Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Nisan 2017 17:29

Zorunlu hizmetle ilgili bir soru

2 sorum var;

1) 3 yıl çalışan öğretmenler bu sene zorunlu hizmete gidecek diye haber gördüm..peki 4 yıla imza atmış öğretmenler ne olacak? 1 sene daha mı bekleyecek?

2) eşi doğum dolayısıyla çalışamayan öğretmenler sigortalarını kendi mi yatıracaklar? Senede 1-2 ay yatırmayınca sorun olacak mı?

14 Nisan 2017 19:11

Belgeler okul tarafından mayıs ortalarında yada sonuna doğru istenecektir. belge istenildiği an geçmişe dönük son 2 yılda 360 gün ssklı olduğu ve o an sigortasınında yattığı bir işte çalışıyor olması lazım.

14 Nisan 2017 19:13

1. sorudada araştırmalarım neticesinde 4 yıla imza atanlar 4 yıldan sonra tayin isteyebilirler. Öncesinde resen tayin edemezler diye biliyorum.

bergamott
Aday Memur
14 Nisan 2017 19:17

2014 de atanan herkes attı o imzayı tayin isteyemicez mı şimdi

karsiyakali145, 7 yıl önce

1. sorudada araştırmalarım neticesinde 4 yıla imza atanlar 4 yıldan sonra tayin isteyebilirler. Öncesinde resen tayin edemezler diye biliyorum.

14 Nisan 2017 19:22

3 yıl bittikten sonrada isteyebilirsiniz. Ama istemezseniz 1 yıl daha size dokunmuyorlar diye bir çok örnek olay okudum

bergamott
Aday Memur
14 Nisan 2017 19:29

Tamam hocam teşekkürler korktum:-)

karsiyakali145, 7 yıl önce

3 yıl bittikten sonrada isteyebilirsiniz. Ama istemezseniz 1 yıl daha size dokunmuyorlar diye bir çok örnek olay okudum

ilker8135
Müsteşar Yardımcısı
14 Nisan 2017 19:33

Tabi 1 sene daha bekleyince çok şey değişecek!!! Korkunun ecele faydası yok.

14 Nisan 2017 22:46

tşkler..eş durumu tayininde istenilen belgeleri istiyorlar o zaman..

badwuluu
Yasaklı
15 Nisan 2017 23:30

paşa paşa atarlar

birsorumvar2017
Aday Memur
19 Nisan 2017 01:35

Merhabalar,

Bir sorum olacak, cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Babam kanser hastasi maalesef. Kendisinin tedavisi ile ben ilgileniyirum ve buna uygun hastane raporunu da aldım. Babamın bu durumu sebebiyle Zorunlu hizmet ertelemesi yapmak istiyorum. (Babamla aynı ikamette yaşıyoruz, vukuatlı nudus ornefinde de bu sekliye gozukuyor zten)

Sorum Şu. Ayni ilde bir kardesim de yasiyor. Kardeşim issiz, babamla ben ilgileniyirum. acaba kardesimin aynı ilde olması sorun olur mu ?

Şimdiden cevap için teşekkürler.

Onur Önsöz
Aday Memur
19 Nisan 2017 08:11

Zorunlu hizmeti bittikten sonra özür gurubuyla gelenin evrak güncellemesi gerekiyor mu?

Srmnj
Aday Memur
19 Nisan 2017 14:09

Merhaba.Zorunlu hizmetimin 3/5 ni tamamladım. Şu an zorunlu hizmet bölgesinde değilim. Üç yıl oldu. Eşim dolayısıyla. Norm kadro fazlasıyım ve nakil isteyeceğim neresi olursa. Fakat engelli çocuğum var. 4 aylık. Down sendromlu. Prosedür nedir. Bilgi verebilirseniz çok teşekkür ederim. Rehabilitasyon merkezine doksan km uzaklık sınırı var dediler. Ne yapmamı önerirsiniz.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi