Editörler : E.Kayı Han

volkan_D
Memur
07 Eylül 2017 09:20

13 ay bitti 14 aydır adli süreç yaşayan birisi olarak komisyonun kararlarını adli mahkeme kararlarına göre vermesi her ne kadar mantıklı ise de, bu işin daha temyiz süreci olacağı göz önünde bulundurulursa bir çok arkadaş yine mağdur olacak demektir. Ama işin başında sevinip sonradan üzülmektense, sonunu bekleyip devamlı sevinmek en iyisidir kanımca...

allum
Memur
07 Eylül 2017 13:22

Ben inşallah ümitliyim komisyondan arkadaslar. Yanlışın neresinden dönülse kardir. Belki bütün masumlar dönmeyecek ama önemli bir bolum dönecek. En azından hic alakası olmayıp da ihbarla atılan, başkasına verdiği hattan, ortak wifiden atilanlar.. dönecek. Sendika veya bankadan atilanlar başka bir şey yoksa bir ihtimal dönebilirler.

allum
Memur
07 Eylül 2017 13:26

Bir de sorum olacak arkadaşlar. Simdi varsayalım ki iade etmediler (inşallah öyle bisey olmaz da) yargı sureci sil bastan yeniden mi başlayacak yoksa önceden idare mah. Danıştaya açtığımız davalar üzerinden devam mi edecek

metegkhn
Şef
07 Eylül 2017 16:07

Önceden açtığınız davalarda mahkemeler yetkisizdi, şimdi onları yetkili yapacak tek hamle komisyon kararı olacaktır, şimdiye kadar gelmesiyse bile yakında zaten başvurunuzun komisyona iletildigine dair bir belge gelir, bu yüzden dava süreciniz sıfırdan baslayacak.

allum, 7 yıl önce

Bir de sorum olacak arkadaşlar. Simdi varsayalım ki iade etmediler (inşallah öyle bisey olmaz da) yargı sureci sil bastan yeniden mi başlayacak yoksa önceden idare mah. Danıştaya açtığımız davalar üzerinden devam mi edecek

d.s.m
Daire Başkanı
07 Eylül 2017 16:27

Benim durumda hat verme.Polis memuruydum.Başka hiçbir kriterim yok.Adli davam ağır cezada devam ediyor.Komisyon benim durumumda olanların incelemesini adlı dava sonuna mı bırakır yoksa red kararı verir mi?Bu konuda bilgisi olan var mı?

allum, 7 yıl önce

Ben inşallah ümitliyim komisyondan arkadaslar. Yanlışın neresinden dönülse kardir. Belki bütün masumlar dönmeyecek ama önemli bir bolum dönecek. En azından hic alakası olmayıp da ihbarla atılan, başkasına verdiği hattan, ortak wifiden atilanlar.. dönecek. Sendika veya bankadan atilanlar başka bir şey yoksa bir ihtimal dönebilirler.

Unhappygirl
Memur
07 Eylül 2017 19:37

Ben acidiklarini düşünmüyorum ve bise degismicek 3 sene neya bide en son khk en son incelencek 4 aydır iddianame yok neye göre ihrac etti ne bulduda ihraç etti hiç ümidim yok!!!! 3 sene ya bence herkes kendine başka uğraş bulmalı özelde de iş yok allah yardım etsin hele evli çocuklarına bakmakla yukumlulere

gkhn4435, 7 yıl önce

Ohal komisyonunun adil çalışmayacağına inanan arkadaşlar bu düşünceden vazgeçmeli. Çünkü devlette farkında mağduriyetlerin. İstemese zaten kurmazdı komisyonu. Yine aihm süreci uzun olacaktı. Hükümetin tabanında da bu mağduriyetlerin çok fazla olduğu ve bir an önce bunun giderilmesi gerektiği söyleniyor. 2019 seçimlerine kadar inşaallah bu mağduriyetler çözülecek.

cihangir2571
Aday Memur
07 Eylül 2017 19:48

Arkadaslar ben kuru kayisi isi yapmaya basladim. Bulundugu ilde kuru kayisi dut visne erik kayisi sucugu satisi yapmak isteyen arkadaslarla goruselim. Cezerciler marketler baharatcilar aliyor. Kazanci iyi ilgilenen arkadaslar mesaj atsin. Lutfen mesaji sildirmeyin birakin kalsin

se2424
Genel Müdür
07 Eylül 2017 19:55

Aynen haklisin bak muhalefet degilim gördünmü:)

Unhappygirl, 7 yıl önce

Ben acidiklarini düşünmüyorum ve bise degismicek 3 sene neya bide en son khk en son incelencek 4 aydır iddianame yok neye göre ihrac etti ne bulduda ihraç etti hiç ümidim yok!!!! 3 sene ya bence herkes kendine başka uğraş bulmalı özelde de iş yok allah yardım etsin hele evli çocuklarına bakmakla yukumlulere

cihangir2571
Aday Memur
07 Eylül 2017 21:58

Arkadaslar ben malatyada kuru kayisi isine basladim. Kendi bulundugu ilde bu isi yapmak isteyen varsa beraber calisalim. Ben malatyadan kendi mahsulumuz kayisi dut visne erik pekmez kayisi sucuk uygun fiyata temin ederim. Sizlerde bulundugunuz ilde cezercilere marketlere baharatcilara satarsiniz. Isterseniz kucuk karisik hediyelik paketler yaparim sizler dogrudan satarsiniz. Bizlere bir gelir olur insallah ilgilenenler mesaj atsin. Lutfen ciddi olanlar ulassin

AlanTemiz
Aday Memur
07 Eylül 2017 23:27

Size böyle bir evrak geldimi ? Benim önceki adresime bir evrak gelmiş postacı cok önemli demiş bende günlerdir bu evrağı merak ediyorum. Muhtarlıkta falan yoktu büyük ihtimal göndericiye geri gitmiştir. Yeni adresime gelmesini dört gözle bekliyorum inşAllah hayırlı bir belgedir. Belkide sizin bahsetttiğiniz bilgilendirme evragıdır.

metegkhn, 7 yıl önce

Önceden açtığınız davalarda mahkemeler yetkisizdi, şimdi onları yetkili yapacak tek hamle komisyon kararı olacaktır, şimdiye kadar gelmesiyse bile yakında zaten başvurunuzun komisyona iletildigine dair bir belge gelir, bu yüzden dava süreciniz sıfırdan baslayacak.

metegkhn
Şef
07 Eylül 2017 23:42

Evet hem Aym hem bölge idareden geldi ikisinde de dava dilekçelerimin komisyona gönderileceğini belirtmişlerdi.

AlanTemiz, 7 yıl önce

Size böyle bir evrak geldimi ? Benim önceki adresime bir evrak gelmiş postacı cok önemli demiş bende günlerdir bu evrağı merak ediyorum. Muhtarlıkta falan yoktu büyük ihtimal göndericiye geri gitmiştir. Yeni adresime gelmesini dört gözle bekliyorum inşAllah hayırlı bir belgedir. Belkide sizin bahsetttiğiniz bilgilendirme evragıdır.

unhappy
Aday Memur
09 Eylül 2017 23:48

1 seneden fazla oldu. Adli bir durumum hiç olmadı Allaha şükür. Sizce benim gibiler dönermi. darbe girişiminden 1 sene önce istifa ettiğim aktif sen ve başka sendikaya geçmişliğim var.sanırım kriterim bu.

Unhappygirl
Memur
10 Eylül 2017 03:32

Gördum teşekkür ederim :(

se2424, 7 yıl önce

Aynen haklisin bak muhalefet degilim gördünmü:)

Mahsumiyetim
Aday Memur
11 Eylül 2017 15:32

arkadaşlar bişey soracaktım ocak ayında idare mahkemesine başvurmuştum cevap gelmemişti sonra ohal komisyonu kuruldu başvurular alınmaya başlayınca oraya başvurdum idare mahkemesinden yazı geldi bu yazıda ohal komisyonuna dosyamın gönderildiği yazıyor mükerrer başvuru olarak sayılırmı acaba içime kurt düştü nereye başvurabilirim acaba

lada384
Aday Memur
11 Eylül 2017 16:06

Ya arkadaşlar ben bu satten sonra hala bu komisyonamı başvurucam mahkemeye mi başvurucam açıktakiler başvurabiliyormu sorularına ANLAM veremiyorum 3 gün sonra başvurular bitiyor insanlar hiçmi okuyup araştırmazlar.

buzmavisi176
Kapalı
11 Eylül 2017 16:31

Bütün idari davalar için bu karar veriliyor. Mükerrerlik bir durum yok.

Mahsumiyetim, 7 yıl önce

arkadaşlar bişey soracaktım ocak ayında idare mahkemesine başvurmuştum cevap gelmemişti sonra ohal komisyonu kuruldu başvurular alınmaya başlayınca oraya başvurdum idare mahkemesinden yazı geldi bu yazıda ohal komisyonuna dosyamın gönderildiği yazıyor mükerrer başvuru olarak sayılırmı acaba içime kurt düştü nereye başvurabilirim acaba

11 Eylül 2017 17:06

Avrupadan gelen adamlarla bizim komisyon toplanti yapti

Avrupalilar ile bizim komisyon sizce uzlasti mi..?yani komisyonu yakindan takip etcez demislerdi surenin bitimine 1 hafta kala geldiler calismayi yerinde incelediler kararlar kisa bir sure peyder pey aciklancakmis ilk haberler eylul 30 gibi ekim ilk haftasi gelcekmis

buzmavisi176
Kapalı
11 Eylül 2017 17:07

Yapılan toplantıya ait haber linki var mı? Nette aradım ben bulamadım.

Serdar çelik, 7 yıl önce

Avrupadan gelen adamlarla bizim komisyon toplanti yapti

Avrupalilar ile bizim komisyon sizce uzlasti mi..?yani komisyonu yakindan takip etcez demislerdi surenin bitimine 1 hafta kala geldiler calismayi yerinde incelediler kararlar kisa bir sure peyder pey aciklancakmis ilk haberler eylul 30 gibi ekim ilk haftasi gelcekmis

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi