Editörler : Lanet
18 Ocak 2013 22:29

Bilsis bilgisayar tamiri şirketinin dolandiriciliği

Şikayetim; BİLSİS BİLGİSAYAR http://www.bilsisbilgisayar.com/

2300 Tl ye aldığım Toshiba marka bilgisayarımı mayıs 2012 yılında BilSİS bilgisayara gönderdim. Ekranı kırık çalışır vaziyette idi. Ekranını değiştirmeleri için 275 Tl ödedim Bilgisayarımı bana yolladılar ama ne yazık ki çalışmaz halde bilgisayarımı yolladılar. Aradım tekrar yollamamı istediler. Yolladım O günden beri (şuan ocak 2013 teyiz) bilgisayarımı göndermediler. Her hafta her gün aramama rağmen Bu Cuma kargosunu çıkartırız deyip oyaladılar. Bir türlü göndermediler çok sıkıştırdım. Ana kartının arızalı olduğunu bunun için 25 Tl hurda fiyatını öneyip Kabul etmeme rağmen bilgisayarımı göndermiyorlar. Telefona(02125058585) Zeliha ve Zeynep adında iki bayan bakmakta. Her aramamda oyalama taktiği uyguluyor. Sizin hakkınızda internette araştırma yaptım diyorum onlar bize iftira atıyor diyorlar. Bana da aynısını yapıyorsunuz diyorum . Haklısınız diyorlar başka bir şey demiyorlar. Teknik serviste Orhan diye bir bey var. Şikayet sitelerine baktığımda çok insanı bu şekilde dolandırmışlar. İnsanlar üzerinden haksız kazanç sağlıyorlar. Benden 25 TL gibi komik bir fiyata hurda diye alacağı laptoptan parça parça satıp enaz 1500-2000 TL haksız kazanç sağlamaktadırlar. Bunun için ne yapacağımı da bilmiyorum. İstanbul – Siirt arası 1600 km olduğu için gidemiyorum . Bu başıma gelenleri Türk insanına anlatmanızı temenni ederim. Bir başkası bunların tuzağına düşmesin.. Teşekkürler

glam
Kapalı
22 Ocak 2013 11:34

Bilgisayarcılar zaten böyle yalancılıklar yaptıkları için sürekli kan kaybettiler ve ülkede sayıları her gün azalmakta. İnsanlar artık herşeye kafa sallamazlar bu zamanda.

masterwinduu
Yasaklı
22 Ocak 2013 12:26

esminaz dostum öncelikle geçmiş olsun. Yapılması gereken en temiz şey Noter aracılığıyla bu firmaya ihtarname göndermeniz. Söz konusu durumunuzu anlatan kısa ve öz bir ihtarname yazıp Noter aracılığıyla firmaya aps ile yollayın. Arıza için istedikleri ve sizin de ödediğiniz paraya ait fatura bilgilerinden de bahsedin ihtarnamenizde. Eksik hiç bir husus bırakmayın.

Ve eğer 10 gün ( örnek veriyorum) içinde bilgisayarınızın çalışır ve stabil bir vaziyette tarafınıza teslim edilmezse hukuki yollara başvuracağınızı belirten bir ihtarnaname olursa iyi olur.

Bu ülkede hakkınızı aramazsanız her zaman kaybedersiniz. Kolay gelsin

andaczengin
Aday Memur
05 Eylül 2015 20:00

Dolandırıcı şahıs Orhan Çankaya'dır ve telefon numarası 0555 677 4040 arkadaşlar. Dükkanları İstanbul/Güngören'de. Aşırı müslüman tavırlarıyla insanların güvenlerini ve paralarını sömürüyorlar.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi