Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Ocak 2010 23:38

şube müdürlüğü sınavı

MEB 'de önemli değişiklik

Tarih 09 Ocak 2010, 22:32 Editör anckharman

MEB Şube Müdürü Atamada önemli değişikliğe gidiyor

Site editörlerimizin edindikleri bilgilere göre;

Milli Eğitim Bakanlığı, münhal durumdaki Şube Müdürlüklerine atama yapmak için Şube Müdürlüğü sınav hazırlığı yapmaktadır.

Ancak MEB, yapılacak şube müdürlüğü sınavından önce , görevde yükselme yönetmeliğinde değişikliğe gidecektir.

Şube Müdürü olarak atanmak isteyen personellerden , ek-1 formuna göre başvurularını yapıp kontejyan dahilinde sıralamaya girenlerin eğitime alınması yerine , on yıl öğretmenlik ve şeflik yapan personellerden şube müdürü olarak atanmak isteyenlerin tamamına sınava girme hakkı verilecek.

MEB trafından yapılan şube müdürlüğü sınavında kontenjan dahilinde sıralamaya girmiş olanlan personellerin eğitimden geçirildikten sonra aldıkları puanlara göre atamaları yapılacaktır.

Ayrıntıları sitemizden takip edebilirsiniz.

xunavi
Aday Memur
09 Ocak 2010 23:59

10 yıl çok fazla 3 yıl en mantıklısı

aleminyum
Aday Memur
10 Ocak 2010 00:11

Ya canım kardeşim bilerekmi diyoruz yoksa nefsimiz den mi böyle konuşuyoruz bilmiyorum 3 yıl yeter diyorsunuz şube müdürlüğü için

3 yılda ne öğrendin ne kazandında şube müdürlüğüne de yelteniyorsun bi dur öğretmen ol biraz yap doğmadan hoca okumadan molla olma hemen 3 yıl müdüryardımcılığı için bile azken şube müdürlüğünü istiyorsun.

ersenist28
Şef
10 Ocak 2010 01:00

8 yıl yeterli

mesyav
Daire Başkanı
10 Ocak 2010 01:27

aleminyum hocam afedersiniz de yani 10 yıl olunca öğrenmiş mi oluyoruz.... daha iki yazı arasındaki benzerlik veya farklılığı anlayamayan insanlardan bıktık ne yazıkki bunların çoğu sizin tasvir ettiğini o on yılı fazlasıyla geçirmiş olanlar bence iş ne kadar görev yaptığı değil, görevine adilane ve mantık çerçevesinde yapmakta eğer süreyle ölçülecekse emekliliğine beş yıl kalanları verelim şube müdürlüklerine, eminim onlar işi on yıllık öğretmenden iyi bilirler.

efmir
Aday Memur
10 Ocak 2010 08:21

hadi hayırlısı bakalım. çalışmaya başlyalım. en kısa zamanda resmi açıklamada olur inşllah.

yundermur
Memur
10 Ocak 2010 11:46

üç yıl gerçekten çok az öğretmenim

on yıl makul ve mantıklı

milli eğitim sistemi mevzuat yönü ağır olan bir sistem

bu sisteme yönetici olmak isteyen bir arkadaşın öncelikle sistem içinde iyice yoğurulmuş olması gerek üç yıl dediğin nedirki bir yılı zaten staj geriye kaldı iki yıl iki yılda öğretmenliği bile öğrenemezsin

bu sözlerim tabiki hedefi olan insanlar için geçerli

stajerliğin kalktıysa gir yardımcılık sınavına al puanı ispatla kendini gir sisteme

sistemi kavradıysan gir sınava müdür ol zaten bu arada yıllar su gibi akar

on yılını doldur ve şube müdürlüğüne başvur

söz meclisten dışarı ama cin olmadan şeytan çarpmaya kalkmayalım beyler

hdmutlu
Kapalı
10 Ocak 2010 12:08

Bilgisi olan kulağı yırtık olan arkadaşlara sorum var:) Öğretmen askerlik bu 10 yıl içinde sayılacak mı? Uzmanlık sınavını bu yüzden kaçırdım bir de şube müd. sınavını kaçırmak istemem.

ÇAYDAN
Şef
10 Ocak 2010 13:22

Ek 1 değerlendirme formu bir işe yaramıyacaksa alınan ödüllerin ve sicilin hiçbir anlamı yok demektir 10 yıllık olupta gerçekten çalışan ile, dersten işten törenden kaytarıp kendi için derse çalışanın hiçbir farkı kalmıyor. hatta, kaytaran üstün hale geliyor.Bundan sonra öğretmenlere ödül vermesinler AFERİN demeleri yeterli.Nasılsa bir işe yaramıyor.

ÇAYDAN
Şef
10 Ocak 2010 13:25

Şube müdürlüğü bilgi ile birlikte tecrube ve ağırbaşlı olmak ister.Genç arkadaşlar önce biraz pişmeli sirke olmadan küpe girilmez.10 yıl dahada yukarı çekilsin en az 15 yıl olsun bari,

hdmutlu
Kapalı
10 Ocak 2010 13:49

Sayın Çaydan,

Haklısınız da, şu öğretmenlik hayatımda öğrencilerim parasız yatılılık sınavında ülkede derece yaptı, köy okuluyla merkezi okullara karşı bilgi yarışmasında derece yaptım, bir yıl ücretsiz 3-5 arası etüt yaptım, bayramlarda sunuculuk yaptım.

Bu yaptıklarımı başkaları yapınca takdir-maaş havada uçuyor, bize gelince "aferin hocam iyi çalıştırmışsın çocukları"

Bu yüzden ek-1 olmaması daha iyi.

xunavi
Aday Memur
10 Ocak 2010 14:27

allah aşkına on yıllıklar mevzuatı iyi biliyormuş bizim okul müdürü 9 yıl mdr yrd 8 y ıldırdA müdürlük yapıyo sınavda almış 32 şimdi bu yoğrulmakmı? hiç mevzuatı bilmeyen hatta ilköğretim mezunu bi adamı sınava soksan gene 50 alırdı .10 yılını dolduranların çoğu sınavı geçemez 3 katı barajını dolduramaz. genç beyinler lazım

ÇAYDAN
Şef
10 Ocak 2010 17:54

İyide hocam 10-15 yıllık öğretmenin beyni küflenmişmi oluyor sizce.Bence hem bilgileri iyice oturuyor hem heyecanı azalıyor daha az kırıcı oluyor.Mutlu hocam sizi gerçekten tebrik ederim ALLAH bu çalışmanızın mutlaka karşılığını verir.Mühim olan o gariban çocuklarımızla ilgilenmek onların biryerlere gelmesini sağlamaktır.Bundan yüce taktir olamaz.

10 Ocak 2010 23:02

sınavı dört gözle bekliyoruz.Gözlerimizin üçü kapalı

HASANBATIN02
Kapalı
10 Ocak 2010 23:12

XUNAVİ,hocam 10 yılı geçen öğretmenlerin coğu sınav barajını geçemez demişsiniz .11 yıllık bir öğretmen olarak Müdür Yad.sınavindan 85 aldım.Şube Müd.sınavından da 80 civarı alırım diye düşünüyorum.

Hocam,sınavdan yüksek puan almanın 5-10-15yılık öğretmenlik yapmakla bir alakası yok.Kim daha dikkatli,daha bilinçli ve daha çok çalışırsa o kişi,daha yüksek notu alır.Bu zaten Dünya ^nın kanunudur hocam.Bizim de çalışkan öğrencilerimiz derslerine daha çok çalışan öğrenciler değil midir?

kalem25
Aday Memur
11 Ocak 2010 09:03

Acaba sınav tarihi konusunda bilgisi olan varmı.2010 hangi ayı olabilir.

HASANBATIN02
Kapalı
11 Ocak 2010 23:46

Şube Müd. sınavı ,mayıs ya da haziran ayında olabilir...

12 Ocak 2010 00:08

Bilgisi olan var mı acaba?

bu 10 yılın içinde öğretmen askerlik ve adaylık süresi dahil olur mu yoksa bu süreler de düşüldükten sonra 10 yıl mıdır?

HASANBATIN02
Kapalı
12 Ocak 2010 11:31

o konuda kesin bir bilgi yok ama,bence Askerlik ve Stajerlik hariç 10 yıl öğretmenlik yapmış olmak hakkını koyarlar.

O zaman da 13 yıllık bir öğretmen ancak sınava girebilir ki,bu da çok adaletsiz olur.

avkat
Genel Müdür
12 Ocak 2010 13:11

10 yıl mantıklı olanıda ama bunun en az 5 yılı okul idareciliği yapmış olmalı.3 yıl yeterli diyenlere şaşırıyorum.neredeyse diyeceğiz ki öğretmenliğe başlamadan şb müdürü olsun.bu o kadar basit değilki.ben 1,5 ayın yüzünden bakanlık müfettişliğine başvuramadım.ama olsun bakanlık müfettişi olmak için 10 yıl doğru bir karar.hernekadar bana zarar versede.basamaklar tek tek çıkılmalı.askeriye gibi teğmen üst teğmen yüzbaşı diye gidiyor.bizde de öğremenlik md yrd müdür, şb md ,mem müd ,genel md diye gitmeli.

müktesebat
Aday Memur
12 Ocak 2010 13:58

2010 nisan AYI içerisinde olma ihtimali yüksek...

aldığım duyuma göre.

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi