Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
19 Kasım 2008 22:50

meslek lisesi mezunlarının aöf ye kaydı????

arkadaşlar meslek lisesinden mezun olanlar ,özellikle bilgisayarlı muhasebe bölümü mezunları aöf 1. sınıfa direkt kaydını yaptırabliyor mu?

teşekkür ederim

fatma_42
Kapalı
20 Kasım 2008 13:28

kendim sordum KENDİM CEVAP VEREYİMMM.bu dünyada rabbim kimseyi başkalarına muhtac etmesinnn (aamiiinn)

5. SINAVSIZ GEÇİŞTEN YARARLANACAK MESLEK LİSELERİ

5.1. Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Tüm Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okul ve Kurumları

Endüstri Meslek Lisesi

Teknik Lise

Anadolu Meslek Lisesi

Anadolu Teknik Lisesi

Mesleki Eğitim Merkezi

Kız Meslek Lisesi

Meslek Lisesi

Kız Teknik Lisesi

Anadolu Kız Meslek Lisesi

Anadolu Meslek Lisesi

Anadolu Kız Teknik Lisesi

Ticaret Meslek Lisesi

Anadolu Mahalli İdareler Meslek Lisesi

Anadolu Ticaret Meslek Lisesi

Anadolu Dış Ticaret Meslek Lisesi

Anadolu Sekreterlik Meslek Lisesi

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Anadolu İletişim Meslek Lisesi

Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi

Anadolu Ticaret Lisesi

Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Mahalli İdareler Meslek Lisesi

Sekreterlik Meslek Lisesi

Çok Programlı Lise (Mesleki ve Teknik Ortaöğretim)

Açıköğretim Lisesi (Mesleki ve Teknik Ortaöğretim)

İmam Hatip Lisesi

Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ortopedik Engelliler Çok Programlı Lise

İşitme Engelliler Çok Programlı Lise

Anadolu Sağlık Çok Programlı Lise

5.2. Diğer Bakanlıklara ve Kurumlara Bağlı Meslek Liseleri

Sağlık Meslek Lisesi

Spor Meslek Lisesi

Meteoroloji Meslek Lisesi

Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesi

Ziraat Teknik Lisesi

Adalet Meslek Lisesi

Tarım (Ziraat) Meslek Lisesi

Tapu Kadastro Meslek Lisesi

Anadolu Tapu Kadastro Meslek Lisesi

Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi

Meteoroloji Teknik Lisesi

Demiryolu Meslek Lisesi

Konservatuvar

5.3. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları

5.4. Ortaasya Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Toplulukları Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları (Türkiye ile anılan ülkeler arasında yapılabilecek anlaşmalara uygun olarak)

mysterious.84
Kapalı
20 Kasım 2008 13:35

yalnız öss sınavına da girmiş olman gerekiyor (diye biliyorum)

feremek
Müsteşar
20 Kasım 2008 14:25

fatma_42, meslek lisesi mezunları, ingilizce öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği gibi bölümler hariç bütün açıköğretim bölümlerine sınavlı veya sınavsız geçiş yapabilir. Aslında sadece meslek lisesi mezunu değil, bütün lise mezunları için geçerlidir bu.

öykü naz
Aday Memur
20 Kasım 2008 15:46

kml çoc.gel. kayıt yaptırmak için 324 puan lazm onuda söleyim direk kaıyt yapılıyo deniyor ama malesef puanlaa

feremek
Müsteşar
20 Kasım 2008 21:14

Çocuk gelişimi öğretmenliği(AÖF) bölümünü liselerde yalnız anaokulu, oku öncesi gibi bölümlerden mezun olanlar tercihte bulunabiliyor.

talbayrak
Şube Müdürü
20 Kasım 2008 22:27

meslek lisesi mezunlarının mezun oldukları bölümlere göre açıköğretime sınavsız geçiş hakları vardır. Bu bölümler her yıl ÖSYS tercih kılavuzunda tablo halinde verilmektedir. Fakat ÖSYS başvurusu yapmadan ve de tercih yapmadan açıköğretime kayıt yapılamaz. 2009 yılı ösys başvurularını takip ederek, başvurunuzu internetten veya ösym merkezlerinden muhakkak yapınız, bu başvuruda iki ibare vardır. biri sınava girmek istiyorum, diğeri sınavsız geçiş yapmak istiyorum. sınava girmeden bilgisayrlı muhasebe bölümü meslek lisesi mezunlarının AÖF de Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, İnsan Kaynakları, Marka İletişimi, Muhasebe, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümlerinden birini tercih etme hakkı vardır. Bu bölümler iki yıllık olup mezun olduktan sonra sınavsız dikey geçiş adı altında AÖF işletme ve iktisada devam hakları vardır. Geniş bilgi için ftp://dokuman.osym.gov.tr/2008/OSYSEKYER/TABLO6C.pdf adresinden 113. sayfaya bakabilirsiniz.

telat42
Şef
15 Ağustos 2009 13:32

kimseye muhtaç etmesin.amin...amin.

mavişokyanus
Daire Başkanı
15 Ağustos 2009 20:42

bende meslek lisesi mezunuyum

4 yıllık lisans açıköğretim okumak istiyorsan öss baraj puanını geçmen gerekiyor

alanınla ilgili 2 yıllık önlisans programını okumak için direkt geçebiliyorsun ben maliye yi kazandım bu yıl kayıt gününü bekliyorum

18 Ağustos 2009 19:02

artık meslek liseli açıköğretim okumayacak katsayı kalktı meslek liseleri dolup taşacak bir sürü meslek liseli mühendis veya teknik öğretmen olacak

yasmincasmin
Aday Memur
23 Ekim 2010 10:10

lütfen yardım ben anodolu turizm meslek lisesi mezunuyum 2008de össye girmiştim yine kendi bölümümün 2.öğretimini kazanmıştım fakat ben şimdi başka bir bölüm okumak istiyorum turizm dışında.benim şuan ne yapmam lazım tekrar sınavamı giricem ne yapmam gerekir bilen varsa lütfen??

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi