Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Temmuz 2012 15:23

Eğitim Özrü Kaldırılamaz Anayasal Hakkımız

Eğitim özrü kaldırılamaz resmen körleştirme politikasıdır.İsteyen istediği bölümden istediği yerde yüksek lisans yapsın.Kendilerine göre eğitim çok önemli madem öyle herkes istediği yere atansın kimse eğitim özrü yaptırtmak zorunda kalmasın.Sırf Ömer Dinçer istemedi diye ben yüksek lisans yapamayacakmıyım.Arkadaşlar dava açın gerekli yerlere başvurun gerekirse eylem bile yapalım yeterki kaldırılmasın.Milli eğitim bakanlığı eğitimi desteklemesi gerekirken yaptığı işe bak.120000 öğretmen açığı var onları kapa onların yerine atama yaptı herşeyi meb 4-4 lük yapıyor kafayı bizim yüksek lisansa taktı.Ömer Dinçer kaldırırsa akpartiye oy vermeyecem ailem çevremden kimseyede verdirtmeyeceğim.En az 1000 oy kaybedeceksin AKP.Verdiğiniz 3 kuruş maaşla bizleri rezil ediyosuunuz ya ne deyim sizlere.Akp yasakcı parti olma yönünde ilerliyor.Arkadaşlar klavuza kadar herkes medya olarak mail göndersin.Çevresine duyursun baskı kurmazsak alamayız hakkımızı .İl emri ve eğitim özrü için baskı

screa35
Memur
24 Temmuz 2012 16:19

destek...... öğrenim özrü kısıtlanamaz alan içi/dışı, tezli/tezsiz ayrımı yapılmaz...

tomris34
Aday Memur
24 Temmuz 2012 17:59

destekkkkk

mustafas01
Aday Memur
24 Temmuz 2012 18:38

herşey hazır sadece kılavuzu bekliyorum tamam derlerse olay bitmiştir.inşallah şu mübarek ramazanda Allah herkesin gönlüne göre versin

disastrous
Genel Müdür
24 Temmuz 2012 18:47

destekkkk....

english-maniac
Yasaklı
24 Temmuz 2012 18:58

Kimse senin eğitimine karışmıyor ki. İzne ayrılır ya da istifa edersin ve gider eğitim aşkıyla dolu dolu çalışmalar yaparsın. Bunun anayasadaki eğitim hakkıyla ilgisi yoktur. Bırakın ucuz popülist söylemleri.

kendy06
Memur
24 Temmuz 2012 19:18

gnc

etkençatı
Aday Memur
24 Temmuz 2012 19:18

@English maniac arkadaşım :

bu kadar özlük hakkı gaspı varken bunları dillendirmek neden seni rahatsız ediyor.Arkadaş haklı olarak görüşlerini belirtmiş,Bu nasıl bir düşmanlık?

kendy06
Memur
24 Temmuz 2012 19:26

maniac ucuz olan hak istemek değil insanların haklarına ulaşmalarına dil uzatmaktır.yl yapıyoruz diye neden onca emek çabayla ulaştığımız mesleğimizden feragat edelim yada mesleği bırakmamak için yl den vazgeçelim.

Sam Dawson
Kapalı
24 Temmuz 2012 20:19

destek

tuna_0685
Aday Memur
24 Temmuz 2012 20:42

inşallah bir ay sonra olacak tayinlerimiz... biz alese dile... nice zorluklarla mücadele ile kazanalım... sonra bırakalım... yok öyle... öğrenim özrü olacak...

tuna_0685
Aday Memur
24 Temmuz 2012 20:49

yapılacak öğrenim özrü...

izbin
Aday Memur
24 Temmuz 2012 21:16

Eğitimci kimliği taşıyan herkes yenilikçi ve gelişime açık olmalıdır.Bu bağlamda kendini geliştirmek, eğitime katkı sunmak isteyen öğretmenler yüksek lisansa başvururlar. Bu durumu herkesin idrak etmesini beklemek hayalcilik olur. Yüksek lisansı kazanan her öğretmene bırakın tayin hakkını, milli eğitim burs verip desteklemelidir. Ama ne yazık ki çeşitli suistimaller sebebiyle eğitim özrü tayinleri tartışılır olmuştur. Suistimallerin engellenip akademik çalışma yapan bütün arkadaşların önünün açılması dileğiyle..

24 Temmuz 2012 23:06

evet eğitim özrü kaldırılamaz.. kaldırılmayacak bence de yapılacak

DuyqusaL
Yasaklı
24 Temmuz 2012 23:18

il emri yokken eğitim özrü????

benj_55
Yasaklı
24 Temmuz 2012 23:22

arkadaşlar şu anda durum lehinize görünürken neden böyle bir başlık açıyorsunuz,gören de kaldırılmak isteniyor sanır, son gelişmeler yapılacağı yönünde.

24 Temmuz 2012 23:23

boşluk olduğu takdirde tayin yapılması mantıklı zaten. MEB yüzlerce fazlalık öğretmeni ne yapsın. il emri olmasa da boş yerlerin bir kısmı eğitim özrüne ayrılmalı makul bir kısmı

kartal1986
Aday Memur
24 Temmuz 2012 23:54

ben yüksek lisans yapıyorum daha önceki öğrencilik hayatımda da okumaya öğrenmeye gayret eden bir insandım fakat şunu açıkca söyleyebilirim ki dört yıllık lisans hayatım boyunca okuduğum bilimsel nitelikli kitaplar kadarını(kpss hazırlık kitaplarını bu kategoriye girmez) bir dönemde okudum. kazanırken de okurken de belli bir emek veriyoruz. birileri istismar etti diye tamamını bir haktan yoksun etmek bunun ayrımını yapamayacak kadar basiretsiz kimselerin işidir. ben kendi bulunduğum şehirde yl yapıyorum ama ile ulaşım problemi olan bir yerde çalışıyorum kışın yolları kapanıyor. ben eğitim almak istiyorum meb in bizi hem maddi hem manevi desteklemesi gerekiyor. bunu kendin için yapıyorsun diye bilirsiniz tabi kendim için yapacam zaten kendinde olanla hizmet edeceksin bu ülkeye ben ne kadar donanımlı olursam o kadar çok katkı sağlarım ben müfredatı harfiyen uygularım ben bilmem büyüklerim bilir anlayışıyla hareket edemem bu bir çeşit ülkenin geleceğinden çalmaktır. hatta bu aralar uzman öğretmenlik söylentileri var ortada. hiç bir zaman eğitimi alınmadan uzmanlık kavramından bahsedilemez. hekimler, uzman olabilmek için sınavı kazanıp eğitim alıyorlar onlarınki gibi bir sistem keşke bizde de olsa merkezi bir sınavla seçse o bölgede yada üniversitede çalışma imkanı verdikten sonra bizi uzman öğretmen olarak atasa. hem kimsenin hakkı yenmez hem kalite artar bizim sistem değişikliğine ihtiyacımız var. hatta yl yapmış atanmamış öğretmenlere kolaylık dahi sağlanmalı yl yapanla yapmayan arasında dağlar kadar fark olduğunu düşünüyorum bu benim düşüncem beni bağlar kimsenin laf söylemeye de hakkı yok eğitim özrü olmalı istismarcılar için bizim hakkımız elimizden alınmamalı

bilirharun
Memur
25 Temmuz 2012 00:03

EĞİTİM ÖZRÜNE DESTEK

bilirharun
Memur
25 Temmuz 2012 00:04

EĞİTİM ÖZRÜNE DESTEK

english-maniac
Yasaklı
25 Temmuz 2012 05:51

Elbette öğretmen dahil toplumdaki her insan kendini sürekli geliştirmelidir. Yüksek lisans veya doktor bu kapsama girer. Keşke herkes bu anlamda gayretli olsa da ülkemizde okumuş, anlamış insan sayısı artsa. Bu kısmı oldukça olumlu buluyorum ve eğitimlerine devam eden herkesi takdir ediyorum. Ama bunun öğretmenlikle ilgisi nedir arkadaşlar? Özel sektör olsaydı bunların hiçbirini isteyemezdiniz, haksız mıyım? Yani işvereniniz devlet diye mi bu yaygara?

Ve bu imkanı Doğu ve Güneydoğu'dan kaçmak için uyduruk yüksek lisanslara başvuranlardan bahsetmedim bile. O ayrı bir yara.

Kahvehane tarzı sohbetler sizlere yakışmaz. Ben prensip olarak karşıyım buna. Devletten bu tarz ayrıcalıklar beklenmemeli, tıpkı özel sektörden beklemediğimiz gibi. Ne kadar kötüye kullanıldığı da ortada. Maaşlarınız halkın vergileriyle finanse ediliyor. Doğu'da köylerde öğrenciler öğretmensiz kalmışken, tek bir insanın eğitimi için 500 öğrenciyi harcayamaz. Bu lüksü yoktur.

Toplam 605 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi