Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Temmuz 2012 08:35

Öğretmenlik; Profesyonel Bir Meslek mi, Yoksa Kutsal Bir Meslek mi?

Sizce hangisi?

ugurduru
Memur
05 Temmuz 2012 11:01

???

05 Temmuz 2012 11:04

yemişim kutsallığını kutsallık para ediyor mu hastaneye gittiğinde sen kutsal insansın gel parasız ameliyat ol diyorlar mı yada kutsal insansın sen gel alışverişini bedava yap diyen oluyor mu çocuğunu dersaneye kaydettirirken gel kutsi kardeş bedavaya kaydedeli diyen var mı?

ŞU KUTSALLIKLA KENDİLERİNİ KANDIRAN YENİ ÖĞRETMENLERE GÜLÜYORUM

no pain
Kapalı
05 Temmuz 2012 11:09

benim için kutsallık lafı, öğretmenleri kazık atmak ve keklemek

için çıkarılmış bir laf.

Ben memurum ve adamgibi hakkımı almak istiyorum ve ÖĞRT GÜNÜNÜN

KALDIRILMASINI istiyorum.

alettin42
Daire Başkanı
05 Temmuz 2012 11:59

Açlıktan öldürmeyen işsizlikten çaresizlikten yapılan bir meslek.Napalım doktor mühendis dişçi eczacı oalmayınca öğretmen oldum çarasiz napacaksın işte

bifefomat
Daire Başkanı
05 Temmuz 2012 15:15

öğretmenlik kutsal bir meslek ama günümüz insanının öğrencisinin velisinin bakanının başbakanının artık zamane yozlaşılarıyla bunu farketmeyeceklerini biliyorum.

daha çok moody's in türkiyeye verdiği notla, türkiye ekonomisiyle uğraşırken en büyük kazançları memura zam vermemek.

böylece tüm açıkları kapatıp iyi bir ülke oluruz. öğretmeni çok çalıştırıp az para verirsek ülkenin gençlerini de süper yetiştirirler. kısacası al şu haçlığı okula git gel. zaten bunu açıkça söylemediler mi.

english-maniac
Yasaklı
05 Temmuz 2012 15:17

Ancak ölecekseniz (askerlik mesela) ya da az para alacaksanız (öğretmenlik gibi) kutsal meslek sınıfına dahil olursunuz. Futbolcular kral gibi zenginken onların mesleğinin kutsallığından bahseden var mı?

Weierstrass
Genel Müdür
05 Temmuz 2012 15:19

bizim meslek veterinerlerin ziraat mühendislerinin öğretmen olduğu gün bitmiştir.

Ntfs-Efs
Yasaklı
05 Temmuz 2012 15:26

yahu ne kutsalı, profesyoneli sizden hiç biri olmaz. Sizler ense yapan, habire ağlayan, deveyi hamuduyla götürüp inkar eden bir zümresiniz.

Weierstrass
Genel Müdür
05 Temmuz 2012 15:45

Temmuz 2012 15:26 Düzenle Sil

yahu ne kutsalı, profesyoneli sizden hiç biri olmaz. Sizler ense yapan, habire ağlayan, deveyi hamuduyla götürüp inkar eden bir zümresiniz

dün sağlık ocağına gittim hemşire ebe doktor hiç bir şey yapmıyorlar yeminle hemşire internette geziniyordu,bir havaları sanki onlara mecbursunuz biz böyle mi yapıyoruz öğretmenler odasına gelene çay ısmarlayıp konuşuyoruz.

rehszma
Şef
05 Temmuz 2012 15:52

ne yazıkki profesyonel değiliz, kutsal bir meslek yapıyoruz aslında ama kutsallık halini bırakmadık, öğretmen deyince manevi bi ağırlığı olan bi meslek grubu gelmeli akla ama, bizde maddi hafifliği olan bir meslek grubu olarak algılanmaya başladığından beri kutsallığınıda kaybetti.

no pain
Kapalı
05 Temmuz 2012 16:03

Pöh kutsalmış.Onun içinmi öğrt. DÖVÜLÜYOR-ÖLDÜRÜLÜYOR

E K S E L A N S
Müsteşar
05 Temmuz 2012 16:04

Göçebeler gibi dağ bayır gezen, asgari ücretli.

rehszma
Şef
05 Temmuz 2012 16:06

sayın no pain;

yanlış anlamayın ben öğretmenliğe kutsal dedim, sizin yaptığınız işin kutsal olmadığını zaten yazdıklarınızdan anlıyoruz.

bir de pöh ne demek?

rehszma
Şef
05 Temmuz 2012 16:09

sayın ekselans zaten göçebe gibi dağ bayır gezdiği için kutsal:) tanıştırayım öğretmenlik, sizinle tanıştığına pek memnun olmadı.

E K S E L A N S
Müsteşar
05 Temmuz 2012 16:12

Şuna öğretmen olamadım desene

budha talebesi nickli şey...

mirmiga61
Şef
05 Temmuz 2012 16:44

Dostlar içinde para olan veya para karşılığı yapılan hiçbirşey kutsal değildir.Annelik kutsaldır.Depremde,sel felaketlerinde arama kurtarma işinde vb... bu işler kutsaldır...Doğaya duyduğun saygı, çevreci bir anlayış kutsaldır.Kutsal meslek yoktur.....

fdd499
Şef
05 Temmuz 2012 17:35

Her ikisi de...

ugurduru
Memur
05 Temmuz 2012 18:16

Öğretmenliğin kutsallığı hükümetlerin uydurduğu bir yalandır.

alettin42
Daire Başkanı
05 Temmuz 2012 20:58

Beş paraya dadılık

TuzzGölü
Genel Müdür
05 Temmuz 2012 23:10

sonuçta biz bu işin parasını alıyoruz...kutsallık değilde , bize para ödüyorlarsa bizde okullarda çalısırken sonucta kamuyu temsil ettiğimize göre velilere karşı daha güler yüzlü olmalıyız...

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi