Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Temmuz 2010 11:45

evlendim mebbis için hangi belgeler lazım?

arkadaşlar mebbise evli olduğumun yazılması için neler lazım bide kaç günde hallolur yetişiriz dimi özür grubuna?

scorsky
Genel Müdür
10 Temmuz 2010 13:00

arkadaşım hepsi 1 günde biter zaten gerekli kısımları okul müdürlüğü ilsis üzerinden dolduruyor. Okul müdürlüğü ilsis üzerinden nüfus cüzdanındaki değişiklikleri ve eş bilgilerini değişiyor. sizin yapmanız gereken şu... ilkönce nüfus cüzdanınızı değişeceksiniz ve eşinizin ve kendinizin nüfus cüzdanını fotokpisini çekeceksiniz. sonra evlilik cüzdanınızın fokopisini çekeceksiniz( yazılı resimli olan bütün sayfaların fotokopisini çekin) en sonunda da nüfustan nüfus kayıt örneği alın ve okul müdürüne teslim edin. okul müdürü size ben işlerim tamam diyecektir siz azcık diretin ve hemen işlemsini sağlayın 5 dakka sürüyor zaten başkada bişeye gerek yok... bu arada siz bayansanız ve öğretmenseniz okul müdürünün yapamadığı tek şey şuuu... Soyadınızı değişemiyor soyadı değişikliği için il veya ilçe milli eğitime gideceksiniz ilsis üzerinden eski soyadınız kalkacak ve yenisi işlenecek bunu sadece il ve ilçe mem ler yapıyor.

eğerki siz erkek eşiniz bayansa ve öğretmense yine aynı şeyleri yapacaksınız. bu arada şunu diyim sadece sizin işleniz yeterli değil eşlerin her ikiside öğretmense kendi okullarında ayrı ayrı bu işleri yapacaklar sonra eşinizin sizin kaydınızda olduğunu mebbisten nüfus cüzdanı bilgilerinizin en altındaki eş durumu bilgilerinde görebilirsiniz.... ben 1 ay önce bütün bunlrı yaptım sıcağısıcağına yazayım dedim :)))

hope&hope
Aday Memur
17 Temmuz 2010 11:44

çok teşekür ederim hocam...

elçin tuna
Aday Memur
19 Temmuz 2010 17:31

scorsky hocam.ben de bi soru soracaktım.mebbisse yeni bilgilerin girilmesi başvuru süresinden önce olmak zorunda mı?yani 26 temmuzdan sonra yapılsa başvuruda sorun olur mu?

tunb03
Şef
19 Temmuz 2010 18:24

il emri geri gelsin diyenler üye olalım

Elimizden geleni yapalım

mağdur olmayalım

www.facebook.com/ycetinkaya2?v=wall&story_fbid=113622102019930&ref=notif¬if_t=like#!/group.php?gid=101635046544850&ref=ts

msn gubuna katılım için ekleyin:

[email protected]

sunaboylum
Şef
19 Temmuz 2010 23:31

EEVEEETTTT EYLEM SÖZCÜSÜ VE EYLEM YÖNETİLERİNDEN BİRİ OLARAK BU GÜN YAPILAN TÜM GÖRÜŞMELERİN NETİCESİNDE ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 11:00 DA BİZ HAKLARIMIZI GERİ ALICAZ.UNUTMAYIN SADECE İL EMRİ MADURLARI İÇİN DEĞİL AİLERİN KAVUŞMASINI ENGELLEYEN TÜN YÖNETMELİK MADDELERİ İÇİN SAVAŞICAZ...VEE DİYORUM Kİ AYRI KALMAK ZORUNDA BIRAK...ILAN EŞLER,AĞLAYAN ÇOCUKLAR ARTIK OLMAYACAK...EYLEM KATILIMINIZI BANA 05054560923 NOLU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ....100-200-300 KİŞİYLE DEĞİL BU SAVAŞ 1000 LERLE 2000 LERLE KAZANILACAK VE SON OLACAK..HEPİNİZİ AİLELERİNİZLE BİRLİKTE BEKLİYORUZ....SEVGİLERİMLE..

ibohalil2745
Aday Memur
06 Mayıs 2011 16:25

ben de bir soru soracaktım.mebbisse evlendiğimize dair yeni bilgilerin girilmesi başvuru süresinden önce olmak zorunda mı?yani 19 temmuzdan sonra yapılsa 23-24 temmuz gibi başvuruda sorun olur mu?bilgisi olan lütfen paylaşsın.

ilkmatt_gOKh
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2011 21:09

bende 19 haziranda nikah yapcam nikahım izmirde olcak bu evrakları tekrar görev yerim olan agrıya kendim mi göturmem gerekli yoksa posta ile yollasam veya vekalet versem olmadı tanıdık bi arkadasa yollasam o ugraşsa olmaz mı....izmirden kalk tekrar agrıya gel buna gerek var mı ???

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi