Editörler : ayşegül bgm
19 Ağustos 2017 11:59

Fizyoterapistler issizlikten ölüyor

ozelde is yok devlette atama yok.En son alimda yerlesen kişi 88 puan ile atandi.Lisans mezunlari arasinda rn yuksek puan bakanligin hemen 4 haneli atamalar yapmadi lazim.Magdur fizyoterapistler

antikbirhüzün
Kapalı
19 Ağustos 2017 21:32

Puanım tam 87.5 ben napıyım? :( 88.4 atandı, ben şimdi 2018 kpss ye mi hazırlanayım, oturup bekleyeyim mi? Gençliğim çürüdü.

antikbirhüzün
Kapalı
19 Ağustos 2017 21:33

Ben sadece artık bi alımda 3 haneli rakamlar arzu ediyorum, onu bile göremedik çünkü henüz

fztfatma
Aday Memur
20 Ağustos 2017 19:36

Puanım 85 sanki kötü bi puanmışcasına söyleyemiyorum.85 ile atanamıyorum deyince insanlar gülüyor!

endrdmrl
Memur
20 Ağustos 2017 22:06

Bende odyolog olarak aynı durumdayım ve arkanızdayım diyetisyen fizyoterapist ve odyologlar tamamen aynı durumdalar iyi derecelerle okullarımızı kazandık kpss den iyi puanlar aldık bu kadar emeğin karşılığı bu olmamalıydı bazen diyorum keske anne baba sözü dinlemeyip çalışmasaydım eminimki daha iyi şeyler olucaktı!!!

antikbirhüzün
Kapalı
23 Ağustos 2017 12:05

Ölmüşüz de ağlayanımız yok.

r.u.n.o
Kapalı
23 Ağustos 2017 18:55

Hemşirelik ebelik okusaydınız şimdiye 100 kere atanmıştınız. :D

antikbirhüzün
Kapalı
23 Ağustos 2017 19:02

Siz ne okudunuz?

r.u.n.o, 7 yıl önce

Hemşirelik ebelik okusaydınız şimdiye 100 kere atanmıştınız. :D

r.u.n.o
Kapalı
23 Ağustos 2017 19:47

Ben paramedik okuyorum. Ablam 2015 yılında fizyoterapiden mezun oldu ve şu an 2 bin liraya çalışıyor. 450 puanla girdiği bölümün haline bakın. KPSS girdi 86.5 puanı var ve atanamayacağını düşünüyor.

antikbirhüzün, 7 yıl önce

Siz ne okudunuz?

r.u.n.o
Kapalı
23 Ağustos 2017 19:52

Yine aynı şekilde kuzenimde Hasan Kolyoncu diyetisyenlikten mezun. Maaşa 1500-2000 yazıyorum yine alınmıyorum dedi bana. Onunda KPSS puanı 82. Bir daha hazırlanıyor.

Siz ne okudunuz?

antikbirhüzün
Kapalı
23 Ağustos 2017 22:41

Evet, diyetisyenler yıllardır zor durumda ama fizyoterapistler bi kaç yıldır bu halde. Hem atama puanları yükseldi özelde nitelikli iş olmayınca. Özel eğitim çekilir şey değil 3bin lira maaşa. Hastanelerde hem maaş düşük hem 6 gün çalışıyorsun, dinlenemiyorsun bile. Bu şartlarda bile hastanelerde iş bulmak zor mezun çok. He buldun diyelim bi anda kapının önüne koyuluveriyorsun o kadar emek verdiğin kurumda. Hastalar zaten artık sağlık personeline saygı duymuyor 'burası özel değil mi kardeşim' şeklinde bir tutumları var. Devlette hasta 5 ay sıra bekliyor, mağdur oluyor buna rağmen fizyoterapist alımı çok düşük. Şahsen ben 87.5 la bekliyorum ama riske giremem 2018 kpss ye hazırlanmak gerek.

r.u.n.o, 7 yıl önce

Yine aynı şekilde kuzenimde Hasan Kolyoncu diyetisyenlikten mezun. Maaşa 1500-2000 yazıyorum yine alınmıyorum dedi bana. Onunda KPSS puanı 82. Bir daha hazırlanıyor.

r.u.n.o
Kapalı
23 Ağustos 2017 22:44

Hoca işte keşke böyle olmasa. Bakın bana öğretmenlik işte mühendislikler falan gelirken 2 yıllık ATT yazdım. Bende biliyorum onlar daha iyi havalı ama işsiz kalmaktan iyidir. Önlisans KPSS kolay iyi bir puanla direk atanma peşindeyim. Sonra istediğim bölümü okurum.

Evet, diyetisyenler yıllardır zor durumda ama fizyoterapistler bi kaç yıldır bu halde. Hem atama puanları yükseldi özelde nitelikli iş olmayınca. Özel eğitim çekilir şey değil 3bin lira maaşa. Hastanelerde hem maaş düşük hem 6 gün çalışıyorsun, dinlenemiyorsun bile. Bu şartlarda bile hastanelerde iş bulmak zor mezun çok. He buldun diyelim bi anda kapının önüne koyuluveriyorsun o kadar emek verdiğin kurumda. Hastalar zaten artık sağlık personeline saygı duymuyor 'burası özel değil mi kardeşim' şeklinde bir tutumları var. Devlette hasta 5 ay sıra bekliyor, mağdur oluyor buna rağmen fizyoterapist alımı çok düşük. Şahsen ben 87.5 la bekliyorum ama riske giremem 2018 kpss ye hazırlanmak gerek.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi