Editörler : crops35

mustafaa
Kapalı
23 Aralık 2016 00:50

aynen arkadasım yazabılırsın ama tek sart su calıstıgın kurumda normal statude olmalısın ve kurumuna 657/53 madde kapsamında atanma talebınde bulunmalısısn ve red cevabı almalısın o zaman gule oynaya tercıh yap. tercıh yaptın ve yerlestın sana dıyeceklerkı yonetmelık hukumlerıne göre atanamazsın o zaman elındekı red kararı ıle bölge ıdareye dava acıyosun ve bır mahkemede davayı kazanıceksın.saygılar.

sahinbaba, 7 yıl önce

ben normal kpss ile gih sınıfına atandım. o zaman ben ekpss de tekrar gih kadrosu yazabilir miyim ?

sahinbaba
Genel Müdür
24 Aralık 2016 13:40

üstad ama idda ettiğin şeyde bi boşluk var..

şimdi misal ben 10 yıl normal statüde çalıştım... gittim kuruma başvurdum engelli statüye geçtim..

ee benim 10 yılım yanacak mı ? bu haksızlık değil mi?

velev ki 10 yılım süreye eklendi.. ve 5 yıl daha çalışırsam emekli oldum..

o zaman bu şeyin ne gereği var..

madem 10 yılı ekleyeceksin.. bari en başından itibaren ekle bari..

senin dediğin gibi normal statüde biri emekli olamayacaksa o zaman 10 yılı neden ekliyorsun.

ortada bir kanuni boşluk var.. kanunların bir ruhu vardır.. bir var olma sebebi vardır..

-

-

-

-

sırf memuriyetten sonra rapor aldı diye bir insan.. SGK onun engelli olmadığını nasıl idda edebilir?.. bu onun yetkisi dahilinde olan bir şey değilki. şu açıdan diyorum.. Sonuçta bana engelli olup olmadığımı bildiren SGK nın kontrolünde çalışan tam teşekküllü hastanelerdir..

yıllarım hastanelerde geçti.. binlerce ilaç kullanım raporu reçete tetkik röntgenler vs var..

memuriyetten önce engelli olduğumu sadece bir kağıt parçası açıklayacaksa, bu kağıt parçası bu kadar önemliyse?

neden lisede üniversitede ve gittiğim tüm hastanelerde bana rapor al demedi..

ben nerden bileyim çocuk aklımla...

ailem zaten gariban köylü insanlar..

ne bilsin.. ne günahımız var..

elimde eski yıllara ait ilaç kullanım raporları reçeteler röntgenler var..

o zaman ben milli eğitim bakanlığına ve sağlık bakanlığına dava açmalıyım.

çünkü bu konuda hiç bir rehberlik hizmeti sunmadı. hiçbiri git rapor al demedi..

engelli olduğumu kanıtlamamı istiyorlarsa başta hacettepe olmak üzere bir çok hastanede tedavi gördüğüme dair belgeler var. gerek benim elimde, gerek hastane kayıtlarında

sahinbaba
Genel Müdür
24 Aralık 2016 13:42

ya da bir diğer konu şu..

birisi sağlıklı şekilde işe girmiştir. bir süre sonra fiizksel ya da ruhsal bir sorun yaşamıştır..

bu kişi erken emekli olamayacak mı ?

mustafaa
Kapalı
24 Aralık 2016 18:09

657 sayılı kanunun 53 madde kapsamın da atanmadı ıse emeklı olamaz.

sahinbaba, 7 yıl önce

ya da bir diğer konu şu..

birisi sağlıklı şekilde işe girmiştir. bir süre sonra fiizksel ya da ruhsal bir sorun yaşamıştır..

bu kişi erken emekli olamayacak mı ?

sahinbaba
Genel Müdür
26 Aralık 2016 14:00

engelliler sitesine sordum 5510 sayılı kanunun 4. geçici maddesi gereğince olabilir dedi..

mustafaa, 7 yıl önce

657 sayılı kanunun 53 madde kapsamın da atanmadı ıse emeklı olamaz.

mustafaa
Kapalı
26 Aralık 2016 23:36

evet kanuna göre öyle bır hak var ama iş dılekceyı verıp emeklilik talebınde bulunuldugu zaman sgk olamazsın dıyor. ve bır cok zorluk cıkarıyor ben basvurdum arkadasım raporunu yenıle dedı :D yenılesemde raporumuzda kırımlara gıdıyor emeklı etmemek ıcın ellerınden gelenı yapıyorlar.ınşaallah yapmazlar

sahinbaba, 7 yıl önce

engelliler sitesine sordum 5510 sayılı kanunun 4. geçici maddesi gereğince olabilir dedi..

bulaşıkkk
Yasaklı
27 Aralık 2016 10:39

ben sürekli %60 raporumla 2010da engelli sınavıyla atandım.Ne zaman emekli olabilirim. Emekliliğe başvurduğumda yeniden rapor isterler mi? Vergi indirimine başvurmadım hiç bu arada.

mustafaa
Kapalı
27 Aralık 2016 11:36

değerli arkadasım rapor ne olursa olsun sgk emeklilik işlemleri daire başkanlığı evraklarını inceliyor ve raporunu gereklı gördüğü takdırde güncellemenı ıstıyor sonrasında emeklılıgınıze karar verıyor.

bulaşıkkk, 7 yıl önce

ben sürekli %60 raporumla 2010da engelli sınavıyla atandım.Ne zaman emekli olabilirim. Emekliliğe başvurduğumda yeniden rapor isterler mi? Vergi indirimine başvurmadım hiç bu arada.

sahinbaba
Genel Müdür
27 Aralık 2016 12:08

sen zaten 53. mad göre atanmışsın

senlik bir şey yok ki.. senin emeklilik işi tamam.

.

sorun bizde.

SGK bizi suçluyo..

diyo madem engellisin o zaman niye sağlam raporu alarak işe girdin. sana sağlam raporunu veren hastanede de sen de suçlusun diyo. memuriyete girmeden önce boşuna mı sağlam raporu aldırtıyoruz diyo.

biz de diyoruz iyi de sevgili SGK, kimse bana sen engellisin git engelli raporu al demedi..

o zaman napayım gidip milli eğitim sistemini mi suçlayayım.. sağlık bakanlığını mı suçlayayım.

zaten hastalığımın daha adını söyleyemiyorum, hocalara ben nolacağım dediğimde hepsi birden bilmiyoruz diyo.. nasıl skko bir hastalık varın siz düşünün.

daha hocaların bile böyle bir sendrom karşısında bana gelecek tasviri yapamadığı yerde,

ben nerden bileyim engelli miyim değil miyim..

2015te öğrendim meğer ben engelliymişim... hem de doğuştan engelliymişim...

benimle aynı hastalığı olanlar ekpss ye girip atanmış..

iyi de 2008 de ekpss mi vardı..

ya da olsa bile kimse bana ekpss ye gir demedi ki..

bizim suçumuz ne?

bulaşıkkk, 7 yıl önce

bulaşıkkk
Yasaklı
27 Aralık 2016 14:23

Peki ne zaman emekliliğe başvurabiliyorum acaba?

mustafaa, 7 yıl önce

değerli arkadasım rapor ne olursa olsun sgk emeklilik işlemleri daire başkanlığı evraklarını inceliyor ve raporunu gereklı gördüğü takdırde güncellemenı ıstıyor sonrasında emeklılıgınıze karar verıyor.

bulaşıkkk
Yasaklı
27 Aralık 2016 14:26

2008 yılında ama duyurulmuştu kamuya engelli alımları olacak diye. Ben de bunu duyunca hemen gidip raporumu almıştım şahsen.

sahinbaba, 7 yıl önce

sen zaten 53. mad göre atanmışsın

senlik bir şey yok ki.. senin emeklilik işi tamam.

.

sorun bizde.

SGK bizi suçluyo..

diyo madem engellisin o zaman niye sağlam raporu alarak işe girdin. sana sağlam raporunu veren hastanede de sen de suçlusun diyo. memuriyete girmeden önce boşuna mı sağlam raporu aldırtıyoruz diyo.

biz de diyoruz iyi de sevgili SGK, kimse bana sen engellisin git engelli raporu al demedi..

o zaman napayım gidip milli eğitim sistemini mi suçlayayım.. sağlık bakanlığını mı suçlayayım.

zaten hastalığımın daha adını söyleyemiyorum, hocalara ben nolacağım dediğimde hepsi birden bilmiyoruz diyo.. nasıl skko bir hastalık varın siz düşünün.

daha hocaların bile böyle bir sendrom karşısında bana gelecek tasviri yapamadığı yerde,

ben nerden bileyim engelli miyim değil miyim..

2015te öğrendim meğer ben engelliymişim... hem de doğuştan engelliymişim...

benimle aynı hastalığı olanlar ekpss ye girip atanmış..

iyi de 2008 de ekpss mi vardı..

ya da olsa bile kimse bana ekpss ye gir demedi ki..

bizim suçumuz ne?

mustafaa
Kapalı
27 Aralık 2016 18:17

2008 oncesı ve sonrası dıye ayrı ayrı emeklılık kosulları var 2008 sonrası memur oldu ısenız kademelı emeklılık suresı ve prımı doldurmus ısenız basvurabılırsınız

bulaşıkkk, 7 yıl önce

mustafaa
Kapalı
27 Aralık 2016 18:18

aynı zamanda 2013 ve sonrası tarıhlı bır engellı raporu olmalı elınde yok ıse sgk yenıden rapor al dıyor.

bulaşıkkk, 7 yıl önce

sahinbaba
Genel Müdür
28 Aralık 2016 10:23

hasta olmakla engelli olmak arasındaki farkı yıllar sonra öğrendim.

engelli olmayı bir "yoksunluk" olarak zannediyordum. eli ayağı gözü kolu kulağı olmamak.

oysa ben engelli değil hastayım. kimse bugune kadar engellisin de demedi. engelli olup olmadığım sorusu aklıma bile gelmedi. ömrüm hastanelerde geçti. bir allahın kulu çıkıp da yahu sen engellisin git rapora başvur demedi. doğru kimse demez elbette. bir suç varsa o da benim. kabul ediyorum.

ama engelli olmayı böyle şartlara koşullara bağlamak ne kadar adil ?. EKPSS ye girip kazanabilirim de. o çalışma gücünü kazanma becerisini kendimde görüyorum. mesele bu değil.

ama mesele şu :

1- neden varolan düzenimi bozayım?

2- neden mustafaa arkadaşımızın dediği gibi başka bir engelli kardeşimizin hakkını yiyelim?

kazanıp atansam, belki benden daha mağdur daha kötü durumda olan bir engelli kardeşimiz atanamayacak.. o zaman yine dönüp dolaşıp, mustafaa arkadaşımızın bahsettiği çelişkiye geliyoruz.

EKPSS niçin var ? ret kararı yüzünden neden insanlar tekrar EKPSS ye girip başkalarının hakkını yiyor. İSTEMEDEN DE OLSA. ben istiyor muyum ? hayırrr.. ama zorluyor beni sistem..

öyle de olsa böyle de olsa sonuçta hastayım ve memur olmak istiyordum. memuriyetten sonra kanun nizam öğrenince, kamu düzenini görünce bazı şeyleri anladım.

ortada bir suç var. ama mağduriyet de var.

bulaşıkkk, 7 yıl önce

2008 yılında ama duyurulmuştu kamuya engelli alımları olacak diye. Ben de bunu duyunca hemen gidip raporumu almıştım şahsen.

sahinbaba
Genel Müdür
21 Nisan 2017 11:19

yazılı soru sordum..

mustafaa arkadaşım haklı çıktı.

emeklilik ynönünden gelen taleplerin kabulu için 3 seçenek varmış

1- normal statüde memur olup sonradan kaza hastalık engellilik vs ile malulen emeklilik

2- ekpss ile ya da kurumların engelli memur kontenjanından işe girmek

3-normal memur olarak atanılsa bile memuriyetten önce raporu olduğunu belgelemek

bu 3 seçenek dışında diğer kesimlere hiiç bir hüküm cevaz vermiyor.

sahinbaba, 7 yıl önce

hasta olmakla engelli olmak arasındaki farkı yıllar sonra öğrendim.

engelli olmayı bir "yoksunluk" olarak zannediyordum. eli ayağı gözü kolu kulağı olmamak.

oysa ben engelli değil hastayım. kimse bugune kadar engellisin de demedi. engelli olup olmadığım sorusu aklıma bile gelmedi. ömrüm hastanelerde geçti. bir allahın kulu çıkıp da yahu sen engellisin git rapora başvur demedi. doğru kimse demez elbette. bir suç varsa o da benim. kabul ediyorum.

ama engelli olmayı böyle şartlara koşullara bağlamak ne kadar adil ?. EKPSS ye girip kazanabilirim de. o çalışma gücünü kazanma becerisini kendimde görüyorum. mesele bu değil.

ama mesele şu :

1- neden varolan düzenimi bozayım?

2- neden mustafaa arkadaşımızın dediği gibi başka bir engelli kardeşimizin hakkını yiyelim?

kazanıp atansam, belki benden daha mağdur daha kötü durumda olan bir engelli kardeşimiz atanamayacak.. o zaman yine dönüp dolaşıp, mustafaa arkadaşımızın bahsettiği çelişkiye geliyoruz.

EKPSS niçin var ? ret kararı yüzünden neden insanlar tekrar EKPSS ye girip başkalarının hakkını yiyor. İSTEMEDEN DE OLSA. ben istiyor muyum ? hayırrr.. ama zorluyor beni sistem..

öyle de olsa böyle de olsa sonuçta hastayım ve memur olmak istiyordum. memuriyetten sonra kanun nizam öğrenince, kamu düzenini görünce bazı şeyleri anladım.

ortada bir suç var. ama mağduriyet de var.

sahinbaba
Genel Müdür
21 Nisan 2017 11:24

yani mevcut yasalar

işe normal statüde girip işe girmeden önce raporu olmayıp, işe girdikten sonra rapor alanlar

hiç bir şekilde cevap vermiyor.

mustafaa
Kapalı
24 Nisan 2017 17:07

aynı ünvana atanamazsın tercih yapsan bile atanma şansın yok farklı ünvan ve sınıfta olman gerek yanı gih ten th yada th gih tercih yapabilirsin.

mustafaa, 7 yıl önce

aynen arkadasım yazabılırsın ama tek sart su calıstıgın kurumda normal statude olmalısın ve kurumuna 657/53 madde kapsamında atanma talebınde bulunmalısısn ve red cevabı almalısın o zaman gule oynaya tercıh yap. tercıh yaptın ve yerlestın sana dıyeceklerkı yonetmelık hukumlerıne göre atanamazsın o zaman elındekı red kararı ıle bölge ıdareye dava acıyosun ve bır mahkemede davayı kazanıceksın.saygılar.

sahinbaba
Genel Müdür
04 Mayıs 2017 13:41

aynı şeyi söylemiştim :)

mustafaa, 7 yıl önce

aynı ünvana atanamazsın tercih yapsan bile atanma şansın yok farklı ünvan ve sınıfta olman gerek yanı gih ten th yada th gih tercih yapabilirsin.

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi