Editörler : swat3410E.Kayı Han

Yasaklı
03 Şubat 2010 16:00

2 yıllık mezunlar polis olabilir mi

2 YILLIK MEZUNLAR POLİS OLABİLİR Mİ ?

CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

polis enes
Şef
03 Şubat 2010 16:06

kastettiğiniz şey pomem ise yani 6 aylık eğitim sonrası mesleğe katılan lisans mezunu arkadaşlar ise hayır olamazlar.

2 yıllk pmyo var diğer bir seçenek polis olmak için..

hayat_55
Kapalı
03 Şubat 2010 16:17

2 yıllık mezunlar pomem e gıremez. yanı 4 yıllık fakulte mezunu olmayanlar basvuramazlar. siz ancak yasınız gecmedıyse. öss sınavına gırıp egm nın belırledıgı baraj puanını alıp basvurabılır kazanırsanız olursunuz. lise statusunde gırersınız.

ağrı_polisi04
Yasaklı
03 Şubat 2010 18:30

2 yıllık mezunlar pomeme başvuramazlar

lise mezunları gibi öss ye girer ve yeterli puanı aldıklarında pmyo için başvurabilirler

Kerassunde
Şube Müdürü
03 Şubat 2010 22:46

Erkekler için; 2 yıllık mezunları ancak askerliklerini yaptıktan sonra lise mezunu olarak pmyo ya başvurabilirler.

Bayanlar için ise okudukları 2 yıllık yüksekokulun hiçbir getirisi yoktur lise mezunu olarak pmyo sınavına girerler.

M:YO nun Tek getirisi öğrenimini pmyo dan sonra aöf vasıtasıyla 4 yıla tamamladıklarıda 2 yan alırlar.

ahmet.109
Aday Memur
04 Şubat 2010 01:26

kerassunde aöf bitirince artık yan vermiyolar diye biliyorum...bitiren arkadşlarımın hiç biri alamadı...

Kerassunde
Şube Müdürü
04 Şubat 2010 12:49

eğer pmyo dan önce bir iki yıllık bitirmişsen alabiliyorsun.

ağrı_polisi04
Yasaklı
04 Şubat 2010 14:48

2 yıllık mezunlar vali bile olabilir ama polis olamaz :))))

Kamusal_Adam
Şube Müdürü
04 Şubat 2010 15:04

bazı insanları hiç anlamıyorum cevabı çok basit soruları 2 googleden bakıp bulmak yerine buraya konu açıyorlar

Gamze_AsENA
Yasaklı
22 Mart 2010 15:35

cevaplarınız için teşekkür ederim :))

HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN

,

HAKLISIN

AGRI POLİS

VALİ OLURUZ AMA POLİS OLAMAYIZ

ağrı_polisi04
Yasaklı
22 Mart 2010 15:47

gamze asena

vali olmak için ilkokul mezunu olmak ve kuvvetli torpil gerekiyor

polis olmak daha zor :)))

(( asiruh ))
Aday Memur
22 Mart 2010 17:30

ya sonucta polisliği herkes yapalir bana kalırsa lise mezunu ısteyenn herkesi devletın polis yapması lazım herkes neden tıp okuyamıyor yada hukuk okuyamıyor ama bak polis te her telden adam var onun içinde fazla gozunuzde buyutmeyın

sebu14
Aday Memur
22 Mart 2010 19:22

2 yıllıklar Polis OLABİLİRLER, Sınavına girip kazanırsanız olursunuz.

Adaletgözet
Memur
22 Mart 2010 20:17

Soru Pomem için ise En az 4 yıllık fakülte mezunu olmanız lazım. Yada arkadaşlarımın dediği gibi lise statusunde öss sınavına gırıp egm nın belırledıgı baraj puanını alarak PMYO'na gidersiniz. Ama 2 yıllık yüksek okul mezunuysanız Astsubaylığa müracaat edebilirsiniz.

Pusat ÇELEBİ
Aday Memur
22 Mart 2010 21:38

İki yılık bir yüksek okuldan sonra iki yıllık bir başka bir iki yıllık yüksek okul okunamaz neden diye soracak olursanız. yök kanununa aykırı diğer Arkadaşların dediği gibi Lise mezunu olarak başvuru yapabilirsinz

23 Mart 2010 07:47

asiruh nickli şakacı arkadaşa önce yazayım mı boşver dedim ama sonra bilmesi gereken çok şey yemesi gereken çok ekmek olduğunu anladım sonuçta polisliği herkes yapabilirse mahallendeki tinerciyi karakoluna polis yap evine giren hırsıza ifade ver seni bıçaklamaya çalışan adama alkolmetrede üfle valla çok komik bi arkadaşsın ondan senle bu şekilde konuşuyorm.poliste her telden adam var demişsin neden tıp okuyamıyor hukuk okuyamıyor demişsin şakacı arkadaş pomem mezunu dedikleri arkadşlar hepsi 4 yıllık üni mezunu arkadaşlar hemde aklına gelen her bölümden yani hukuk okuyanı da var mühendiside öğretmenide vs merak etme onun için gözünde büyüt biraz bence.şöyleki ülkemizde teknolojiyi en iyi kullanan kurum emniyet seçildi sence herkes yapabiliyorsa neden dier kurumlar değilde polislik amerika dediğin ülke bugün faili meçhulleri en azülke olan türkiyeye ders almaya geliyor demek ki neymiş herkes polis olamaz.

ş.emre
Aday Memur
15 Nisan 2013 19:14

arkadaslar bence ulkemızde polıslık olsun astsubaylık olsun secımı yanlıs yapılıo sahsen benım dusuncem polıs astsubay secılecekse uc aylık bı egıtım ac her turlu zor sartı koy egıtıme tabı tut hak eden kazansın devlet 4 yıllık unı ye gıtmeye puanı yetmeyenı 2 yıllık a mahkum ettı sımdı cıkmıs 4 yıllık mezunu pomem le polıs ıkı yıllık mezunu avcunu yala bu nasıl bı adalet

MeRSiN-PoLiSi
Kapalı
15 Nisan 2013 23:09

lise ve üstü olabilir. tek fark okul süreleri

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi