bulacaksın...yine de senden umutluyum...

1-tüm yeni memur olanların mal bildiriminde bulunması zorunlu. devlet memurları kanununda geçiyor. otur oku öğren. herhangi bir değişiklikte yine bildirimde bulunulması şart. hangi amaçla? onu da bimere falan mı sorarsın bilmem...

2- demişsin ki "sistemde zaten 7 ceddiniz sülalenizin bilgisi mevcutken ille bunları elle yazmanızı istiyorlar peki neden mi ! sırf pürüz çıkartmak için bunu istiyorlar..."

ben de sana dolaylı yoldan "hayır pürüz çıkarmak için ille elle yazdırmıyorlar" demeye çalışıyorum yine o sisteme baksan banka kayıtların var, yine emniyetten trafik sistemine baksan üzerinde araç var mı yok mu anlaşılır vs.

bu şekilde aklına gelenlere göre say bakalım kaç sistem oldu yavrucum? memur tüm bu sistemlere tek tek mi girsin? nasıl girsin? iş bankasına mı sorsun google123'ün ne kadar parası var? tapu kadastroya tel mi açsın google123'ün sülalesinde ne kadar evi var?

işte bütün bunlarla uğraşmak yerine, bürokrasiyle zmaan kaybetmek yerine basit bir form veriliyor önünü ve arkasındaki soruları yanıt veriyorsun bitti. araba var mı? yok. mücevher var mı? yok ya da uzun bir çizgi atıp geçiyorsun...

ama sen "ille de bürokrasi!" diyorsan bilemem bak onu...

google123
Yasaklı
08 Ocak 2011 09:35

okuması yazması olan arkadaş !

bak 4. cevaba ne yazmışım arkadaş !?

hangi amaçla mal beyanında bulunmak istiyorsunuz diye sormuşum

bazıları sakatlık maaşı için soruyor !

sorunun şekline göre 1000 farklı cevap var arkadaş !

okuyorsunda okuduğunu anlayışına göre yorumluyorsun !

@LK@N_10
Kapalı
08 Ocak 2011 14:54

arkadaslar aydın bılgılerınız ıcın tesekkur ederım.

saygılarımla.

sonunsonu
Şef
08 Ocak 2011 16:56

mal bıldırım beyanı memurluga baslayanlar içinde istenır.sebebıde sudur.mesela ben baslarken yok dıye ısaretledım ımzaladım.ben bıkac sene sonra uzerıme tapulu bagım bahcem cıkarsa mmucevher varsa.ozaman devlet sana soruyo bu malları hangı yolla aldın.memur maası ıle alınmıyacagını soyluyor devlet.yoksa yolsuzlukmu yaptın dıyor.iişte bunun ıcın mutlaka ımzalatılır.

@LK@N_10
Kapalı
08 Ocak 2011 19:25

sonunsonu arkadasım dogru soyluyorsun,ayrıca mal bıldırım beyannamesı arkalı onlu mu?,yanı tek sayfa arkalı onlu degılmı oyle bılıyorum nedıyosun?

sonunsonu
Şef
08 Ocak 2011 22:22

doğrudur

@LK@N_10
Kapalı
09 Ocak 2011 17:20

ok.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler