Editörler : oto-danisman-expert
08 Mayıs 2011 22:29

honda civic nasıl bi araba...

araba hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir misiniz...

imparatorcu
Memur
09 Mayıs 2011 20:38

Yaklaşık 5 aydır 2004 honda civic ls kullanıyorum çok memnunun 20-25 bin bandında üzerine araba tanımam sadece buna eşdeğer toyatalar var corollo'lar bu arabada güzel ama ben tek geçerim.Honda hayat onda alırsan kesinlikle memnun kalırısın..Opel Ford bunlar araba değil abicim Japon olsun yeter..1.Honda 2.Toyota

el3406
Aday Memur
10 Mayıs 2011 08:35

2007 yılından itibaren kullanıyorum.Çok güzel bir araba.konforu, yol tutuşu harika.Bozuk yollarda biraz problem.Tavsiye ederim.

y.suat
Şube Müdürü
11 Mayıs 2011 00:42

Otomatik viteste en iyi marka Honda diyebilirim. Konfor arıyorsan Almanlara yönelmelisin.

esmer0220
Aday Memur
11 Mayıs 2011 12:56

honda da sürüş kalitesi iyi diyolar ama..

konfor açısından nasıl bi sorun var hocam...2008 yada 2009 almayı düşünüyorum..

el3406
Aday Memur
12 Mayıs 2011 15:21

Konfor açısından da pek sorun yok ama, amartisörleri serttir.Kasisli, bozuk yollarda biraz hızınız varsa vurma sesi gelir

2004 focus ta anahtarlık üzerinden 4 camı açabiliyordum.(Arabanın dışından, kontağı açmadan), Anahtarlıktan bagajı açabiliyordum. 2008 civic te bunlar yok.Civicte bagajı ya sürücü koltuğunun oradaki düğmeden veya kontak anahtarıyla açabilirsin.

bunlar önemli değil, teferruattır dersen ; asfalt yolda kullanacağım dersen bir problem yok.

y.suat
Şube Müdürü
12 Mayıs 2011 19:16

Konfor açısından bir sorun yok ama Almanlar o konuda daha iyiler. İyinin iyisi diyebiliriz. Ama her Alman'a da yönelme. Ford alt seviyeyi belirlesin, Volkswagen, Audi diye devam et. Audi'ye çıkamam dersen VW ya da Honda al sorunsuzca bin derim.

emaytas
Memur
13 Mayıs 2011 03:48

taş gibi araba.neyini merak ediyorsun ki.temizini bulduysan kaçırma hemen al.

marlon78
Memur
13 Mayıs 2011 11:44

98 civic vardı birkaç ay önce sattım çok pişmanım anla artık honda ya binen kolay kolay başka marka tercih etmez

atsız51
Genel Müdür
14 Mayıs 2011 11:57

ufak tefek eksiklikleri olduğu doğrudur ama tam 11 senedir honda civice biniyorum.aralıktada yenisini aldım ve çok memnunum.tavsiye ederim.

yaşarcık
Genel Müdür
14 Mayıs 2011 16:30

arkadaşlar 98-99 model civic almayı düşünüyorum.bunların yakıt durumu nasıl 14. ve 1.6...gidiş-geliş ort.100 km yapıyorum günde.

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
14 Mayıs 2011 16:44

Arka stop 2 parçadır onlarda tek parcası sadece dış camı 250 tl

hsyn_0325
Aday Memur
28 Mayıs 2011 00:33

5 aydır 2009 model premium modeline biniyorum. otomatik vites.bu arabadan aldığım keyifi anlatamam.uzun yolda özellikle...

A noktasından B noktasına gitmenin en keyifli,en konforlu,en güvenli,en ekonomik yolu honda cıvıc...

otomatik vitesin ve tüp olayının en iyi uyum gösterdiği marka japon harikası olan honda. kısaca hayat onda. alternatifi passat,corolla.

125 beygir motor. v-tec motor.sınıfının en az yakanı.

esmer0220
Aday Memur
28 Mayıs 2011 01:35

hocam ne kadara

aldınızzzz

hsyn_0325
Aday Memur
28 Mayıs 2011 13:17

esmer 0220:32.300 tl ye aldım.

cemaba
Memur
28 Mayıs 2011 15:13

bende 2010 premıum var, aracın artılarını ve eksılerını anlatıyım.

artıları- motor harıka, gaza bastıgın zaman ınceden bı hırıltı yapar ve araba kullandıgını hıssettırır. performansı guzel, ozellıkle ara hızlanmalarda baya ıyı dıyebılırım. zaten honda nın motoru ve sanzumanı sorunsuzdur. yol tutusu vsa ıle bırlıkte cok ıyıdır. surus keyfı harıkadır. arabaya ılk kez bınenler, bu ne ya uzay aracı gıbı dıyo. kokpıtı cok karızma. ıc mekanı cok ferah ( benım aracın ıcı bej rengı) ayrıca arka koltukların dız mesafesı cok ıyı. alacagım zaman jetta, corolla, cruze, focus, fluence de alternatıflerım arasındaydı bu aracların arka koltuk dız mesafelerı cıvıkten kısa. ayrıca arka zemın duz oldugu ıcın 3 kısı oturdugunda rahatsız edıcı bı durum olmuyo. 2009 da makyajlandı ve makyajlı kasanın koltuk kumasları oncekıne gore daha kalıtelı. ayrıca anahtar uzerıne bagaj acma dugmesı koydular.

eksılerı- yol bılgısayarı zayıf (oncekı aracım 2001 megane dı, onun bılgısayarı daha cok verı gosterıyodu.) mesela anlık tuketımı gostermıyo. ızolasyonu pek ıyı degıl. otobanda gıderken sorun yok ama, talı yolda gıderken tabandan ugultu yapıyo. asfalt yolda da yıne ınceden bı ses oluyo. bunun ıcın tabana ses yalıtımı yaptırmayı dusunuyorum. ama oyle takırtı tukurtu gelmez. sadece yol sesı. bı eksıklıgı de arka yolcular ıcın ufleme sıstemı koymamıslar. bunlar dısında eksıgı yok gıbı.

yakıt tuketımı sehır ıcın 9.5-10 lt (ankara trafıgı), sehır dısı hız sabıtleyıcı ıle 100 de gıdersen 5,5 lt.

bunlar dısında on konsol cok uzun oldugu ıcın, koltuga oturdugunda kaputu goremezsın. hatta dıreksıyona yapısıp kaputu gormeye calıs, ucunu belkı gorursun.

bakım masraflarına gelınce, yetkılı servıste 10 bın bakımı yaptırdım kasım ayında 256 lıra tuttu. dısarda yaptırsam daha da ucuz olurdu. oyle parcası cok pahalı degıl. hava fıltresı 10 tl mesela, (servıs faturasında oyle yazıyodu) on far xenon ve tanesı 350 lıra.

sonuc olarak, bu paraya benzınlı arac alınacaksa cıvıc 1 numara.

esmer0220
Aday Memur
28 Mayıs 2011 23:07

sağolun hocam bilgiler için teşekkür ederim...

inşallah yazın 2008 model honda almayı düşünüyorummm...

bunun dışında bilgi ilave etmek isteyen hocalarım var mı...

atsız51
Genel Müdür
29 Mayıs 2011 01:19

al keyfine bak hocam.yukarıda arkadaş ufak tefek sıkıntılarını yazmış.bunların haricinde de başka hiçbir olumsuzluk bulamazsın.

chemistbjk
Yasaklı
29 Mayıs 2011 10:23

tam bir asfalt arabası bozuk yolda iyi gimmez altı yere cok yakın cunku

hsyn_0325
Aday Memur
29 Mayıs 2011 11:49

ikinci elde zarar etmiyeceğin arabaların başında gelir. v-tec motoru bir gör asla vazgeçemezsin zaten.en önemli sıkıntılarından birisi de şudur: türkiye geneli servis ağı diğer markalar kadar yaygın değil.misal ben afyonluyum ama afyonda servisi yok hondanın...gerçi kolay kolay arıza vermez,sadece bakımdan bakıma gidersin servise.temizi bulunduktan sonra tereddütsüz alınır bu araba.

esmer0220
Aday Memur
29 Mayıs 2011 12:28

alacam hocam inş.

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi